Rád bych na olympiádu! doufá Michálek. Ve 34 letech zažije extraligový debut

Foto: Stanislav Souček

Ve Zbyňku Michálkovi nezískala zajímavou posilu pouze Sparta, ale možná i český olympijský tým. „Chci o tuhle šanci zabojovat a udělat pro to všechno. Je to velká motivace, a kdyby se to podařilo, bude to paráda," netajil se Michálek v rozhovoru pro hcsparta.cz.

Fanshop

„Ale musím hrát a podávat dobré výkony, rozhodně to není tak, že bych měl něco jistého," dodává čtyřiatřicetiletý zadák, který byl od 1. července bez angažmá. Vypršela mu totiž smlouva s Arizonou a žádná zajímavá nabídka z NHL nepřišla.

Hovořilo se dokonce o možném konci kariéry. „Nejsem ale ještě tak starý, abych musel končit. Důvodem pro pokračovaní bylo to, že mám hokej prostě rád," vysvětlil na klubových stránkách Sparty.

Po nabídkách z jiných evropských soutěží se moc nekoukal. „Myslím, že Sparta je ta nejlepší možnost, která mě mohla potkat. A udělám všechno pro to, abych klubu vrátil důvěru a podmínky, které mi připravili."

„Jdu do nového, neznám hráče ani ligu. Moc nevím, co očekávat."

Michálek se k novému mužstvu připojí v úterý, víkend ještě stráví v zámoří. Ve Phoenixu zatím trénuje individuálně, na led se dostane zhruba třikrát týdně. „Chybí mi samozřejmě trénink s týmem, takže až přiletím, budu určitě potřebovat potrénovat se spoluhráči, abych se do toho dostal." 

Defenzivního pracanta čeká ve 34 letech extraligová premiéra. „Mám plno zkušeností z různých soutěží, ale v extralize žádnou. Z Česka jsem odešel v sedmnácti letech a od té doby jsem tam kromě nároďáku nehrál. Takže jsem sám zvědavý, jaké to bude. Jdu do nového, neznám hráče ani ligu. Nevím, co očekávat," cituje Michálka web hcsparta.cz.

„Chci svým přístupem pomoci mladým a ukázat jim cestu do budoucna."

Tipsport extraliga získala jeho příchodem velkou osobnost, která bude lákat diváky na stadion. „Chci svým přístupem pomoci mladým a ukázat jim cestu do budoucna," hlásí. „Na osobní statistiky koukat nebudu, to jsem nedělal nikdy."

Foto: Stanislav Souček

Michálek odehrál 810 zápasů v NHL – působil v Minnesotě, Phoenixu, St. Louis i Pittsburghu. „Jsem hrozně hrdý na to, čeho jsem dosáhl. Kariéru jsem měl snovou. Odnikud jsem se vyhrabal do nejlepší ligy světa a udržel se v ní tak dlouho. Svojí prací a pílí jsem se dostal do NHL i přesto, že jsem nikdy nebyl draftovaný." 

S českou reprezentací má stříbrnou a bronzovou medaili z mistrovství světa, zahrál si na loňském Světovém poháru i na olympiádách ve Vancouveru a v Soči.

Poletí také do Jižní Koreje? „Abych pravdu řekl, po Světovém poháru jsem si myslel, že už je to za mnou. Ale když je teď možnost zabojovat o olympiádu..."

Celý rozhovor najdete zde:

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz