Roubík je obrovská persona, smeká Bernad. Věřím, že sérii vyhrajeme

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Ve WSM Lize se schyluje k senzaci. Ústí nad Labem vede nad Kladnem 3:1 na zápasy a je krok od postupu do semifinále. Na úkor vítěze základní části a celku se třemi rekordmany v sestavě.

Fanshop

V čem je podle vás Ústí lepší než Kladno?
„My hlavně máme herní pohodu, není na nás vytvářen takový tlak jako na Kladno. Oni musí vyhrávat, kdežto my jsme mohli překvapit, což se nám daří. Zatím nám hodně jdou přesilové hry. Obecně nás drží výborné týmové výkony podpořené skvěle chytajícími brankaři."

Co říkáte právě na jejich výkony?
„Je až podivuhodné, jakou oba chytli formu od předkola play off. Ne, že by v sezoně chytali špatně, to vůbec ne, ale svoji formu dokázali oba vyladit na správnou chvíli. Je paráda mít takovou jistotu v zádech!"

Jak důležité bylo pro mužstvo uzdravení obránců Smetany a Pohla?
„Protože nás není nějak hojný počet, velkou část sezony jsme odehráli na tři pětky, v čemž pokračujeme i teď, tak každá síla je znát. Navíc Pólík (Honza Pohl), se kterým v posledních zápasech nastupuju v první obraně, umí dokonale podporovat útok. Naopak Smety (Ondra Smetana) je taková ta obranná věž, ze které jde respekt. Takže uzdravení obou borců je velice vítané."

„Je paráda mít jistotu v zádech!"

Skvělé výkony předvádí Jaroslav Roubík.
„K němu snad ani nejde nic říct. Jeho statistiky a herní projev hovoří za vše. Je velká čest krýt mu záda. Můžu a mám se od něj co učit. Mně nezbývá nic jiného, než před jeho výkony smeknout. Je to obrovská persona na ledě i mimo něj."

Obecně útok Ústí je hodně silný.
„Nemůžu nic jiného než souhlasit. Nebojím se říct, že máme jeden z nejlepších útoků v lize, což se také potvrzuje. Naše první formace je opravdu výborně poskládaná – Tůmič (David Tůma), Klozák ( Honza Kloz) a už zmiňovaný Roubas (Jarda Roubík) ukazují své kvality a hokejové umění. Je radost se na ně dívat a hrát s nimi. A po nich přichází na řadu jména jako je Jirka Kuchler nebo Petr Tenkrát, který je neskutečný bruslař, tahoun a dříč. Má také můj obdiv."

Jarda Jágr válí na Floridě, Jarda Roubík v Ústí nad Labem.

Jarda Jágr válí na Floridě, Jarda Roubík v Ústí nad Labem. | Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Je v kabině cítit zvláštní motivace proti Kladnu, kde řada hráčů dříve působila?
„Když nastupujete do play off proti prvnímu celku základní části, který zbořil několik rekordů, tak zvláštní motivaci hledat nemusíte. Ale tohle je ještě okořeněné tím, že na Kladně hodně hráčů působilo. Spíš je to jen takové popichování bývalých Kladeňáků v kabině, jinak hrajeme, jako by to byl kdokoliv jiný."

Jaká je nálada v kabině?
„Ono když vyhráváte, nálada je vždy parádní. Před prvním zápasem série jsme si řekli, že si ji hokejově užijeme, ať to dopadne jakkoliv. Výsledek vidíte sami. První zápas se nám tolik nepovedl, ale poučili jsme se z předchozích chyb a myslím si, že teď celý tým podává nadstandardní výkony."

„Když nastupujete do play off proti prvnímu celku základní části, který zbořil několik rekordů, tak zvláštní motivaci hledat nemusíte."

Připravovali jste se na Davida Stacha, nejproduktivnějšího hráče historie?
„Samozřejmě víme, jak se mu dařilo v základní část, ale taky víme, že play off je úplně jiná soutěž. Po základní části je na něj vyvíjen obrovský tlak. Nijak osobně ho nebráníme, ale když je na ledě, tak musíte dávat trochu víc pozor. Umí dát gól nebo na něj šikovně přihrát. Já osobně si ale myslím, že na Kladně jsou jiné „kousky“, které se dost špatně brání – to je podle mého názoru Skuhravý a Dvořáček."

Vaše výkony přilákaly do ochozů v pátek 3 763 a v sobotu 4 566 diváků.
„Diváci? Fantazie! Jsou pro nás šestým hráčem. Je radost před nimi hrát. Chtěl bych všem moc poděkovat a doufám, že na další domácí utkání jich přijde ještě víc."

Co udělat pro to, abyste dotáhli sérii do konce?
„Na Kladno je tlak, musí vyhrát. Myslím si, že budeme chtít hrát to, co jsme hráli v posledních domácích utkáních, a čekat na jejich chyby. Přidáme k tomu srdíčko, obětavost, týmový výkon a věřím, že sérii dotáhneme do vítězného konce!"

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz