Petružálek stihl jen čtyři zápasy. Ze zdravotních důvodů opouští KHL

Foto: orebrohockey.se

13. ledna 2016, 15:40

Václav Jáchim

Po angažmá ve švédském Örebrö zamířil do ruského Dynama Moskva, Jakub Petružálek moc stál o to, aby navázal na dřívější povedené štace v Kontinentální lize. Zkušený útočník si plácl s týmem, kde na jaře 2013 slavil Gagarinův pohár, jenže nakonec stihl jen čtyři zápasy a jediný gól. Nyní vyšlo najevo, že spojení Petružálka s klubem končí. Jak Dynamo zveřejnilo na svém webu, stalo se tak z iniciativy hráče.

Fanshop

Bližší informace účastník Kontinentální ligy neoznámil, příčinou jsou zdravotní potíže Petružálka, které majiteli bronzové medaile z MS 2012 bránily sehrát větší počet zápasů v KHL. Rozchod s Dynamem znamená, že český útočník už letos nemůže posílit jiný klub ruské soutěže, protože tamní přestupní termín vypršel 25. prosince.

A je otázkou, zda Petružálek vůbec někde jinde nastoupí. V tomto ohledu se nabízí oprášení spolupráce s Litvínovem, kde loni na jaře vydatnou měrou pomohl Vervě k mistrovskému titulu. "Situaci samozřejmě sledujeme, ale v tuto chvíli k tomu nelze říci nic bližšího," uvedl generální manažer Robert Kysela.

V Litvínově vědí, že Petružálek není fit, žádná jednání o případném návratu zatím neproběhla. "S Jakubem jsem hovořil, u nás je doma. On se potřebuje především dát zdravotně dohromady. My bychom bezpochyby zájem měli, ale to teď není podstatné. Rozhodující je Jakubův zdravotní stav. Až řekne, že je v pořádku, můžeme to případně dál řešit," doplnil Kysela.

Stejně hovoří i hráčův zástupce Michal Leimberger ze společnosti Global Management Group. "Momentálně s nikým nejednáme, o dalším angažmá se eventuálně můžeme bavit až ve chvíli, kdy se Jakub zbaví zdravotních potíží," řekl hokej.cz s tím, že Petružálek právě vzhledem ke zranění sám ukončil v Dynamu smlouvu.

Co bude dál, to v tuto chvíli není jasné. Petružálek podstoupí v České republice léčbu blíže neupřesněného zdravotních potíží, při úvahách o další hokejové budoucnosti je třeba vzít v úvahu blížící se konec přestupního termínu. V Tipsport extralize vyprší 31. ledna, ve Švýcarsku, Švédsku či Finsku 15. února. I vzhledem k tomu nelze vyloučit variantu, že někdejší hokejista Caroliny, Chabarovsku nebo Kazaně už v této sezoně nikde hrát nebude.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz