Ruský turnaj oslaví 50. výročí. Češi začnou v Praze s Finy, pak čeká i Kanada

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

11. září 2017, 16:30

Václav Jáchim

Srpnové duely se Slovenskem znamenaly pro českou reprezentaci premiéru v nové sezoně, prvním ostrým testem bude až listopadový turnaj Karjala. Úvodní podnik Euro Hockey Tour má vzhledem k olympiádě šestici účastníků, totéž platí také v případě prosincového Channel One Cupu. Ruská akce letos oslaví 50. výročí, koncem roku bude generálkou před olympijskými hrami v Koreji.

Fanshop

Vzhledem k jubileu někdejšího Turnaje o cenu Izvestijí, jenž nyní nese název Channel One Cup, chystají ruští pořadatelé bohatý doprovodný program. Po delší odmlce uvidí Moskva soupeření šesti výběrů. "Hlavní náboj bude mít účast Kanady, což je pro náš hokej tradiční soupeř. Po dohodě s tamním svazem jsme hledali šestého účastníka, zájem projevili Korejci, takže je poprvé v historii na naší akci uvítáme," řekl prezident ruského svazu Vladislav Treťjak.

Všechny duely uvidí Moskva, jedinou výjimkou bude zápas české reprezentace s Finskem. Ve středu 13. prosince se duel uskuteční v pražské O2 areně. Ruští organizátoři už zveřejnili přesný rozpis dalších utkání, vyplývá z něj, že výběr Josefa Jandače po přeletu do Moskvy nastoupí v pátek 15. prosince proti Kanadě, turnaj o dva dny později uzavře zápasem se Švédy.

Jak uvádějí stránky ruského svazu, vítězem turnaje bude tým s nejvyšším počtem nasbíraných bodů. Do tabulky Euro Hockey Tour nebudou zahrnuty všechny zápasy. Čtveřice Rusko, Česko, Finsko a Švédsko si budou započítávat body pouze ze vzájemných utkání, což platí také při listopadovém turnaji Karjala.

Rusové budou v prosinci sledovat generálku na olympijský turnaj, lze očekávat, že účastníci nasadí řadu hráčů, kteří se pak v únoru 2018 představí i na hrách pod pěti kruhy v Koreji. "Tato skutečnost sama o sobě zvyšuje kvalitu turnaje, navíc si připomeneme 50. výročí, což je samo o sobě podnětem, abychom se připravili s maximální pečlivostí. Účast Kanady a Koreje znamená změnu s ohledem na předchozí ročníky. Věřím, že se bude fanouškům líbit," uvedl Vladislav Treťjak.

Program Channel One Cupu 2017 v Moskvě

Středa 13. prosince:
Česko – Finsko (Praha)
Kanada – Korea

Čtvrtek 14. prosince:
Rusko – Švédsko

Pátek 15. prosince:
Česko – Kanada
Finsko – Korea

Sobota 16. prosince:
Korea – Švédsko
Rusko – Kanada

Neděle 17. prosince:
Rusko – Finsko
Česko – Švédsko

Poznámka: Časy začátků utkání budou zveřejněny později.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz