Po sestupu Mostu jedná Litvínov s Ústím a Litoměřicemi

Foto: hcverva.cz

Litvínovu sestoupila v letošním ročníku WSM Ligy mostecká farma. „Naší snahou je, aby mladí hráči pokračovali v první lize," uvedl pro hcverva.cz generální manažer Litvínova Robert Kysela. Pokouší se proto navázat spolupráci s dalšími severočeskými účastníky druhé nejvyšší soutěže: Ústím nad Labem a Litoměřicemi.

Fanshop

„Už od letní přípravy by si tam mohli naši kluci vybojovat základní sestavu a pak se poprat o litvínovský dres," řekl Kysela v rozhovoru pro klubové stránky. „I spolupráce s Mostem by v menší míře měla pokračovat."

Dá se ale očekávat, že typickou farmu už Litvínov ve WSM Lize mít nebude. 

V Mostě měla Verva například brankáře Patrika Spěšného či útočníky Pavla Smolku, Ondřeje Havlíčka, Jaroslava Šimečka, Jana Dufka nebo Ivana Řehoře. 

Zamíří někteří z nich do Slovanu, respektive Stadionu, který už úzce spolupracuje s Mountfieldem?

„Chci se teď víc zaměřit na motivační prvky ve smlouvách obecně. Hráč by si měl peníze vydělat, ne je dostat za účast."

V rozhovoru pro hcverva.cz se Robert Kysela rozpovídal i o vyhlídkách na příští extraligovou sezonu. Realizační tým by měl zůstat stejný. „Radim Rulík má smlouvu od loňska a u Darka Stránského jsme uplatnili opci. Nemáme důvod nic měnit. Mužstvo bylo připravené dobře, realizační tým pracoval kvalitně a projevilo se to i stabilní výkonností týmu."

Na oznámení změn na soupisce je ještě brzy. „Rozhodně se ale soustředíme na to, abychom kádr udrželi. Nemyslím si, že je důvod zásadně hráče měnit. Budeme jednat či už jednáme o prodloužení smlouvy třeba s Robinem Hanzlem, Tomášem Pavelkou, Filipem Pavlíkem, Jaroslavem Janusem, Viktorem Hüblem a dalšími," poodhalil Kysela.

„V plánu ale máme i oživení kádru. V dubnu se pojedeme podívat na jednoho norského reprezentanta a někoho máme v hledáčku také od nás."

Zůstat by mohl i obránce Karel Kubát. „Sezonu měl špatnou. Myslím si ale, že do litvínovského hokeje patří, takže jednáme. Záležet bude na podmínkách. Je to hráč, který potřebuje být pod tlakem," tvrdí Kysela. „Chci se teď víc zaměřit na motivační prvky ve smlouvách obecně. Hráč by si měl peníze vydělat, ne je dostat za účast."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz