Neubauerová: Hodně to mrzí. Finky porazíme, burcuje Cornová

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Zvládnout psychicky náročný první zápas a pak se už naladit do optimálního tempa. V takový scénář věřily české hokejistky do 18 let na domácím šampionátu v Přerově. Jenže neúspěšně. Zlepšený výkon a jasnou převahu proti Švýcarkám zadupala do země nepovedená koncovka, vždyť góly daly jen dvě obránkyně... Nakonec z toho byla porážka 2:3 v nájezdech.

Fanshop

Střelecký poměr 46:15 hovoří nejlíp sám za sebe. Osm pokusů měla v neděli Natálie Mlýnková, po pěti přidaly Hymlárová, Neubauerová, Vozdecká... Jenže to hlavní z toho nebylo. „Porážka mrzí hodně, čekaly jsme výhru. Přebruslily jsme je, všechno, ale nedávaly jsme góly,“ sype si popel na hlavu Noemi Neubauerová (na snímku).

Kdyby se tak dala odmazat první třetina. Místo toho, aby české juniorky zavelely za vítězstvím, prohrávaly po dvaceti minutách o dva góly. Švýcarky vytěžily z minima maximum, nejdřív využila chybu obrany Ryhnerová a pak z velkého úhlu dorážela Rüediová. To byl pro Češky krutý trest. „Náš výkon se oproti zápasu s Japonskem určitě zvedl. Akorát prvních deset minut jsme vůbec nehrály náš hokej, až pak jsme se rozjely. Fakt jsme je přebruslily, přestřílely, ale góly prostě chybí,“ opakuje česká útočnice.

Po pauze pak svěřenkyně Jana Fidrmuce na ledě jasně vládly, Švýcarky si ve druhé třetině ani neškrtly! „Podpořily jsme se a nevzdaly to. To je hlavní,“ říká Neubauerová. „Trenér nás nabádal, abychom víc střílely a držely taktiku, co máme. Myslím, že jsme to i zvládaly,“ reaguje Aneta Cornová. Skvělý zápas odchytala v kleci soupeřek teprve patnáctiletá Saskia Maurerová, právě ona byla rozhodujícím důvodem, proč se Češkám nepodařilo zápas obrátit. „Trošičku jo, ale my prostě neumíme proměňovat šance. Třeba jedeme samy na bránu a nedáme to... To bychom měly proměňovat,“ ví česká obránkyně.

Prvních 32 střel nemělo úspěšný cíl, až potom Cornová vybojovala kontaktní gól. Minutu a dvě sekundy před druhou pauzou tečovala nahození Adély Škrdlové ze svého oblíbeného místečka při přesilovce, kdy cloní před brankou. „Mě to tam baví. Je to pro mě lepší než být nahoře, tam si moc nevěřím,“ přiznává s úsměvem jedna ze třinácti českých novicek na světovém šampionátu.

Na 2:2 pak parádním sólem srovnala Magdalena Erbenová, jenže kýžené rozhodnutí nepřišlo. Ani z tlaku na konci základní hrací doby, ani v dobře sehraném prodloužení tři na tři, ani ze tří nájezdů... Českému týmu zatím hodně chybí brankový příspěvek zkušené první formace Bucifalová – Hymlárová – Neubauerová. Poslední z jmenované trojice měla řadu zajímavých akcí, jeden samostatný únik ze hry a pak i nájezd.

„Určitě nejsem spokojená, měla jsem to proměnit. Nepovedlo se, ale už to musíme hodit za hlavu a jít do dalšího zápasu pozitivně,“ hlásí Neubauerová.

Následující souboj v Přerově už bude pro domácí reprezentaci prvním z řady těch, které musí vyhrát. Už nevede cesta zpátky. Zaváhání se Švýcarskem znamená, že Češky musí proti nepříjemným Finkám s naprostou povinností bodovat, ale spíš vyhrát. „Víme to, ale musíme se uklidnit a nemyslet na to. Musíme do zápasu jít tak, jako jdeme do každého, odznovu,“ říká Noemi Neubauerová. „Odpočinem si a myslím, že Finky porazíme, že na ně máme,“ burcuje Cornová.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz