Přehled vítězů evropských lig. Kde se z titulu radovali Češi?

Foto: Facebook SKA Petrohrad

18. června 11:06

Marek Hedbávný

Nadějný brankář Dominik Hrachovina dotáhl Tapparu k triumfu ve finské lize a Petr Kafka s Adamem Sedlákem slavili s Banskou Bystricí. Trojice Čechů – Lukáš Zíb, Petr Šinágl a Petr Kalus – uspěla v Polsku.

Fanshop

Slovensko 

Mistr: Banská Bystrica
Češi v týmu mistra: Petr Kafka, Adam Sedlák

Poražený finalista: Nitra
Vítěz základní části:
Banská Bystrica

Nejproduktivnější hráči v základní části:
1. Ladislav Nagy (Košice), 61 b
2. Marek Hovorka (Žilina), 60 
3. Mathew Maione (Banská Bystrica), 57
4. Marek Slovák (Nitra), 54
5. Jordan Hickmott (Banská Bystrica), 53

Nejproduktivnější Čech: 6. Pavel Klhůfek (Zvolen), 52 b

Ty Wishart.

Ty Wishart. | Foto: hc05.tipsportextraliga.sk

Švédsko

Mistr: HV71 (Jönköping)
Češi v týmu mistra: –

Poražený finalista: Brynäs
Vítěz základní části:
 Växjö

Nejproduktivnější hráči v základní části:
1. Joakim Lindström (Skellefteå), 54 b
2. Broc Little (Linköping), 53
3. Olli Palola (Växjö), 48
4. Oskar Lindblom (Brynäs), 47
5. Jesper Jensen (Brynäs), 42

Nejproduktivnější Čech: 30. Milan Gulaš (Färjestad), 30 b

Finsko

Mistr: Tappara (Tampere)
Češi v týmu mistra: Dominik Hrachovina, v širším kádru Viktor Nestrašil

Poražený finalista: KalPa
Vítěz základní části:
 Tappara

Nejproduktivnější hráči v základní části:
1. Henrik Haapala (Tappara), 60 b
2. Veli-Matti Savinainen (Tappara), 56
3. Mika Pyörälä (Kärpät), 55
4. Tomi Kallio (TPS), 50
5. Ville Vahalahti (Lukko), 47

Nejproduktivnější Čech: 278. Tomáš Kubalík (Sport), 6 b

Kontinentální hokejová liga

Mistr: Petrohrad
Češi v týmu mistra: –

Poražený finalista: Magnitogorsk
Vítěz základní části:
 CSKA Moskva

Nejproduktivnější hráči v základní části:
1. Sergej Mozjakin (Magnitogorsk), 85 b
2. Ilja Kovalčuk (Petrohrad), 78
3. Vadim Šipačov (Petrohrad), 76
4. Nikita Gusev (Petrohrad), 71
5. Jevgenij Dadonov (Petrohrad), 66

Nejproduktivnější Čech: 8. Jan Kovář (Magnitogorsk), 63 b

Jan Kovář.

Jan Kovář. | Foto: metallurg.ru

Švýcarsko

Mistr: Bern
Češi v týmu mistra: –

Poražený finalista: Zug
Vítěz základní části:
 Bern

Nejproduktivnější hráči v základní části:
1. Mark Arcobello (Bern), 55 b
2. Julien Sprunger (Fribourg), 51
3. Roman Červenka (Fribourg), 51
4. Robert Nilson (Curych), 51
5. Lini Martschini (Zug), 66

Nejproduktivnější Čech: 3. Roman Červenka (Fribourg), 51 b

Německo

Mistr: EHC Mnichov
Češi v týmu mistra: –

Poražený finalista: Wolfsburg
Vítěz základní části:
 EHC Mnichov

Nejproduktivnější hráči v základní části:
1. Patrick Reimer (Norimberk), 54 b
2. Steven Reinprecht (Norimberk), 51
3. Keith Aucoin (Mnichov), 51
4. Leo Pföderl (Norimberk), 48
5. Yasin Ehliz (Norimberk), 48

Nejproduktivnější Čech: 23. Petr Tatíček (Ingolstadt), 38 b

EBEL

Mistr: Vídeň
Češi v týmu mistra: –

Poražený finalista: Klagenfurt
Vítěz základní části:
 Vídeň

Nejproduktivnější hráči v základní části:
1. Corey Locke (Villach), 76 b
2. Dan DaSilva (Linec), 70
3. John Hughes (Salcburk), 65
4. Oliver Setzinger (Štýrský Hradec), 61
5. John Lammers (Innsbruck), 58

Nejproduktivnější Čech: 23. David Bartoš (Znojmo), 45 b

Ryan McKiernan, obránce Vídně.

Ryan McKiernan, obránce Vídně. | Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

Mistři v dalších soutěžích

Norsko – Stavanger
Dánsko – Esbjerg 
Francie – Gap
Velká Británie – Sheffield 
Polsko – Krakov (Lukáš Zíb, Petr Kalus, Petr Šinágl)
MOL Liga – Miškovec 
Bělorusko – Něman Grodno 
Kazachstán – Nomad Astana 
Lotyšsko – HK Kurbads 
Alpská hokejová liga – Ritten

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz