Růžička hodil chybu za hlavu, pak vychytal Piráty. Zlaté body, hlásí

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Mladá Boleslav v 15. kole Tipsport extraligy porazila Chomutov za dva body, a prodloužila tak pirátskou sérii proher na šest zápasů v řadě. Výhru Bruslařů vychytal Jan Růžička, který si během 65 minut připsal 32 zákroků s úspěšností přes 94 procent, a pak nepropustil za svá záda jediný puk v samostatných nájezdech.

Nový fanshop

Za Piráty otevřel skóre utkání Dávid Skokan, jenž dorazil povedenou přihrávku Michala Poletína. Dvougólové vedení získali domácí na začátku deváté minuty, když se Vladimír Růžička mladší protáhl kolem obránce Jana Hanzlíka a poté z nulového úhlu našel mezírku mezi mladoboleslavským brankářem a jeho pravou tyčkou.

„Hokej je hra chyb a já jsem bohužel jednu udělal. Kluci mě podrželi a říkali, že se to stane,“ hlásí Jan Růžička. „Byl jsem v klidu a hodil to za hlavu. Nemá cenu se v tom během zápasu pitvat, stačí po zápase,“ dodává.

Po úvodní třetině Bruslaři sice prohrávali 0:2, ale díky gólům Dominika Pacovského a Martina Procházky vyrovnali. Nakonec dotáhli utkání do prodloužení a následných nájezdů. „Podle průběhu to jsou zlaté dva body, ale chtěli jsme tři. Nezačali jsme úplně ideálně, prohrávali jsme 0:2, a ještě k tomu byl druhý gól jasně moje chyba,“ smutní.

Sestřih utkání 15. kola TELH: Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:3sn

„Od druhé třetiny jsme se zvedli a šli štěstí naproti. Padl nám tam šťastný gól, a pak už byly nájezdy. To už je loterie, člověk buď má štěstí nebo ne, nakonec se přiklonilo k nám,“ povídá už s úsměvem.

V samostatných nájezdech se proti mladému brankáři rozjela i jména jako Michal Vondrka nebo Vladimír Růžička mladší, kteří mají opravdu šikovné ruce. „Je to pravda, ale snažil jsem se na to moc nemyslet právě proto, že to jsou výborní hráči. Šel jsem do toho s chladnou hlavou,“ popisuje odchovanec Bruslařů.

Hradec válí, přemohl i Kometu. Oceláři otočili bitvu s Plzní »

Mladá Boleslav nemá z loňského předkola na Piráty dobré vzpomínky, jelikož ztratila vedení 2:0 na zápasy a nakonec nepostoupila. Bruslaři vyhráli po čtyřech vzájemných nezdarech z předkola a úvodního utkání z aktuálně probíhající sezony. „V Chomutově se nevyhrává každý den, takže to do půlnoci oslavíme, ale v sobotu začíná další den a my se musíme připravit na Kometu,“ říká Jan Růžička.

Na druhou stranu kluziště i Piráti poslali do utkání brankářskou dvojku, kterou je mladší z bratrů Lukešových, Štěpán. Ten si premiéru odbyl už v předchozím kole, ve kterém přibližně v polovině utkání na ledě Olomouce vystřídal Jána Laca, ale až s Bruslaři nastoupil od první minuty. „Byl to hrozně těžký zápas, protože Boleslav málo střílela. Čekal jsem, že bude pálit víc a já se dostanu lépe do zápasu. Udělala mi to těžší. V nájezdech mi to poslal přes rameno nebo kolem ruky, škoda,“ smutní Lukeš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz