Omsk chtěl Alexeje Kovaljova, v případě Roberta Langa má být jasno do konce týdne

15. červenec 2009 10:49 | Václav Jáchim

Jen velmi váhavě připouštějí představitelé Avangardu Omsk rozhovory s Robertem Langem. Anatalij Bardin, poradce gubernátora Omské oblasti pro hokejové otázky, nejspíš nemá moc radost z informace, která se objevila na veřejnosti. Jednání totiž probíhají a dosud patrně nejsou ve finální fázi. "Vím, co se píše na internetu. Ale žádné přestupové novinky nemáme. K Langovi nemám co říci," sdělil bývalý mezinárodní rozhodčí a posléze generální manažer Avangardu pro deník Sovětskij Sport, který se zajímal o pohled ruské strany na možný Langův příchod.

Když Bardin uslyšel dotaz, jestli je to tedy tak, že Omsk s účastníkem čtyř olympijský her nejedná, malinko obrátil. "Tohle bych netvrdil. Ale víte co, dál se o Robertovi opravdu nebudeme bavit. Proč bych měl vyvracet nebo potvrzovat spekulace. Opakuji, nic konkrétního zatím není," řekl neurčitě Bardin zmíněnému listu.

Sdílnější byl Jaroslav Zídek, český spolupracovník klubu, který rozhovory vede společně s agentem hráče Pavlem Maršounem. Zídek deníku Sovětskij Sport potvrdil informace, které zazněly už v úterý. "Nemohu oznámit nic bližšího, ale jednání probíhají. Dlouhé to nebude. Nejpozději v neděli chceme slyšet, jestli ano nebo ne. O Roberta mají zájem v NHL, je v kontaktu s Montrealem a dvěma dalšími kluby," řekl Zídek.

Debaty o možném stěhování olympijského vítěze na Sibiř se prý posunuly k tématu podmínek, které by Omsk mohl Langovi nabídnout. "Záleží na Omsku, kolik bude klub ochotný Robertovi nabídnout peněz. Když se dohodneme, Lang bude hrát v KHL. Dlouho kamarádi s Jaromírem Jágrem. Jsou to přátelé, na ledě si vždycky rozuměli. Ale opakuji, zatím není nic jistého," doplnil Zídek.

Deník Sovětskij Sport připomněl, že Avangard hledá ideálního centra k Jágrovi už několik měsíců. Nejprve padla volba na Martina Straku, majitel a šéf plzeňského klubu údajně měl obdržet mimořádně lukrativní návrh. Ale Straka odmítl. Už dřív byl zmiňován možný zájem o Petra Čajánka, pak se hodně dlouho mluvilo pro změnu o Michalovi Nylanderovi.

Jenže Švéd je vázán ve Washingtonu a Capitals prozatím nechtějí zkušeného útočníka uvolnit. "Teď k tomu asi nedojde, ale kdyby byla možnost později, třeba bychom se pak s Michaelem dohodli. Kontinentální liga má během sezony několik přestupních oken," uvedl před časem Bardin. Představitelé klubu posléze vytipovali další varianty. "Bylo jich asi pět nebo šest, Omsk nějakého dobrého útočníka potřebuje. A čas kvapí. Už 20. července začíná v Německu společná příprava," upozornil Jaroslav Zídek.

Před několika dny se objevilo ve hře další zajímavé jméno. Omsk oslovil Alexeje Kovaljova, který skončil v Montrealu poté, co se s vedením Canadiens nedohodl na nové smlouvě. "S Alexejem jsme jednali, tady nic skrývat nebudu. Měli sjem s Alexejem rozhovor, chtěli jsme ho podepsat. Ale on se pak rozhodl pro Ottawu," potvrdil Anatolij Bardin deníku Sovětskij Sport.

Zahraničí