Stloukal by měl zůstat ve Varech. Harant a Rachůnek jsou na odchodu

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Na čtvrtečním setkání karlovarských fanoušků s vedením klubu padlo několik dotazů k tvořícímu se kádru. „Tomáš Harant se pravděpodobně vrátí domů do Žiliny, také kvůli rodině. Tomáš Rachůnek má několik nabídek z extraligy a pravděpodobně tam zamíří. Petr Stloukal by naopak měl zůstat," stojí na webu hokejkv.cz.

Fanshop

Tomáš Rachůnek byl v základní části Tipsport extraligy společně s Denisem Kindlem druhým nejproduktivnějším hráčem Energie – po 51 zápasech měl bilanci 8+13. V play out přidal dalších deset bodů, a byl tak nejčastěji bodujícím hokejistou skupiny o umístění. Ve dvanácti zápasech baráže zaznamenal pět asistencí, pádu do WSM Ligy ovšem nezabránil.

Šestadvacetiletý útočník se měl do přípravy s Energií zapojit 1. června, zdá se ale, že využije možnosti k odchodu do extraligy. Ve hře by mohl být návrat do rodného Zlína. „Může to být jedna z variant, ale zatím jsme ji neřešili. Nicméně s Tomášem jsme v kontaktu. Záleží i na vyjádření vedení klubu a postoji trenérů,“ řekl na konci dubna sportovní manažer PSG Zlín Jiří Šolc. 

Po třech sezonách se s Karlovými Vary pravděpodobně rozloučí sedmatřicetiletý obránce Tomáš Harant. Z rodinných důvodů zřejmě kývne mateřské Žilině. V nedávno skončené sezoně zapsal v 66 zápasech pět branek a dvanáct asistencí.

Zato jednání o prodloužení smlouvy s Petrem Stloukalem (na úvodní fotce) by mohlo pro Karlovy Vary skončit úspěšně. Třiadvacetiletý útočník dal v minulé extraligové sezoně osm gólů.

„Nemůžeme udělat nic jiného, než se pokusit do extraligy okamžitě vrátit. Každý další rok v první lize bude těžší a těžší.“

Na setkání s fanoušky generální manažer Miroslav Vaněk potvrdil, že cílem Energie je okamžitý návrat do extraligy. „Jak vy, tak my jsme ze sestupu z nejvyšší soutěže velice zklamaní. Nemůžeme udělat nic jiného, než se pokusit do extraligy okamžitě vrátit. Každý další rok v první lize bude těžší a těžší,“ citují Vaňka klubové stránky.

Dále zaznělo, že David Honzík, Tomáš Dvořák (oba Sparta) a Vojtěch Tomeček (Chomutov) měli ve smlouvách klauzule zajišťující možnost odejít v případě sestupu. Hráči je využili a peníze, které za ně Karlovy Vary dostaly, jsou určeny k nákupu dalších hráčů.

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři: Filip Novotný, Tomáš Závorka, Ondřej Kuchař.

Obránci: Matic Podlipnik, Daniel Krejčí, Vladimír Sičák,  Martin Rohan, Tomáš Kvapil, Martin Weinhold, Ondřej Šafář, Adam Rulík, Jan Tomeček, Ondřej Pajk.

Útočníci: Ondřej Beránek, Dávid Gríger, Jakub Flek, Stanislav Balán, Tomáš Rohan, Jaromír Kverka, Sebastian Gorčík, Michal Vachovec, Martin Kohout, Tomáš Harkabus, Václav Skuhravý, Milan Davídek, Martin Osmík, Matěj Zadražil, Henri Tuominen.

Tomáš Rachůnek.

Tomáš Rachůnek. | Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz