Foto: orebrohockey.se
1. prosince 2016, 22:14
Petr DejnožkaČeské barvy zářily zejména na severu Evropy. Ve finské Liize byl hrdinou zejména brankář Jakub Štěpánek, který na ledě Tampere vychytal proti domácímu Ilves čisté konto! Spolu s ním může slavit i švédské Örebro, dvěma kanadskými body jeho vítězství zařídil obránce Petr Zámorský. V Kontinentální hokejové lize pokračuje ve skvělé formě česká dvojice v Omsku. Dominik Furch s Vladimírem Sobotkou si tentokrát podali chorvatský Záhřeb.
Trenér posledního týmu tabulky finské ligy poslal po několikazápasové pauze mezi tyče českého gólmana Jakuba Štěpánka, který se mu za danou důvěru odvděčil tím nejlepším možným způsobem. V souboji s Ilves Tampere nebyl překonán, jeho Lukko Rauma zvítězilo fotbalovým výsledkem 1:0 a díky lepšímu skóre oproti týmu KooKoo opustilo poslední místo tabulky! Na vyřazovací boje Lukko ztrácí ještě deset bodů, základní část finské ligy je ale teprve na začátku druhé třetiny.
U sousedů ve Švédsku řádil český zadák Petr Zámorský. Obránce Örebro si vzal pod taktovku souboj s posledním Leksandem, do sítě nováčka SHL nejprve poslal vyrovnávací gól v první třetině, v následujícím dějství připravil druhou branku přesnou nahrávkou. Kromě něj se gólově prosadil i produktivní slovenský útočník Libor Hubáček, který po třiadvaceti odehraných zápasech drží třetí místo v kanadském bodování švédské nejvyšší soutěže.
Produktivitou směrem vzhůru míří tak útočník Avangardu Omsk Vladimír Sobotka. Svou statistiku dokázal vylepšit v chorvatské metropoli, na ledě Medveščaku sice neskóroval, dvě gólové nahrávky ale na porážku Záhřebu stačily. Sobotka rozšířil svoji statistiku na čtyři góly a jedenáct asistencí. Na straně poražených se jednou asistencí snažil odvrátit porážku outsidera obránce Jakub Krejčík, brankář Furch ale za svá záda pustil jediný kotouč. V konečném součtu zvítězil Avangard Omsk poměrem 4:1.
ÄSSÄT PORI – PELICANS LAHTI 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 49. Ojamaki (Peltola), 59. Suoranta (Korhonen, Seppala).
HÄMEENLINNA – KOOKOO 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 56. Porseland (Manninen, Turunen), 60. Turtiainen.
ILVES TAMPERE – LUKKO RAUMA 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 40. Saarela (Koivisto, Virtanen).
KALPA KUOPIO – SAIPA LAPEENTRANNTA 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 39. Keranen (Rissanen, Lyytinen), 40. Keranen (Lyytinen, Riikola), 53. Nuutinen (Lyytinen, Luostrainen), 60. Junnila (Mikkola) – 6. Virkkunen (Jaaskelainen), 54. Virkkunen (Leivo, Kuronen).
VÄÄSÄN SPORT – JYP JYVÄSKYLÄ 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 44. Korkko, 46. Vanttinen (Kiviranta, Nenonen).
Tabulka:
1. | KalPa | 26 | 15 | 4 | 4 | 3 | 76:53 | 57 | |
2. | Tappara | 25 | 16 | 2 | 2 | 5 | 80:58 | 54 | |
3. | TPS Turku | 25 | 13 | 3 | 3 | 6 | 73:47 | 48 | |
4. | Hämeenlinna | 27 | 8 | 7 | 3 | 9 | 66:59 | 41 | |
5. | Pelicans | 26 | 10 | 4 | 2 | 10 | 62:55 | 40 | |
6. | Sport | 25 | 10 | 3 | 4 | 8 | 64:63 | 40 | |
7. | Jukurit | 25 | 11 | 1 | 4 | 9 | 62:58 | 39 | |
8. | Ässät | 25 | 11 | 3 | 0 | 11 | 52:54 | 39 | |
9. | IFK Helsinky | 25 | 9 | 5 | 2 | 9 | 50:48 | 39 | |
10. | Jyväskylä | 25 | 6 | 5 | 7 | 7 | 58:61 | 35 | |
11. | Ilves | 25 | 8 | 2 | 3 | 12 | 57:67 | 31 | |
12. | SaiPa | 26 | 8 | 1 | 4 | 13 | 62:79 | 30 | |
13. | Kärpät | 25 | 6 | 4 | 4 | 11 | 45:57 | 30 | |
14. | Lukko | 26 | 5 | 3 | 4 | 14 | 57:78 | 25 | |
15. | KooKoo | 26 | 4 | 4 | 5 | 13 | 50:77 | 25 |
SALCBURK – OLYMPIA LUBLAŇ 7:2 (3:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Raffl (Hughes, Olson), 11. Hughes (Viveiros, Olson), 14. Hughes (Flood, Viveiros), 26. Raffl (Raymond, Hughes), 49. Hughes (Olson, Raffl), 54. Schiechl (Herburger, Kristler), 60. Rauchenwald (Raymond, Cijan) – 20. Chvatal, 27. Music (Batič).
LINEC – DORNBIRN 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. McLean (Lebler, Piche), 16. Lebler (McLean, DaSilva), 24. Hofer (Broda, Potulny), 55. Lebler (DaSilva, Piche) – 33. Livingston (Siddall, Connolly), 58. D'Alvise (McBride), 59. Schmidt (C. Sylvester, D. Sylvester).
Tabulka:
1. | Vienna | 25 | 15 | 4 | 2 | 4 | 89:62 | 55 | |
2. | Salcburk | 25 | 13 | 5 | 3 | 4 | 97:59 | 52 | |
3. | Linec | 25 | 13 | 5 | 3 | 4 | 94:72 | 52 | |
4. | Innsbruck | 24 | 11 | 3 | 5 | 5 | 93:81 | 44 | |
5. | Bolzano | 24 | 13 | 2 | 1 | 8 | 72:63 | 44 | |
6. | Villach | 24 | 9 | 2 | 4 | 9 | 81:76 | 35 | |
7. | Graz | 24 | 9 | 1 | 3 | 11 | 62:62 | 32 | |
8. | Znojmo | 24 | 8 | 3 | 2 | 11 | 56:69 | 32 | |
9. | Klagenfurt | 24 | 8 | 1 | 3 | 12 | 65:67 | 29 | |
10. | Fehervar AV19 | 24 | 6 | 3 | 2 | 13 | 64:82 | 26 | |
11. | Dornbirn | 25 | 6 | 0 | 5 | 14 | 60:83 | 23 | |
12. | Olympia Lublaň | 26 | 2 | 5 | 1 | 18 | 56:113 | 17 |
AMUR CHABAROVSK – CSKA MOSKVA 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 15. Vl. Ušenin (Litovčenko) – 28. K. Petrov (Al. Popov), 52. Osnovin (Al. Popov, K. Petrov).
ADMIRAL VLADIVOSTOK – SEVERSTAL ČEREPOVEC 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Lugin (Alexandrov), 33. Barbašev (Makarenko) – 26. D. Ježov (Wilson, Magogin).
KUNLUN PEKING – SKA PETROHRAD 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Sallinen (Taimi, Järvinen), 38. Fleury (Collins), 59. Mäntylä – 18. S. Plotnikov (Zubarev, Kovalčuk), 22. Dadonov (N. Gusev, Chafizullin), 23. Koskiranta (Rykov, Tichonov), 42. Dadonov, 57. Dadonov (Šipačov).
LADA TOGLIATTI – SPARTAK MOSKVA 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Filatov (Aronson), 29. V. Komarov, 32. A. Strelcov (Bočarov, V. Strelcov) – 46. Stoa (Radil, Gilroy).
BARS KAZAŇ – SOČI 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Tkačjov (Čibisov, Lukojanov) – 18. Mereskin (S. Kuzněcov, Tolpeko), 34. Morozov (S. Kuzněcov), 60. A. Kosticyn (Krikunov).
NEFTĚCHIMIK NIŽNĚKAMSK – TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD 6:5 po prodloužení (3:3, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Polygalov (K. Makarov, Stoljarov), 16. Gynge (Ljamin), 20. Sexton (Ljamin, Brulé), 57. Milovzorov (Stoljarov, Polygalov), 60. Milovzorov, 64. Ljamin (Polygalov) – 3. McMillan (Ashton, Žerděv), 8. Ashton (Lofquist, Gračjov), 19. Norman (Lofquist, Ashton), 31. McMillan (Ashton, Žerděv), 33. Frolov (Daugavinš, K. Vorobjov).
JOKERIT HELSINKY – TRAKTOR ČELJABINSK 2:1 po prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Lajunen (Hishon, Jaakola), 65. Rissanen (Jalvanti, Salminen) – 9. Pestunov (Szczechura).
MEDVEŠČAK ZÁHŘEB – AVANGARD OMSK 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Galiardi (Co. Genoway, J. Krejčík) – 1. Martynov (Sobotka, Booth), 7. Booth (Sobotka, Burdasov), 13. Booth (Pjanov), 52. Juňkov (Pjanov, Ahnelöv).
Tabulka západní konference:
1. | Petrohrad | 36 | 26 | 4 | 4 | 2 | 160:59 | 90 | |
2. | CSKA Moskva | 38 | 24 | 2 | 6 | 6 | 110:73 | 82 | |
3. | Nižnij Novgorod | 37 | 19 | 3 | 4 | 11 | 90:77 | 67 | |
4. | Jaroslavl | 35 | 17 | 3 | 4 | 11 | 84:72 | 61 | |
5. | Jokerit | 36 | 15 | 3 | 7 | 11 | 85:92 | 58 | |
6. | Soči | 37 | 15 | 5 | 2 | 15 | 87:84 | 57 | |
7. | Dynamo Minsk | 35 | 15 | 5 | 2 | 13 | 97:95 | 57 | |
8. | Dynamo Moskva | 36 | 12 | 8 | 4 | 12 | 81:71 | 56 | |
9. | Podolsk | 36 | 14 | 5 | 3 | 14 | 85:93 | 55 | |
10. | Spartak Moskva | 35 | 13 | 2 | 3 | 17 | 78:85 | 46 | |
11. | Medveščak Záhřeb | 38 | 12 | 3 | 2 | 21 | 78:111 | 44 | |
12. | Slovan Bratislava | 35 | 11 | 3 | 3 | 18 | 77:104 | 42 | |
13. | Čerepovec | 35 | 10 | 2 | 7 | 16 | 76:101 | 41 | |
14. | Dynamo Riga | 35 | 6 | 3 | 5 | 21 | 61:89 | 29 |
Tabulka východní konference:
1. | Magnitogorsk | 36 | 23 | 2 | 4 | 7 | 116:70 | 77 | |
2. | Omsk | 37 | 20 | 4 | 3 | 10 | 94:73 | 71 | |
3. | Kazaň | 39 | 20 | 7 | 2 | 10 | 105:72 | 76 | |
4. | Ufa | 37 | 18 | 3 | 5 | 11 | 110:90 | 65 | |
5. | Traktor Čeljabinsk | 37 | 16 | 3 | 6 | 12 | 82:70 | 60 | |
6. | Vladivostok | 36 | 15 | 2 | 6 | 13 | 87:84 | 55 | |
7. | Kunlun | 35 | 17 | 0 | 0 | 18 | 79:86 | 51 | |
8. | Novosibirsk | 38 | 12 | 5 | 5 | 16 | 88:93 | 51 | |
9. | Nižněkamsk | 36 | 12 | 6 | 1 | 17 | 86:98 | 49 | |
10. | Barys Astana | 34 | 13 | 3 | 2 | 16 | 85:99 | 47 | |
11. | Jekatěrinburg | 37 | 11 | 5 | 3 | 18 | 79:104 | 46 | |
12. | Lada | 37 | 12 | 3 | 2 | 20 | 95:108 | 44 | |
13. | Chabarovsk | 37 | 10 | 3 | 5 | 19 | 60:83 | 41 | |
14. | Jugra | 37 | 11 | 3 | 0 | 23 | 66:85 | 39 | |
15. | Novokuzněck | 37 | 6 | 2 | 2 | 27 | 59:119 | 24 |
SLOVENSKO "20" – ZVOLEN 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Sloboda (Murín, Grman), 35. Sádecký (Pataky) – 59. Hraško (Klhůfek).
Tabulka:
1. | B. Bystrica | 26 | 17 | 3 | 2 | 4 | 97:50 | 59 | |
2. | Košice | 26 | 16 | 4 | 2 | 4 | 100:57 | 58 | |
3. | Nitra | 25 | 14 | 1 | 3 | 7 | 88:73 | 47 | |
4. | Žilina | 25 | 11 | 2 | 3 | 9 | 82:75 | 40 | |
5. | Martin | 22 | 10 | 1 | 3 | 8 | 65:65 | 35 | |
6. | Zvolen | 26 | 10 | 2 | 1 | 13 | 74:88 | 35 | |
7. | Trenčín | 26 | 8 | 3 | 4 | 11 | 66:70 | 34 | |
8. | Liptovský Mikuláš | 25 | 8 | 4 | 2 | 11 | 68:77 | 34 | |
9. | Nové Zámky | 25 | 6 | 4 | 4 | 11 | 61:72 | 30 | |
10. | Poprad | 26 | 7 | 3 | 3 | 13 | 68:80 | 30 | |
11. | Slovensko "20" | 20 | 2 | 0 | 0 | 18 | 20:82 | 6 |
BRYNÄS – SKELLEFTEA 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Carlsson (Lindblom, Westerholm), 28. Clark (Jensen, Lindblom) – 17. Djuse (J. Lindstrom, L. Lindstrom), 23. Pettersson (Alm, Soderlund), 55. Moller (Lindgren, Petterstrom).
HV 71 – DJURGARDEN 2:1 po nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Stenlund (Tedenby, Berglund), rozhodující nájezd Thornberg – 27. Johansson (Varakas).
KARLSKRONA – FÄRJESTAD 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Bergstrom (Kellamn, Hernion), 26. Paulsson (Bergstrom), 42. Larsson (Guter, Gunnarsson), 48. Larsson (Andersson, Nilsson) – 31. Nygren (Jamtin).
LINKÖPING – MALMÖ 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Fogstrom (Gallo), 47. Little (Gordon, Roe).
ÖREBRO – LEKSAND 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Zámorský (Mustonen), 32. Squires (Andersson, Zámorský), 46. L. Hudáček (Weinstock), 57. Olsson (Viksten, Mustonen) – 3. Forsberg (Ericsson, Lang), 24. Rofsberg (Piskula, Ericsson), 43. Porsberger (Castonguay, Noren).
VÄXJÖ – RÖGLE 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Hennessy (Holm, Palola), 60. Platt (Leino, Josefsson).
Tabulka:
1. | Frolunda | 23 | 14 | 2 | 1 | 6 | 65:45 | 47 | |
2. | Vaxjo | 24 | 12 | 1 | 4 | 7 | 66:54 | 42 | |
3. | Malmo | 24 | 12 | 1 | 4 | 7 | 58:50 | 42 | |
4. | HV 71 | 23 | 11 | 3 | 2 | 7 | 70:49 | 41 | |
5. | Brynas | 23 | 13 | 1 | 0 | 9 | 71:52 | 41 | |
6. | Karlskrona | 23 | 12 | 1 | 1 | 9 | 49:43 | 39 | |
7. | Farjestad | 24 | 8 | 6 | 1 | 9 | 60:60 | 37 | |
8. | Linkoping | 23 | 10 | 2 | 3 | 8 | 57:60 | 37 | |
9. | Skelleftea | 23 | 10 | 3 | 0 | 10 | 58:56 | 36 | |
10. | Lulea | 23 | 8 | 3 | 3 | 9 | 56:56 | 33 | |
11. | Orebro | 23 | 8 | 2 | 3 | 10 | 56:63 | 31 | |
12. | Djurgarden | 23 | 6 | 2 | 4 | 11 | 46:66 | 26 | |
13. | Rogle | 22 | 5 | 1 | 1 | 15 | 51:72 | 18 | |
14. | Leksand | 23 | 4 | 1 | 2 | 16 | 36:73 | 16 |
Gomel – Něman Grodno 3:2 po prodloužení
Žlobin – Moloděčno 2:1
Novoplock – Lida 2:3 po prodloužení
Vitebsk – Brest 1:0 po prodloužení
Tabulka – část vítězů:
1. | Něman Grodno | 23 | 17 | 2 | 2 | 2 | 127:39 | 57 | |
2. | Gomel | 23 | 14 | 2 | 3 | 4 | 93:44 | 49 | |
3. | Moloděčno | 23 | 15 | 1 | 1 | 6 | 74:46 | 48 | |
4. | Žlobin | 23 | 12 | 0 | 0 | 11 | 69:61 | 36 |
Tabulka – část poražených:
1. | Lida | 23 | 9 | 2 | 0 | 12 | 60:64 | 31 | |
2. | Vitebsk | 23 | 5 | 2 | 0 | 16 | 49:109 | 19 | |
3. | Novopolotsk | 23 | 2 | 1 | 4 | 16 | 34:117 | 12 | |
4. | Brest | 23 | 1 | 1 | 1 | 20 | 25:131 | 6 |
Rungsted – Esbjerg 3:0
Tabulka:
1. | Aalborg | 19 | 14 | 1 | 1 | 3 | 62:40 | 45 | |
2. | Rungsted | 19 | 12 | 0 | 2 | 5 | 69:53 | 38 | |
3. | Sonderjyske | 20 | 9 | 4 | 1 | 6 | 66:52 | 36 | |
4. | Frederikshavn | 18 | 9 | 3 | 0 | 6 | 49:35 | 33 | |
5. | Gentofte | 19 | 8 | 3 | 2 | 6 | 48:46 | 32 | |
6. | Odense | 19 | 7 | 3 | 2 | 7 | 54:46 | 29 | |
7. | Herning | 19 | 7 | 1 | 5 | 6 | 50:45 | 28 | |
8. | Esbjerg | 20 | 5 | 2 | 4 | 9 | 56:56 | 23 | |
9. | Rodovre | 18 | 3 | 2 | 2 | 11 | 45:77 | 15 | |
10. | Herlev | 19 | 0 | 2 | 2 | 15 | 41:90 | 6 |
Kokšetau – Nomad Astana 1:3
Tabulka:
1. | Kokšetau | 31 | 24 | 1 | 0 | 6 | 109:59 | 74 | |
2. | Nomad Astana | 33 | 19 | 2 | 5 | 7 | 105:70 | 66 | |
3. | Beibarys Atyrau | 28 | 18 | 5 | 1 | 4 | 88:44 | 65 | |
4. | Temirtau | 28 | 13 | 1 | 3 | 11 | 85:69 | 44 | |
5. | Kulager | 26 | 11 | 2 | 2 | 11 | 72:53 | 39 | |
6. | Almaty | 28 | 11 | 2 | 2 | 13 | 63:75 | 39 | |
7. | Pavlodar | 26 | 11 | 1 | 3 | 11 | 66:69 | 38 | |
8. | Kazzinc-Torpedo 2 | 32 | 6 | 4 | 4 | 18 | 63:97 | 30 | |
9. | HC Astana | 32 | 5 | 3 | 3 | 21 | 54:116 | 24 | |
10. | Gorňak Rudnyj | 30 | 5 | 3 | 1 | 21 | 55:108 | 22 |
Stjernen – Stavanger 2:3 po prodloužení
Lillehammer – Kongsvinger 3:2 po prodloužení
Manglerud – Valerenga 2:4
Sarpsborg – Lorenskog 5:2
Storhamar – Frisk Asker 3:2 po prodloužení
Tabulka:
1. | Stavanger | 25 | 18 | 4 | 0 | 3 | 107:57 | 62 | |
2. | Lorenskog | 24 | 14 | 2 | 1 | 7 | 80:51 | 47 | |
3. | Vålerenga | 25 | 12 | 3 | 2 | 8 | 86:59 | 44 | |
4. | Lillehammer | 24 | 10 | 6 | 0 | 8 | 78:65 | 42 | |
5. | Storhamar | 24 | 10 | 2 | 3 | 9 | 74:60 | 37 | |
6. | Stjernen | 24 | 10 | 1 | 4 | 9 | 70:78 | 36 | |
7. | Sarpsborg | 24 | 10 | 0 | 4 | 10 | 71:55 | 34 | |
8. | Frisk Asker | 24 | 8 | 1 | 5 | 10 | 65:72 | 31 | |
9. | Manglerud | 24 | 6 | 3 | 1 | 14 | 51:81 | 25 | |
10. | Kongsvinger | 24 | 1 | 0 | 2 | 21 | 28:132 | 5 |
ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz