Snad budu hodnoty sympaťáka naplňovat, doufá Matouš Venkrbec

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Třetí čtvrtfinálové utkání mezi Prostějovem a Slavií mělo slavnostní předehru. Za účasti manažera soutěže Pavla Setikovského, zástupců BPA sport marketing, společnosti WSM a firmy eSports.cz, byly Matouši Venkrbcovi předány ceny za vítězství v anketě Sympaťák WSM Ligy.

Fanshop

» Inspirativní příběh: O víře, spiritualitě hráčů a tříleté pauze

Ojedinělý životní příběh, skromnost, vstřícnost k fanouškům a médiím – to vše vyneslo Matouši Venkrbcovi titul Sympaťáka WSM Ligy.

Podpora od bezmála dvou tisícovek příznivců zajistila prostějovskému oblíbenci nejen hřejivý pocit na duši, ale také hodnotné ceny – let balonem věnoval hlavní sponzor druhé nejvyšší soutěže WSM, věcnou cenu předala Venkrbcovi BPA sport marketing a pamětní plaketu darovala firma eSports.cz. „Na let balonem se moc těším, cena od BPA je perfektní. A plaketa je také zdařilá,“ těší Venkrbce, kterému přijel osobně pogratulovat pan Pavel Setikovský, samotný manažer WSM Ligy.

„Moje pocity jsou ale ve stínu zápasu. To je to, proč tu celou sezonu jsme, proč tu dřeme,“ přiznává centr, který sice ve třetím čtvrtfinálovém utkání proti Slavii jeden gól dal a na dalším asistoval, jeho tým ale vyhrát nedokázal. „To ocenění je samozřejmě fajn. Už jsem si to prožil, když jsem se dozvěděl výsledky. Byl jsem rád. Byl čas si to prožít, oslavit to, teď už toho prostoru tolik nebylo.“

„Moje pocity jsou ale ve stínu zápasu. To je to, proč tu celou sezonu jsme, proč tu dřeme."

Je pro Matouše titul Sympaťáka morálním závazkem? „Faulům se snažím vyvarovat i tak. Ale je pravda, že jsem nad tím, co si lidé pod pojmem sympaťák představují, co za ním vidí, přemýšlel."

K čemu došel? „Asi být otevřený lidem. Neznamená to vyhovět úplně všem, ale být k nim otevřený. Snad ty hodnoty budu naplňovat,“ říká vystudovaný teolog a novinář, který byl kvůli anketě mediálně velmi vytěžovaný. „Po vyhraném zápase mi rozhovory vůbec nevadí, dělám je rád. Po těch prohraných už člověk tolik nadšený není. Je to o té prvotní chvíli, překousnout to. Nakonec vy toho nejste vinni, že jsme prohráli, takže koho bych tím trestal.“

Prostějovu sezona končí. Nabídla spoustu skvělých a nezapomenutelných hokejových okamžiků – Jestřábi dosáhli největšího úspěchu za posledních třináct let.

A teď vzhůru do oblak!

Obsáhlejší rozhovor a zároveň reportáž z předávání sledujte v jednom z příštích vydání magazínu Hokejová pětka na stanici Sport5.

WP_20160305_20_23_49_Pro.mp4

 

Zveřejnil(a) Mar Týna Rečková dne 5. březen 2016


Fotografie z předání

Pamětní plaketu předal Matouši Venkrbcovi pan Pavel Setikovský, nejvyšší činovník WSM Ligy.

Pamětní plaketu předal Matouši Venkrbcovi pan Pavel Setikovský, nejvyšší činovník WSM Ligy. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Ceny pro Matouše Venkrbce předali zleva Michal Slavík (zástupce firmy eSports.cz), Josef Kameník (obchodní manažer BPA sport marketing), Monika Čechová (projektová manažerka společnosti WSM) a Pavel Setikovský (manažer WSM Ligy).

Ceny pro Matouše Venkrbce předali zleva Michal Slavík (zástupce firmy eSports.cz), Josef Kameník (obchodní manažer BPA sport marketing), Monika Čechová (projektová manažerka společnosti WSM) a Pavel Setikovský (manažer WSM Ligy). | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

BPA sport marketing věnovala věcný dar.

BPA sport marketing věnovala věcný dar. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Od společnosti WSM, hlavního sponzora WSM Ligy, obdržel let balonem.

Od společnosti WSM, hlavního sponzora WSM Ligy, obdržel let balonem. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Firma eSports.cz darovala unikátní pamětní plaketu.

Firma eSports.cz darovala unikátní pamětní plaketu. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Ceny pro Matouše Venkrbce za vítězství v anketě Sympaťák WSM Ligy předali zleva Michal Slavík (zástupce firmy eSports.cz), Josef Kameník (obchodní manažer BPA sport marketing), Monika Čechová (projektová manažerka společnosti WSM) a Pavel Setikovský (manažer WSM Ligy).

Ceny pro Matouše Venkrbce za vítězství v anketě Sympaťák WSM Ligy předali zleva Michal Slavík (zástupce firmy eSports.cz), Josef Kameník (obchodní manažer BPA sport marketing), Monika Čechová (projektová manažerka společnosti WSM) a Pavel Setikovský (manažer WSM Ligy). | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Sympaťák WSM Ligy - Matouš Venkrbec.

Sympaťák WSM Ligy - Matouš Venkrbec. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Manažer WSM Ligy Pavel Setikovský poskytl po předání cen rozhovor pro Sport5.

Manažer WSM Ligy Pavel Setikovský poskytl po předání cen rozhovor pro Sport5. | Foto: Adam Mráček

Plaketa patří do Prostějova!

Prvním městem, kam poputuje povedená pamětní plaketa pro vítěze Sympaťáka WSM Ligy, je Prostějov. Jak se na Hané vyjímá?

» Článek o plaketě

Pohled na prostějovské ulice spolu s plaketou pro Matouše Venkrbce, vítěze prvního ročníku ankety Sympaťák WSM Ligy.

Pohled na prostějovské ulice spolu s plaketou pro Matouše Venkrbce, vítěze prvního ročníku ankety Sympaťák WSM Ligy.

Plaketa pro vítěze ankety Sympaťák WSM Ligy patří do Prostějova.

Plaketa pro vítěze ankety Sympaťák WSM Ligy patří do Prostějova.

U prostějovského zámku.

U prostějovského zámku.

Pohled na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka.

Pohled na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka.

Výhled na prostějovské náměstí Tomáše Garrigua Masaryka.

Výhled na prostějovské náměstí Tomáše Garrigua Masaryka.

U sochy tatíčka národa Tomáše Garrigua Masaryka.

U sochy tatíčka národa Tomáše Garrigua Masaryka.

U Galerie umění Prostějov.

U Galerie umění Prostějov.

U kostela Povýšení sv. Kříže.

U kostela Povýšení sv. Kříže.

Plaketa na místě nejposvátnějším – zimním stadionu.

Plaketa na místě nejposvátnějším – zimním stadionu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz