Šťastná třináctka rozebrala Boleslav! Nesmíme polevit, burcuje Svačina

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

WERK ARENA v osmatřicátém kole viděla jednoznačnou výhru domácího týmu. Oceláři si pochutnali na Mladé Boleslavi, které na cestu domů přibalili sedm branek. Rozhodující byla především druhá dvacetiminutovka, ve které se Slezané trefili hned čtyřikrát. Dvěma trefami se na výhře Třince podílel Vladimír Svačina.

Fanshop

Hráči s dráčkem na hrudi se prezentovali dobrým výkonem již v předchozím kole na ledě Plzně. Svěřenci trenérů Jiřího Dopity a Reného Muchy přijeli s výhrou 3:1, tu v domácím prostředí potvrdili vysokou výhrou 7:0 nad pátým týmem tabulky. Oceláři za třemi body vykročili již v úvodní periodě, kdy skórovali dvakrát.

Právě druhou trefu obstaral Vladimír Svačina, který zužitkoval naražení Plíhala a využil přesilovku. Svou druhou trefu si rodák ze Studénky schoval do šestatřicáté minuty, skóroval opět po Plíhalově pasu. „Celý týden jsem se opět začal cítit jako hokejista, předtím jsem měl po zraněních problémy sám se sebou. Není jednoduché se do toho opět dostat. Teď se to ale nějak změnilo a já tušil, že by to mohlo přijít. Jsem za to rád,“ usmívá se dvoubrankový střelec.

Co říct k zápasu, proč to bylo tak jednoznačné?
Řekl bych, že se to teď obrátilo na naši stranu. V obraně jsme měli několik chyb, Boleslav měla šance, ale Šimon zachytal výborně. A taky nám napadalo hodně branek, takových zápasů jsme moc neměli. Je to pro nás něco nového, musíme si toho vážit. Zítra je ale nový den a my musíme pracovat naplno. Nesmíme polevit, jde vidět, že to nese ovoce.

Hlavně gól Jána Sýkory odrazem od zadního mantinelu to dobře dokumentuje, že?
Oni už byli dole, dá se říct, že by tam spadlo všechno. Takové branky prostě padají. Tentokrát nám ale moc nešly přesilovky, buďme rádi, že jsme dali góly ve hře pět na pět a v oslabení. Přesilovky využijeme v dalším zápase. Letos jsme takových náhodných gólů moc nedali.

Přesilovky vám nešly? Dali jste v nich dvě branky.
To jo, ale v dalších jsme se třeba ani nedostali do třetiny. Nehráli jsme je tak, jak bychom chtěli. Sice jsme ty góly dali, ale nebylo to nic sehraného.

Vám osobně vyšel zápas perfektně, trefil jste se poprvé od října…
Taky jsem těch zápasů od října moc neodehrál, ale jsem rád, že mi to tam spadlo. Celý týden jsem se opět začal cítit jako hokejista, předtím jsem měl po těch zraněních problémy sám se sebou a není jednoduché se do toho opět dostat. Teď se to ale nějak změnilo a já tušil, že by to mohlo přijít. Jsem za to rád, pomůže mi to do dalších zápasů.

Jak důležité jsou ty dva góly pro osobní pocit?
Momentálně jsou pro mě hodně důležité. Je pomalu konec sezony a já měl tři góly. Pro útočníka strašně málo. Branky se ode mě čekají, určitý tlak tady je. Asi to říká každý, ale pro nás je teď každý zápas jako v play off a my jsme nesmírně rádi za tři body. Tabulka je šíleně nahuštěná.

Pomůže vám to do dalších zápasů?
Vždy záleží na tom, jak se člověk ráno vzbudí. Někdy to fakt tak cítím, že by to mohlo jít. Já taky hodně trénoval a teď se mi to vrátilo.

Třemi body jste si upevnili pozici v desítce, jaký bude zbytek základní části?
Ještě to bude šílené. Člověk udělá šňůru tří zápasů, pak jednou prohraje, a ve finále se nikam neposune. Musíme jít zápas od zápasu a dívat se sami na sebe. My musíme vyhrávat, ne se dívat kolem, kdo zrovna prohraje. Musíme za výhrou jít stejným způsobem jako proti Boleslavi, snažit se být precizní v obraně. Co bude, to bude, musíme hrát tak, abychom mohli chodit s hlavou nahoru.

Máte třináctku na dresu, skóroval jste opět po třinácti zápasech, navíc ve třinácté minutě. Je to vaše šťastné číslo?
A dcera se narodila 13. prosince, třináct minut před půlnocí. Žena měla co dělat, aby to stihla. (smích) Něco s tou třináctkou je ve vzduchu, doufám, že nám bude přinášet štěstí i v budoucnu. Číslo mi vybral táta, trénoval mě, když jsem byl malý. Od té doby se snažím nosit toto číslo, pokud tedy v týmu není nějaká starší legenda. Těch už ale moc není, stárnu, no. Snad mi vydrží do konce sezony.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz