Ruslan Salei byl suspendován na 10 utkání!

5. října 1999, 22:00

hokej.cz redakce

další dva hokejisté Anaheimu Pascal Trepanier a Jim McKenzie si nezahrají čtyři až pět zápasů

Fanshop

Na 10 zápasů byl vedením NHL suspendován obránce Anaheimu Ruslan Salei za svůj zákrok proti Miku Modanovi v sobotním utkání mezi Mighty Ducks a Dallas Stars. Další bek "Kačerů" Pascal Trepanier a levé křídlo Jim McKenzie byli potrestáni zákazem startu ve čtyřech, respektive pěti utkáních, za incident ve stejném zápase.

Ruslan Salei nešetrným zákrokem srazil Modana na mantinel a byl vyloučen na 5 minut a do konce utkání. Hvězda Dallasu utrpěla otřes mozku, zlomeninu nosu a ztuhlá krční vaziva. Na soupisce Stars je nyní Modano veden jako day-to-day, takže se naštěstí poměrně brzy vrátí na led. Salei kromě zákazu startu v 10ti utkáních přijde o 109 756 dolarů. Ruslan Salei byl potrestán polovičním trestem již v loňském roce, kdy v exhibičním zápase hrubě atakoval hráče Phoenixu Daniela Brierea. Čtyřiadvacetiletý rodák z Běloruska nastoupil svůj trest v nočním utkání ve Phoenixu, v němž domácí "Kojoti" zvítězili přesvědčivě 4:0.

Pascal Trepanier byl v sobotu rovněž vyloučen na pět minut a do konce utkání, za zákrok na další osobnost Dallasu Joe Nieuwendyka. Zranění nejužitečnějšího hráče loňského play-off ovšem nebylo tak vážné a vítěz Conn Smythe Trophy již nastoupil v nočním utkání v Detroitu a dokonce se na výhře Stars 3:2 podílel jednou asistencí. Pascal Trepanier přijde kvůli svému trestu o 9 766 dolarů.

Společně s Modanem dnes v noci chyběl Dallasu obránce Darryl Sydor, kterému Jim McKenzie zlomil oční jamku. Levé křídlo Anaheimu kromě několika zápasového pykání ztratí 12 760 dolarů.

Pro úplnost je nutno připomenout, že se oba týmy, Dallas a Anaheim, střetnou znovu již tento pátek!

(ToP)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz