Prasata? Hrajeme tvrdě, ale férově! Motor přihrává zákroky, tvrdí Goiš

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

6. března 2016, 15:07

Adam Bagar

Suverénně nejemotivnější sérií čtvrtfinále WSM Ligy je ta mezi českobudějovickým Motorem a přerovskými Zubry. Hlavní rozhodčí v ní udělili už neuvěřitelných 109 trestů! A zatímco jedni hovoří o sokově přehnaném důrazu, druzí zase upozorňují na jeho přihrávání zákroků. "Jsou to výborní hokejisté, ale měli by si sáhnout do svědomí. Některé souboje jistě mohou ustát. Kazí to pak dojem z hokeje," hlásí přerovský rebel Jiří Goiš v rozhovoru pro hokej.cz.

Fanshop

Už úvodní čtvrtfinále na jihu Čech přineslo vlnu emocí a také dva přerovské zákroky, po nichž disciplinárka vystavila stopky pro Romana Pšurného a Martina Novotného. Druhá partie byla ještě emotivnější a hlavní rozhodčí v ní rozdali málo vídaných 32 menších trestů a navrch tři "panenky". Až v pořadí třetí bitvu se podařilo arbitrům ukočírovat. "Čekal jsem, že by se také čtvrté utkání mohlo nést ve slušnosti, ale bohužel jsem se zmýlil," zlobí se českobudějovický lodivod Radek Bělohlav.

"Je to play off, takže to musí být vyhrocené."

Přerovští začali pěkně zostra. Přestupky jako faul loktem, napadení či zásah do oblasti hlavy a krku jsou jasným důkazem. Především zákrok kanonýra Vlastimila Dostálka rozbouřil emoce. Zatímco opora Hanáků mířila předčasně do kabin, z hostujícího kotle se znovu ozývalo "Prasata, prasata, prasata" a rušno bylo i na domácí lavičce. "Vlasta říkal, že ho dohrál na rameno a trefil se hlavou o plexisklo. Ten hráč hned další střídání hrál, takže to asi mluví za vše," říká Jiří Goiš po ztrátě elitního střelce.

"Ten zákrok nám určitě neprohrál zápas, ale Vlasta je strašně moc platný v přesilovkách a má čich na góly. Přesně to nám chybělo. Bylo nás tam však dalších devatenáct, kteří jsme ho měli zastoupit," přiznává Goiš. Vyloučení v podstatě rozhodla zápas, Motor byl totiž v přesilovkách nekompromisní a využil hned tři z mnoha nabídnutých možností. "Chtěli jsme si na to dávat pozor, ale stejně jako u nich jsme po našich faulech prohrávali 0:2. Přesilovky mají fakt dobře sehrané," uznává.

Od poloviny zápasu se na ledě jiskřilo ještě více a dvířka od trestné lavice se otevírala takřka při každém přerušení. "Je to play off, takže to musí být vyhrocené," říká přerovský rebel, který zamířil na lavici hanby hned čtyřikrát. "Jejich gólman měl klid na práci, my jsme mu to hodně zjednodušili, takže jsem se snažil tam dojíždět a udělat něco s výsledkem. Oni pochopitelně musejí svého brankáře chránit, takže z toho pak vznikaly potyčky," hovoří šestadvacetiletý útočník o svých prohřešcích.

Hráčům Motoru se tvrdá hra soka, který ve čtvrtfinále nafasoval už neuvěřitelných 59 trestů, pochopitelně vůbec nelíbí. "Ale my tak hrajeme celou sezonu. Snažíme se sice hrát tvrdě, ale férově. Spíše soupeř by si měl sáhnout do svědomí. Máme takový názor, že spoustu soubojů přihrávají. Jsou to výborní hokejisté, ale tohle trošku kazí dojem z hokeje. Některé zákroky by mohli ustát, ale musíme se s tím popasovat a snažit se být co nejméně vylučovaní," hlásí Goiš po téměř tříhodinové bitvě.

Narvané stadiony? Odměna za celou sezonu! Zubři ještě neskládají zbraně

"V každé přerušené hře je nějaká potyčka, tím se zápas natahuje. I za stavu 0:4 jsme nechtěli poslední třetinu jen odklouzat. Chtěli jsme hrát pro lidi, kteří se starali o skvělou atmosféru." Právě fanoušci jsou ozdobou této vyhrocené série. "Hned jsme si říkali, že tohle bude velké plus hrát play off právě s Motorem. Chodí narvané stadiony a pro nás je to taková odměna za celý rok, jak jsme makali a že jsme se dostali do play off." V něm může pouť Zubrů skončit už v pondělí na ledě Motoru.

"Chceme ještě sérii vrátit do Přerova, určitě neskládáme zbraně a budeme hrát až do konce," zdůrazňuje Jiří Goiš. Zatímco v dlouhodobé části dokázali Zubři favorizovaného soupeře zdolat ve všech zápasech, vyřazovací boje už patří Motoru. "Podle mě z nás měli určitý respekt, takže vsadili na defenzivní taktiku. Oba zápasy u nás výborně bránili. My jsme se do nich museli více tlačit a tím se jim otevíral prostor pro brejky, které dokáží díky zkušenostem svých hráčů skvěle využít," uzavírá Goiš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz