Radivojevič se loučil v slzách. Bolí to, ale na mančaft jsem hrdý

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Jen těžko potlačoval slzy. Pro libereckého kapitána Branka Radivojeviče byla finálová porážka s Kometou o to emotivnější, že v dresu Bílých Tygrů sehrál poslední zápas. Slovenský útočník se dle předpokladů pod Ještědem loučí a s rodinou vrací domů do Trenčína! "Prohrané finále mě bude ještě dlouho mrzet, možná to bylo mé poslední. Stále nevím, jestli budu pokračovat," přiznává Radivojevič.

Fanshop

Loni si užívali mistrovské oslavy, ale letos ve finále padli jasně 0:4 na zápasy. „Bolí to. Celý tým si představoval určitě jiný konec. Ale férově musíme přiznat, že Kometa hrála výborně a titul si zasloužila. Našla na nás něco, co jí zafungovalo a my nemohli najít odpověď. Ale bolí to, když vidíte, jak se druzí radují,“ přiznává zklamaný Branko Radivojevič, který ale časem určitě ocení i zisk stříbrné medaile.

„Asi mě to bude mrzet ještě dlouho, protože dostat se do finále je velmi těžké a my chtěli po roce zase uspět, ale sezona to byla i pro nás fantastická. Asi nikdo nečekal, že budeme znovu hrát v popředí tabulky. Klobouk dolů před kluky, jsem na ně hrdý za to, jak se semkli a hráli týmově,“ pokyvuje šestatřicetiletý útočník, který oceňuje rovněž hru brněnské Komety, která čekala na titul neskutečných 51 let.

I stříbro je krásné, hlásí Šimek. V Liberci se loučí, chce do NHL »

„Vytvořili super mančaft. V základní části sice měli hluchá místa, ale pořád měli strašně moc individualit. Klobouk dolů před těmi hráči jako jsou Erat, Kvapil a další, že se podřídili tomu jejich systému a v pravý čas udeřili,“ říká Radivojevič, který se ve finále těžko probojovával k šancím. „Stáli v pěti vzadu a bylo těžké se proti tomu prosazovat. Navrch ještě s výborným Markem Čiliakem v brance,“ hlásí.

Branko Radivojevič sehrál za Liberec poslední zápas, jeho rozhodnutí je nevratné. „Už vloni po titulu jsem se rozmýšlel. Nakonec jsme se s Filipem Pešánem dohodli, že ještě rok zůstanu a pak se uvidí. Ale před pár měsíci jsme to probírali a s rodinou se rozhodli, že se vrátíme na Slovensko. Máme tři děti, už je to všechno náročné stíhat. Proto jsme se rozhodli vrátit domů do Trenčína,“ sděluje Radivojevič.

Pešán: Rozhodně je to úspěch, stříbro nám nikdo netipoval »

Ten se už se spoluhráči symbolicky rozloučil. „S každým jsme se objali, ale na rozlučku bude ještě čas,“ usmívá se oblíbenec libereckých fanoušků, kteří dle jeho slov dál uvidí Bílé Tygry na předních příčkách extraligové tabulky. „Jsem přesvědčený, že budou hrát zase nahoře a o titul. Možná se mnou někdo nebude souhlasit, ale myslím si, že Liberec má nejlepšího trenéra v extralize,“ má jasno Radivojevič.

„Klobouk dolů před tím, jak tady funguje celý trenérský štáb pod taktovkou Filipa Pešána. Každému bych na Slovensku doporučil, aby se přijel podívat do Liberce, jak to tam funguje. Ať už jde o taktickou přípravu nebo tu tréninkovou. Liberec je v tomto hodně vepředu. Věřím, že hodně mančaftů si z něj může brát příklad,“ přiznává Branko Radivojevič. Bude pokračovat v Trenčíně v hráčské kariéře?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz