Nesmíme počítat, ale vyhrávat! velí před play out Jaroslav Janus

Foto: Zdeněk Polák, hc-olomouc.cz

Poslední, dvaapadesáté kolo Tipsport extraligy proti sobě postavilo dva účastníky play out – Litvínov a Vítkovice. Utkání bylo na góly velmi chudé, a to především zásluhou Patrika Bartošáka a navrátilce do sestavy VERVY Jaroslava Januse. Ten nakonec svůj tým dovedl k vítězství 2:1 po prodloužení. V pozápasovém rozhovoru přiznal Janus, že play out, na které se jeho mužstvo chystá, jej v kariéře ještě nikdy nepotkalo.

Fanshop

Slovenský brankář Jaroslav Janus se do litvínovské branky vrátil po třízapasové odmlce, a od začátku měl plnou výstroj práce. Za celý zápas na něj vítkovičtí hráči vyslali 33 střel, Janus propustil jen tu z hole Lukáše Kováře. Měl tak lví podíl na tom, že se Verva mohla na závěr základní části radovat z cenných dvou bodů.

„Doufám, že nám to pomůže. My se spíš ale chceme soustředit na náš hokej a body potřebujeme pořád jako sůl. S Vítkovicemi jsme hráli pěkný útočný hokej. Takto bychom chtěli hrát v play out, protože toto je cesta k úspěchu,“ nechal se slyšet Jaroslav Janus.

I když oba celky za každou cenu nelpěly na defenzívu, branek moc nepadalo. Důvodem byli zejména oba brankáři, Janus i Bartošák na druhé straně zachytali výborně. Janus před boji o udržení varuje, že si jeho celek musí dávat pozor na častá a nevynucená vyloučení.

„Je třeba se prosazovat ve hře pět proti pěti. Když uděláme několikrát po sobě zbytečný faul v útočné třetině, tak tím dostaneme soupeře akorát na koně. Toho se musíme vyvarovat, a když se nám to povede, tak můžeme hrát úplně s každým,“ prozradil svůj názor šestadvacetiletý gólman.

Už po 51. kole bylo jasné, že jak pro Litvínov, tak pro Vítkovice bude vzájemný zápas generálkou před skupinou o udržení, v níž na sebe oba celky narazí. Zároveň by se tak dalo tvrdit, že play out pro tyto týmy začalo o pár dní dříve.

„Já osobně jsem to bral jako každý jiný zápas. Připravili jsme se na to nejlépe, jak jen to šlo. Jsme rádi, že jsme dokázali zvítězit, i když v uvozovkách pouze v prodloužení. Díky bohu za to, protože ty body jsou pro nás velmi důležité,“ hodnotil.

„Víme, že to pro nás bude velmi psychicky náročné. Já osobně jsme play-out nikdy nehrál. Je potřeba se na to nachystat,“

Úřadující mistr se ziskem dvou bodů dostal do kontaktu s dvanáctou pozicí, kterou momentálně okupují Pardubice. Ty v posledním kole prohrály ve východočeském derby s Hradcem Králové. Výchozí pozice pro Litvínov tak před zahájením skupiny play out není úplně marná. Co na ni říká slovenský strážce svatyně Vervy?

„Teprve se uvidí, jak odehrajeme ta utkání ve skupině o baráž. My ty body potřebujeme prakticky už nějakou dobu stále, takže nesmíme počítat, ale musíme vyhrávat! Víme, že to pro nás bude velmi psychicky náročné. Já osobně jsme play-out nikdy nehrál. Je potřeba se na to nachystat. Věřím, že výhra nad Vítkovicemi nám hodně pomůže po psychické stránce,“ řekl s nadějí Janus.

Skupina play out startuje v úterý a litvínovské hokejisty čeká na úvod souboj v Pardubicích. Vítkovice na svém ledě zase přivítají Karlovy Vary.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz