Orlová odstoupila ze druhé ligy, na východě se bude hrát 49 kol

Foto: Jindřich Štrobl, hcorlova.cz

9. srpna 2017, 17:21

Adam Bagar

Východní skupina druhé ligy bude mít nakonec jen sedm účastníků, po Technice se v soutěži nepředstaví ani nováček z Orlové! Důvodem jsou stejně jako v případě brněnského klubu finanční problémy. Hokej.cz o tom informoval tiskový mluvčí ČSLH Zdeněk Zikmund.

Fanshop

„Druhou ligu hrát chceme. Po letech v kraji je to příležitost, jak úsilí z těch posledních sezon posunout někam dál a přilákat lidi zpátky na stadion. Přes léto uděláme vše pro to, abychom ji mohli hrát,“ uvedl prezident klubu Daniel Marosz krátce po mistrovských oslavách.

Orlová čekala podporu města, ale ta nepřišla. "Zastupitelstvo hokej nepodpořilo. Chtěli jsme 400 tisíc, ovšem ani to nám nedali. Takže na poslední chvíli musíme ty peníze shánět. Většinu rozpočtu máme. Ale chybí nám částka, kterou jsme chtěli po městě," přiznal Marosz.

Orlová shání peníze, bude hrát 2. ligu? O licenci se zajímá Karviná »

Takřka půl milionu se tamnímu vedení sehnat nepodařilo, klub se musel druhé ligy vzdát. A jelikož nevyšel ani převod licence do nedaleké Karviné, východní skupina přišla po brněnské Technice o dalšího člena a v novém ročníku 2017-18 se bude hrát jen v sedmi týmech.

Při původním systému by se tím snížil počet zápasů každého týmu na 36, Výkonný výbor ČSLH proto rozhodl o úpravě systému soutěže. Východní skupina se bude hrát sedmikolově. Každý z účastníků tak sehraje jako dosud 42 utkání, základní část nabídne dohromady 49 kol.

Změnu systému soutěže navrhl Hodonín, soupeři souhlasili

S navýšením počtu kol údajně přišli v Hodoníně. "Obvolala jsem všechny kluby naší skupiny a všichni zástupci souhlasili s tím, že budou respektovat rozhodnutí Výkonného výboru ČSLH, který nám tímto vyšel vstříc," sděluje na klubovém webu šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Soutěž musí být znovu rozlosována, nově bude startovat už v sobotu 9. září a poslední díl pak napíše ve středu 28. února. Play off zůstává beze změn. Nejlepší dva týmy postoupí rovnou do semifinále, mančafty na třetím až šestém místě si zahrají předkolo o dvě volná místa.

Účastníci východní skupiny druhé ligy v sezoně 2017-18:

HC RT TORAX Poruba 2011, Draci Šumperk, SHK Hodonín, HK Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, HK Nový Jičín, HC Tatra Kopřivnice.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz