Pokud odejde Poruba do Polska, nechá hrát druhou ligu B-tým

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Účast Poruby v polské extralize závisí na rozhodnutí tamějších klubů. Definitivní verdikt by měl padnout na vzájemném jednání v pondělí 19. června.

Fanshop

Pokud Ostravané do zahraniční soutěže odejdou, ve druhé lize, kam podali přihlášku, bude zřejmě působit jejich B-tým. „Podle původního plánu měla druholigová licence zamířit do Karviné, ta ale nakonec tuto nabídku odmítla," píše se na klubových stránkách HC RT TORAX Poruba.

Poruba by se mohla stát druhým českým týmem, který působí v cizině. Od roku 2011 hrají v mezinárodní EBEL Orli Znojmo.

„Druholigová licence měla zamířit do Karviné, ta ale nakonec tuto nabídku odmítla."

Trenérem Poruby je Aleš Flašar, někdejší kouč Havířova či Prostějova. Flašar v minulé sezoně vedl Šumperk, odkud do Ostravy přetáhl brankáře Hynka Kůdelu a obránce Michaela Janotu s Jakubem Ďurkáčem. Zájem měl i o kanonýra Daniela Vachutku, ten ovšem zůstal Drakem. 

Novým ofenzivním esem má být Vladimír Luka, který v posledních dvou letech pomohl k postupu do první ligy Frýdku-Místku a Vsetínu. S týmem se připravují také nadějný útočník Samuel Ollender nebo veterán Jiří Zdeněk.

Složení skupin druhé ligy pro sezonu 2017/2018

Skupina Západ (11): HC Kobra Praha, HC Vlci Jablonec, HC Vrchlabí, HC Trutnov, HC Děčín, HC Baník Sokolov, HC Řisuty, HC Draci Bílina, HC Rodos Dvůr Králové nad Labem, HC Letci Letňany, HC Most.

Skupina Střed (10): BK Havlíčkův Brod, HC Tábor, HC Moravské Budějovice 2005, SKLH Žďár nad Sázavou, SC Kolín, NED Hockey Nymburk, HC Lední Medvědi Pelhřimov, IHC Písek, HC David servis České Budějovice, SHC Klatovy.

Skupina Východ (8): Draci Šumperk, SHK Hodonín, HK Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Nový Jičín, HC Kopřivnice, HC Orlová, HC RT TORAX Poruba 2011.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz