Skvostný start, Kašík a další výhra. Hokej nás zase baví, libuje si Holík

Foto: Roman Turovský, hokej.zlin.cz

Ani do třetice to plzeňským indiánům doma nevyšlo. Po Mladé Boleslavi a Třinci si plný bodový zisk odvezl tentokrát Zlín. Ten jen potvrdil, že ho extraligový leden zastihl ve vynikající formě – vyhrál 4:1 po dvou trefách Bukartse a jedné Maruny a Holíka.

Fanshop

Berani do duelu vstoupili impozantně. Dvě chyby Plzně v útoku, dva rychlé obraty, dva samostatné úniky a dva góly – Maruna i Holík tváří v tvář překonali Machovského, který si prakticky ještě ani nesáhl na puk. 2:0 a odehrány jen tři minuty a dvě sekundy navrch. „Když jedu sám na bránu, tak pořád něco vymýšlím. První jsem plánoval střelu, ale pak jsem zvolil tohle zakončení. To se rozhodnete během sekundy,“ popisoval po utkání bekhendovou kličku a zakončení pod víko spokojený Petr Holík.

Podle jeho slov rozhodla především dobře odvedená práce při strážení náskoku. „Bylo důležité, že jsme stav 2:0 udrželi do přestávky. Pak jsme sice rychle inkasovali, nijak nás to ale nezasáhlo a my hráli dál naši hru,“ pochvaloval si.

Plzeň doma neboduje a ani není produktivní směrem dopředu. V třech posledních zápasech vstřelila jen po gólu a nepřipsala si ani bod. „Říkali jsme si o tom, ale brali jsme to tak, že se tu potřebují zvednout a že se o to líp na nás připraví. Nechtěli jsme je podcenit, protože ‚podcenit‘ nemůžeme nikoho. A tak jsme o to víc počítali s tím, že to budou chtít prolomit. Naštěstí jsme jim to nedovolili,“ pokračoval třiadvacetiletý útočník. „V našem pásmu byla Plzeň nebezpečná, jak v přesilovkách, tak při hře pět na pět cpou všechny puky na bránu. V tomhle jsou silní.“

Zlínu se daří. Po mizerném úvodu soutěže našlápl k velké dotahovací jízdě s cílem zajistit si minimálně předkolo play off. Že je to rok stará písnička? Omyl; to samé se děje opět letos. „Už nejsme poslední a jsme v desítce, je to tak rozhodně lepší než na začátku sezony. Hokej nás zase baví,“ řekl Holík.

Velký podpis na bodovém lupu z ledu Plzně měl, jako už tradičně, gólman Libor Kašík. Ten několikrát přivedl domácí střelce k zoufání. Velké zákroky vytahoval z rukávu především za stavu 1:2, když po rychlé brance Kracíka z druhé třetiny indiáni pokračovali v dobývání jeho svatyně s cílem vyrovnat. „V každém týmu je to především o gólmanovi. Káša má teď neskutečnou formu, a když venku dostaneme jen jeden gól, tak prostě musíme vyhrát. Hrozně nám pomáhá a je to hlavní faktor našich úspěchů,“ uzavřel Holík rozhovor velkou poklonou svému gólmanovi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz