Provokace slávistů? Musíme je ustát, říká Pajič. Chválí Kváču

Foto: Pavel Kacerovský, hcmotor.cz

Repríza loňského semifinále play off WSM Ligy mezi Motorem České Budějovice a pražskou Slavií odstartovala znovu na českém jihu. První zápas tentokrát získali pro sebe Budějovičtí, kteří před rokem prohráli celou sérii 0:4, a potvrdili, že jim jako vítězům letošní základní části sluší role favorita. Po dvou třetinách vedli hladce 3:0 a přestože dovolili soupeři korigovat v přesilovce, nepřipustili žádné větší drama. „Naše hra nebyla úplně špatná, ale nejdůležitější je výsledek,“ shrnul věcně autor vítězné trefy Rok Pajič.

Fanshop

Domácí vstoupili do zápasu o něco aktivněji než Pražané, ale trochu si pošlapali sebevědomí při neefektivní přesilovce, kterou jim záhy nabídla Slavia. Na konci 11. minuty šel za katr exslávista Miloslav Čermák a po necelé půlminutě oslabení se v obranném pásmu utrhl Michal Chovan, jenž zakončil únik po pravé straně kluziště vedoucím gólem. „Bylo to hodně důležité, že ho tam Chovi fouknul,“ zdůrazňoval Pajič hokejovou hantýrkou.

Zakrátko se Jihočechům naskytla ideální příležitost k navýšení skóre, když jim soupeř lacinými fauly nabídl skoro minutu a půl přesilovku pět na tři. Znovu ji však promarnili. Vývoj utkání chytili pevně do rukou až před polovinou základní hrací doby, když současně s návratem Zdeňka Kubici z trestné lavice zavěsil jednatřicetileý Rok Pajič.

"Na Petru Kváčovi je vidět klid a soustředění. Jeho spolehlivost nám hodně pomáhá. Mužstvo mu věří, což musí být patrné i při pohledu z tribuny."

Nakonec se ukázalo, že to byl vítězný gól. „Obránce sledoval Martina Heřmana, který šel střídat. Nevím, možná si myslel, že bude hrát dál. Mezitím jsem skočil na led mezi beky. Nejvíc práce v tu chvíli odvedl Jánko Mucha, který se podíval na mantinel, ale nahrával mi krásně na střed. Potom už to bylo na mně a jsem rád, že se to povedlo,“ popisoval šťastný střelec rozhodující akci z 28. minuty.

O čtyři minuty později přidali Jihočeši pojistku, kterou po sedmi vteřinách přesilovky zařídil Miloslav Čermák tečí Novákovy střely od modré čáry. Slávisté nabídli svým hostitelům ještě řadu početních výhod, ale borci Motoru s nimi nakládali nepříliš vydařeným způsobem. Tato činnost dlouhodobě nepatří k největším ozdobám jejich herního projevu. „Naše přesilovky nechci komentovat,“ odmítl Rok Pajič diskusi na palčivé téma.

Vyslanci z Edenu v 53. minutě naopak potrestali vyloučení Tomáše Vaka a zásluhou Martina Šagáta se jim podařilo korigovat. Budějovičtí si však v závěru počínali pozorně, nepřipustili žádnou kovbojku. Dost jim v tom pomohli i bruslaři v sešívaných dresech, jimž se až příliš zalíbily návštěvy trestné lavice a prakticky sami se připravili o možnost zkusit power play. Nevyplatily se jim ani drobné provokace. „Takhle to chodí v play off. Musíme na to mít připravenou hlavu a ustát to,“ reagoval někdejší slovinský reprezentant na pokusy slávistů, které vyvrcholily bitkou v závěrečných vteřinách.

Jihočeši podali vyrovnaný výkon ve všech řadách. Výraznou oporu našli v brankáři Petru Kváčovi, jenž měl ztíženou situaci tím, že ho soupeř příliš nerozchytal. „Neříká se nadarmo, že gólman dělá skoro polovinu výsledku. Na Petrovi je vidět klid a soustředění. Jeho spolehlivost nám hodně pomáhá. Mužstvo mu věří, což musí být patrné i při pohledu z tribuny. Počítám, že jeho forma bude ještě gradovat a to samé bych si přál pro celý tým,“ uzavřel zkušený budějovický centr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz