Pardubice ulovily ruskou posilu, Dynamu pomůže útočník Moňa

Krátce před koncem přestupního termínu dostanou extraligové Pardubice ruskou infúzi. Jak už zaznělo, realizační tým rozšíří bývalý sparťan Andrej Potajčuk, posila míří rovněž do hráčského kádru. Ze Sibiru Novosibirsk se na východ Čech stěhuje útočník Dmitrij Moňa, který v minulosti oblékal dresy CSKA Moskva nebo Chimiku Voskresensk. Pokud se povede vyřídit veškeré náležitosti, mohl by sedmadvacetiletý Rus naskočit do Tipsport extraligy už v nedělní bitvě s Chomutovem.

Fanshop

V případě Pardubic nejde o první posílení u ruských zdrojů. Před dvěma lety dorazili z Omsku útočníci Jevgenij Mozer s Valentinem Pjanovem a zůstali do konce sezony, načež se zase vrátili do Kontinentální ligy. Moňa bude patrně podobný případ, ovšem teď je k dispozici Dynamu. 

Chlapík, který v ruské KHL sehrál zatím 298 utkání, nastřílel 49 branek a zaznamenal 64 nahrávek, zahájil tuto sezonu v Sibiru Novosibirsk, kde byl mj. spoluhráčem Alexandera Saláka, Tomáše Vincour a zpočátku i Vladimíra Rotha. Ovšem cesty hráče a klubu se nedávno rozešly. Moňa se s vedením Sibiru dohodl na ukončení letošní spolupráce, také proto teď může bleskově posílit Pardubice.

V aktuálním ročníku stihl za Sibir sehrát 23 zápasů a nasbírat šest nahrávek, gólu se letos v KHL nedočkal. Nicméně v minulosti produktivní byl a vedení Dynama doufá, že pověst opráší. "Jedná se o důrazného útočníka s výborným bruslením. Máme vyšší počet zraněných hráčů v ofenzívě, v naší situaci bude posilou,“ řekl klubovým stránkám generální manažer Pavel Rohlík s tím, že Dynamo jedná o příchodu dalších hráčů.

Východočeši mají za sebou porážky s Mladou Boleslaví a v Plzni, Dynamo se potřebuje zvednout a nachystat na finiš sezony. Nelze proto vyloučit další změny. Dmitrij Moňa se má v České republice objevit v průběhu dneška, společně s novým pardubickým asistentem Andrejem Potajčukem, který se po příjezdu hned zapojí do práce v trenérském štábu hlavního kouče Petera Draisaitla.

Potajčuk byl v minulosti úspěšným ruským krajánkem v pražské Spartě, poslední dobou v našich končinách nejsou jeho krajané moc častými akvizicemi. I když Chomutov angažoval zadáka Sergeje Pereťagina a prvoligové Kladno nedávno bralo jiného zadáka Artěma Těrnavského. Nicméně kdo ví, třeba dorazí ještě někdo další. Uzávěrka letošních přestupů vyprší v neděli 31. ledna.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz