S Lencem to takhle zkoušíme, hlásí Musil. Tomáška potěšila sázka na mládí

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

24. srpna 2017, 20:41

Václav Jáchim

(ŽILINA, od našeho zpravodaje) Trvalo to dlouho, ale nakonec je střelecké trápení fuč. Čeští hokejisté marně bušili na slovenskou bránu víc než čtyři třetiny, během prostředního dějství odvety v Žilině se ovšem dočkali. První trefu zařídil Pavel Musil, vítěznou pak David Tomášek. Dělilo je něco přes šest minut. Oba střelci věděli, že koncovka předtím vázla hodně dlouho, už v závěru jarního mistrovství světa. "Po středečním zápase jsem si o tom něco přečetl," usmívá se Musil. "Za gól jsem moc rád, šlo navíc o můj první v reprezentaci," dodává.

Fanshop

Útočník Mladé Boleslavi patřil k nejlepším českým útočníkům. V dvojici s kapitánem Radanem Lencem uplatňovali zkušenosti, právě oni nastartovali velký český obrat. Po vyhraném vhazování se Lenc bleskově zorientoval, nahrál Musilovi a ten luxusně napnul síť. "My to takhle zkoušíme i v klubu. Způsobem, že to přijde od manťáku, že si to posuneme puk na beka. Naštěstí to vyšlo," kvituje. Jelikož se jednalo o jeho první branku na mezistátní úrovni, veze si domů památeční puk. "Jo jo, Radan mi pro něj hned jel. Mám i ten, kterým jsem dal první gól v extralize. Tyhle věci vždycky rozdám dědovi nebo manželce."

V Žilině tentokrát neměl nikoho z rodiny. "Byli jenom v Třinci, pak odjeli. Prý jim dělám ostudu," hlásí z vesela. Oba duely se ovšem Musilovi vydařily, první český útok si rozuměl náramně. "Celkově i s Davidem Kašem jsme si si sedli. Kašička je výborný hráč, já byl hrozně rád, že jsem s klukama mohl nastupovat." První příležitost dostal už na jaře, v přípravě na šampionát. Ale po jednom utkání s Norskem vyřadily Musila zdravotní potíže. "To je hokej, bohužel. Beru jako pokračování pro práci do budoucna,"

Odveta na Slovensku přinesla mladým českým dravcům mnohem lepší pocit než úvodní souboj v Třinci. "Je to super. Vyhráli jsme, každé vítězství člověka žene dál. I kdybychom nezvládli ani druhý zápas, byl by to pro nás velký vklad do budoucna. Ale teď víme, že to dokážeme hrát. Myslím, že jsme předváděli dobrý hokej. Takový mladistvý. Hodně jsme bruslili a napadali, věřím, že se diváci nenudili. tedy až na ty naše neproměněné šance," připomíná. Národní tým nasadil rekordní počet nováčků, Musil je za to vděčný: "Určitě je dobře, že se dělají kempy pro mladé kluky. Ze svého pohledu vidím, že mi to něco dá. V extralize si budu víc věřit."

Stejně věc hodnotí také David Tomášek. Pardubický útočník si už v minulé sezoně zahrál na ruském Channell On Cupu, teď přidal další starty. "Mezinárodní hokej je těžký. Velké turnaje hrají Rusové, Finové a Švédové, v našem týmu byli zkušenější hráči, což je pak vidět na projevu mužstva. Tyhle zápasy jsou každopádně jiné než extraligové. Jsem rád, že jsem si mohl proti Slovensku zahrát a zjistit, na čem mám zapracovat," povídá.

V odvetě proti východním sousedům přispěl k odčarování zakleté koncovky národního týmu. "Mluvilo se o tom po středečním utkání. Mluví se o tom vždycky, že máme dobré šance, ale nedáváme góly. Jsem samozřejmě rád, že jsem mohl přispět k vítězství," pochvaluje si. Akce ze 37. minuty byla krásná a hlavně účelná. "Viděl jsem Lukáš Kloka, jak se za bránou zbavil protihráče. Houknul jsem si na něj a on mi to výborně nahrál. Já to pak potřeboval jen trefit," popisuje.

Češi předvedli znovu výkon se spoustou energie, ovšem branky znovu dlouho nikde. "Myslím, že jsme hráli dobře celý zápas. Hodně důležitý pro naši psychiku byl první gól Pavla Musila. Ve středu jsme do Slováků bušili, nic jsme však nedali. Teď ano. Po prvním vyrovnávacím gólu přišel docela rychle ten druhý. Můžeme jich dát určitě víc, ale to je práce pro příště."

Motivaci měli hokejisté obrovskou. "Stoprocentně. Chtěli jsme vyhrát i první zápas, dneska jsme do toho šli s tím, že to Slovákům vrátíme. Bohužel se to nepovedlo před našimi fanoušky, pro nás však určitě dobré vítězství." Čerství reprezentanti, kteří se v duelech představili, teď budou doufat v další pozvánky. "Jo, člověk musí věřit. Stát se může cokoli. Já budu dělat všechno, abych příště mohl zase jet. Protože tohle jsou suprové akce, které každému hráči jenom prospějí," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz