Od rána jsme byli nabuzení, tvrdí Němec. Zaplatí fakturu za mantinel?

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

9. ledna 2017, 9:12

Michal Kuba

Poprvé v novém roce 2017 se podařilo Kometě bodovat. Zápas proti Liberci pro ni nemohl dopadnout lépe. Od první třetiny vedli Brňané díky přesilovkové trefě Vincoura 1:0, v posledním dějství pak přišly dvě branky v rychlém sledu a bylo jasné, že i tentokrát odjede obhájce titulu z brněnské DRFG Areny s prázdnou.

Fanshop

S jasným cílem porazit Liberec za tři body vstoupili hráči Komety do nedělního televizního duelu. Pro brněnský celek to byl třetí těžký soupeř v řadě, po prohře se Spartou a v Třinci přišla výhra 3:0 nad Libercem. „Už od rána byla cítit dobrá atmosféra. Všichni byli nabuzení. Myslím si, že jsme hráli výborně dozadu. Dvakrát jsme skórovali z přesilovek, které nám předtím tolik nešly. Doufám, že se od toho odrazíme. Karel Vejmelka nás skvěle podržel,“ hodnotí souboj brněnský obránce Ondřej Němec.

Brnu v sestavě chyběli někteří hráči, kteří buď z důvodu zranění, nebo nemoci nemohli nastoupit. Proto museli trenéři povolat hráče z první ligy či vlastních mládežnických kategorií. „Nemůžeme se vymlouvat na marodku. Je to hokej, a ten někdy bolí. Ať už kluci, co přijeli z první ligy, nebo starší dorostenci, všichni předvedli skvělý výkon,“ chválí spoluhráče obránce Němec.

„Snad každý rok mám jeden takový náraz do mantinelu. Možná je to tradice. Víc to odnesl mantinel, než já. Asi tam bude prasklina. Majitel mi řekl, že mi pošle fakturu.“

„Bylo nám zdůrazněno, že si máme dávat pozor na vstup do utkání. To se nám naštěstí povedlo. Vlastní obětavostí jsme Liberec předčili a tři body jsme si zasloužili,“ pochvaluje si rodák rodák z Třebíče.

Hodně dlouho se hrálo za stavu 1:0 pro domácí a na obou stranách byla k vidění celá řada šancí ke skórování. Ať už šlo o možnosti Radivojeviče, Pyrochty nebo Stránského, kteří ohrožovali brněnskou svatyni, nebo únik ErataKvapilem na brankáře Lašáka, skóre se stále neměnilo. Zápas rovněž nabídl několik strkanic a menších potyček.

„Utkání sneslo parametry play off. Bylo vidět, že hraje druhý se třetím. Přesně takové duely nás ve vyřazovacích bojích čekají. Bude to o jednom či dvou gólech. V útoku jsme dost silní na to, abychom si se soupeřem poradili,“ avizuje dvaatřicetiletý zadák Brna. „Zápas ukázal, čeho jsme schopní. Nejen že umíme dobře útočit, ale zvládáme i skvěle hru dozadu,“ dodává.

Krátce po první trefě Brňanů na chvíli strnuli všichni v hale. Za hostující bránou zůstal ležet právě bek Komety Ondřej Němec. Lašák na tuto skutečnost upozornil rozhodčí, kteří tak přerušili útočný výpad Liberce. Po chvíli se Němec dokázal postavit na vlastní nohy a odjel na střídačku.

„Ujely mi brusle a nevěděl jsem, jak mám zabrzdit,“ vyjadřuje se k zmiňovanému momentu sám Němec. „Zatím mám snad každý rok jeden takový náraz do mantinelu. Nevím, asi je to nějaká tradice,“ zlehčuje s humorem celou situaci. „Víc to odnesl mantinel, než já. Asi tam bude prasklina. Majitel mi řekl, že mi pošle fakturu za mantinel,“ směje se.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz