Petr Koblasa (HC Energie Karlovy Vary)

05. březen 2012 14:28 | Václav Jáchim

V Karlových Varech poslední dobou vychovali několik hokejistů, kteří z juniorky přešli mezi dospělé a hrají pravidelně nejvyšší soutěž. Lídrem ročřníku 1993 je Petr Koblasa, talentovaný Jihočech se mezi tuzemskou elitu protlačil v závěru základní části Tipsport extraligy a válí i ve skupině o umístění. Šikovný útočník umí dát gól, dobře bruslí, předvídá, neustále stoupá výkonnostně vzhůru. Objevovuje se také v eprezentačních výběrech. Loni na jaře v poslední chvíli přišel o MS osmnáctek, teď se vynasnaží, aby se Sedlákem, Švihálkem, Rouskem, Frkem, Jaškinem, Hertlem a dalšími nechyběl na příštím šampionátu dvacetiletých.

1) Hokejové začátky? "V šesti letech, k hokeji mě přivedl brácha. Začínal jsem v Soběslavi, kromě hokeje jsem hrával taky fotbal. Ale jen rekreačně."

2) Oblíbení trenéři? "V Soběslavi pan Dušek, v Českých Budějovicích pan Mlejnek a teď v Karlových Varech by to byl Karel Mlejnek."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Když mi přišla první pozvánka do reprezentace, šťastný jsem byl také loni na turnaji v Omsku. S karlovarskou juniorskou jsme se dostali až do finále. Nikdo nám nevěřil, ale turnaj se moc povedl."

4) Co vás nejvíc zarmoutilo? "Před rokem jsem se nedostal na mistrovství světa osmnáctek v Německu. Vypadl jsem jako poslední útočník, v Drážďanech jsem sice byl, ale když se uzdravil Lukáše Sedlák, místo na mě nezbylo."

5) Čeho se nejvíc bojíte? "Při hokeji zranění, jinak asi ničeho."

6) Co vás dokáže naštvat? "V zápasech rozhodčí, kteří pískají proti nám. A mimo led? Určitě pomluvy, lež, neupřímnost."

7) Sledujete politiku? "Vůbec. Žádného oblíbence v této oblasti nemám."

8) Oblíbení herci, herečky? "Mezi herci nemám moc konkrétních oblíbenců, byl by to snad jen Adam Sandler. Mám rád hlavně komedie, například Dědictví a podobné filmy."

9) Jakou posloucháte muziku? "Nevybírám si, většinou poslouchám rádio, kde hrají pop, rock a ostatní. Ale že bych měl doma spoustu cédéček a hudbě se podobně nějak podobně věnoval, to ne."

10) Zamilované zvíře? "Pes. Doma máme tři - dva anglické setry a jednoho špice."

11) Oblíbená barva? "Modrá a zelená."

12) Představa o ideální dovolené? "Letošní dovolenou jsem ještě neplánoval, konkrétní místo ani není tak důležité. Hlavně aby to bylo v teple, u moře. Docela mě láká nějaká exotika."

13) Vysněný automobil? "Nemám řidičský průkaz ani auto. Kdybych si mohl vybrat, zvolil bych asi BMW X6."

14) Co vám chutná? "Jídla české kuchyně od maminky, kupříkladu vepřo knedlo zelo, svíčková a podobně. K pití by to byla kola."

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Robert Spálenka ze Sport Investu."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Noviny nečtu, zato na internetu jsem pravidelně. Sleduju hokejové stránky, zajímám se, co je kde nového. Jsem i na Facebooku."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni mám, jmenuje se Karolína, právě ona je pro mě ideální dívkou. Nerozlišuju, jestli blondýnky nebo brunetky. Důležité je chování, sympatie a tak."

18) Jste pověrčivý? "Nejsem, ani nemám žádné předzápasové rituály. Nic mě nesvazuje."

19) Záliby? "Rád zajdu někam s kamarády, na večeři s přítelkyní. Nebo do kina. Jiné sporty naopak moc nemusím, ve volných chvílích raději odpočívám. Maximálně si v létě zahraju fotbálek."

20) Hokejové cíle? "Teď se chci udržet v prvním týmu Karlových Varů, velkou motivací je pro mě mistrovství světa dvacítek. Když mi loni utekly osmnáctky, chci se dostat na šampionát starší kategorie. Udělám pro to maximum!"

Vizitka Petra Koblasy:

Klub: HC Energie Karlovy Vary
Pozice: útočník
Narozen: 7. listopadu 1993
Číslo dresu: oblíbené 10, v prvním týmu Energie má 15, v juniorech 16
Výška/váha: 183 cm, 87 cm
Hůl: P
Premiéra v nejvyšší soutěži: v utkání Karlovy Vary - České Budějovice, 50. kolo ročníku 2011-12
Dřívější působiště: Soběslav, Tábor, České Budějovice, Karlovy Vary
Reprezentace: za národní tým nastupoval od kategorie sedmnáctiletých, v letošní sezoně je členem širšího kádru výběrů do 19 a 20 let

Dotazník