Podepsal v NHL, na rok se ale vrátí do Česka. Kořenář míří do Jihlavy

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

Josef Kořenář uzavřel nováčkovskou smlouvu se San Jose a po dohodě se Sharks stráví následující sezonu v Česku. Devatenáctiletý gólman se má vrátit do Jihlavy, odkud před rokem odcházel do zámořské USHL. Informaci přinesly webové stránky Dukly.

Fanshop

„V San Jose s tím souhlasili a říkali, že mi vybrali dobrý klub, který mě připraví na další sezonu," potvrdil Kořenář pro hcdukla.cz. Podmínky smlouvy se podle jeho slov ještě dolaďují. 

V brankovišti extraligového nováčka by měl doplnit norskou posilu Larse Voldena a kolegu z mládežnických reprezentací Jakuba Škarka. 

Humpolecký odchovanec působil v Jihlavě od mladšího dorostu až do juniorky. Před rokem se vydal do zámořské USHL – za Lincoln Stars odchytal 32 zápasů a s úspěšností zákroků 92,5 procent patřil ke statisticky nejlepším gólmanům soutěže. 

Na červnovém draftu do NHL Kořenářovo jméno nezaznělo, San Jose ho ale i tak pozvalo na nováčkovský kemp. Na něm Kořenář nadchnul Sharks natolik, že s ním neváhali rovnou podepsat smlouvu (psali jsme zde).

„V San Jose s tím souhlasili a říkali, že mi vybrali dobrý klub, který mě připraví na další sezonu."

Sezonu 2017/2018 stráví Kořenář v Česku – v Dukle se bude rozvíjet pod dohledem respektovaného trenéra brankářů Petra Jaroše. Na Kořenářův vývoj má dohlížet také Martin Láska, kouč gólmanů reprezentační dvacítky a Liberce.

Rozhovor o smlouvě v NHL i angažmá v Dukle. Autor videa: HC Dukla Jihlava.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz