Reprezentace začne bez Novotného. U dalších hráčů uvidíme, říká Vůjtek

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

7. března 2016, 12:40

Václav Jáchim

Ačkoli startuje předkolo ČP play off, a příští týden se rozjede také čtvrtfinále, brzy půjde do akce česká hokejová reprezentace. Elitní výběr zahájí tradičně v kombinovaném složení, s hráči, kterým skončí klubové povinnosti. "První dva týdny budeme trénovat ve Velkých Popovicích, zatím samozřejmě ne kompletní. Momentálně si upřesňujeme, které hokejisty zařadíme do přípravy na mistrovství světa," informuje trenér Vladimír Vůjtek.

Fanshop

První kemp proběhne za dva týdny, konkrétně od 22. března. "S nominací počkáme na konec předkola play off extraligy, pak si potvrdíme, koho do Velkých Popovic pozveme," říká hlavní kouč. Jeho pozornost míří především k hokejistům, pro něž doběhla do cíle sezona v ruské Kontinentální lize. "Máme představu, které hráče bychom chtěli. Ti, jejichž kluby nepostoupily do play off, dostali krátké volno a nyní vesměs trénují v Rusku," připomíná Vůjtek.

Další skupina potenciálních reprezentantů vzejde z týmů, které vypadly v prvním kole play off KHL. Ne všichni se ale do přípravy reprezentace zapojí. "Hovořil jsem s Jirkou Novotným. V sezoně měl poměrně velké zdravotní potíže, v úvahu bere rodinné důvody. Domluvili jsme se, že ho zvát nebudeme," informuje kouč. Mimo zůstanou také obránci Miroslav Blaťák a Lukáš Krajíček. "Blaťák byl zraněný, teď ani nemá klub, Krajíček podstoupil operaci a dlouho nehrál," dodává.

Pozvánku neobdrží útočníci Radek Smoleňák ani Martin Růžička. "S nimi nepočítáme," reaguje trenér. Otazníky jsou u Ondřeje Němce, který aktuálně trénuje v ruském Čerepovci. "S Ondrou chci mluvit. Spojíme se a uvidíme. Situaci proberu i s dalšími hráči, kteří přicházejí v úvahu," tvrdí Vůjtek. Mistrovství světa vypukne za dva měsíce, což je velmi dlouhá doba. Kouč do přípravy zařadí především ty, s nimiž se počítá pro vrchol sezony. Na druhou stranu je ale třeba mít v plné polní tým pro Euro Hockey Challenge, zároveň v tuto chvíli není jisté, kolik posil dorazí z NHL. Nedávné výměny Romana Poláka, Jiřího Hudlera, Tomáše Fleischmanna nebo zranění Andreje Nestrašila výhled poměrně dost zamotaly.

Jasno není ani u brankářů. "Uvidíme, kdy by mohli být Salák s Furchem. Jejich týmy pokračují v play off. Sezona skončila Francouzovi, který je podle našich informací fit, naopak na konci základní části KHL chyběl Jakub Kovář, jehož trápil zlomený palec na ruce," vypočítává Vůjtek s tím, že zvažuje případnou pozvánku do kempu pro Jakuba Sedláčka. Z obránců a útočníků KHL jsou volní Kundrátek, Kolář, Radil, T. Zohorna, Kousal, Koukal, Horák, Kašpar nebo Kvapil.

U starších hráčů se trenéři rozhodují pečlivěji. Než někoho zařadit do přípravy, a pak dotyčného před turnajem vyřadit, raději i s ohledem na perspektivu zvolí některé mladší hokejisty, jež v domácí či jiné soutěži zaujali. "Říkali jsme, že těmhle hráčům prostor dáme. A to platí. Momentálně si upřesňujeme, s kým můžeme počítat na úvodní kemp. Možná by to mohl být i Petr Zámorský, kádr budeme každopádně doplňovat v závislosti na tom, jak další hráči ve svých týmech dohrají. První zápasy Euro Hockey Challenge máme 6. a 8. dubna, tam bychom mohli mít i vyřazené čtvrtfinalisty z extraligy," dodává.

Vůjtek prozatím nedokáže upřesnit, v jakém počtu národní tým absolvuje první soustředění ve Velkých Popovicích. "Začneme postupně. Máme představu, že bychom vzali devět až deset hráčů z Kontinentální ligy, přidáme k nim další hokejisty, co budou volní. Nominaci oznámíme příští týden, až budeme vědět, které kluby v domácí soutěži vypadly z předkola," doplňuje závěrem Vladimír Vůjtek.

Program české reprezentace před MS v Rusku:

Tréninkové kempy:

22. - 25. března ve Velkých Popovicích
29. března - 1. dubna ve Velkých Popovicích 

Euro Hockey Challenge:

6. a 8. dubna 2016: Česká republika - Německo (Ústí nad Labem)
13. a 15. dubna 2016: Švýcarsko - Česká republika (Visp, Biel)

Euro Hockey Tour:

21. a  23. dubna 2016: Finsko - Česká republika (Oulu a Helsinky)
27.  a 29. dubna: Česká republika - Švédsko (místa budou upřesněna)

Generálka na MS v Rusku:

3. května 2016: Česká republika - Kanada (Praha, O2 arena)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz