Strakova formace režírovala domácí výhru Plzně na Kladnem

30. září 2008 19:35 | ČTK

Hokejisté Plzně porazili v desátém extraligovém kole Kladno 3:2 a udrželo si tak domácí neporazitelnost. Pátou porážku Kladna za sebou řídila zejména formace Martina Straky, jejíž členové se podíleli na všech brankách Západočechů.

Oba celky nastoupily bez svých brankářských jedniček. Místo odpočívajícího Málka dostal šanci Altrichter, hosté postrádali Orcta i Kopřivu a chytat tak musel Cikánek. Jako první musel zasahovat už v úvodní minutě Altrichter, nebezpečnou střelu osamoceného Procházky ale chytil.

Na obou mužstvech byla patrná únava z náročného programu, a tak další vzrušení přinesl až vedoucí gól Kladna. Altrichter se snažil v nepřehledné situaci před svou brankou vypíchnout kotouč, přihrál však pouze Frolíkovi, který pohodlně skóroval. Poté domácí přidali na tempu a během přesilové hry se dočkali vyrovnání. Straka připravil pozici pro Kracíka, a ten zblízka překonal bekhendovým blafákem Cikánka. Probuzení domácí dokázali ještě do přestávky přidat druhou trefu, když Straka po chybě Kladna v rozehrávce zkušeně oklamal mladíka v brance hostů.

Na začátku prostřední části měli hosté šanci srovnat skóre při přesilovce. Nejprve však málem inkasovali, když Důras nebezpečně tečoval prudkou přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů. Pak se ale usadili v útočném pásmu a po osvědčené kombinaci Patery s Procházkou uchránil domácí od pohromy jen skvělý zákrok Altrichtera proti Procházkově střele.

To bylo ale ze strany na Kladna na dlouho vše. Domácí první pětka totiž předvedla svou ofenzivní sílu a při každém střídání si připravila gólovou příležitost. Strakova střela ale mířila vedla a Fabušovi překazil zakončení jistým zákrokem Cikánek. Udeřilo až když Straka po samostatném úniku trefil tyčku a kotouč do sítě vrátil pohotový Vlasák. Gól však musel potvrdit až videorozhodčí.

Před koncem druhé třetiny hosté postupně otupili nápor domácích a po sedmnácti vteřinách závěrečné části snížil Patera jemnou tečí Hájkova nahození na rozdíl jediné branky. Agilní Straka vzápětí protáhl po samostatné akci Cikánka.

Za chvíli byl plzeňský kapitán podražen při dalším průniku a sudí Fraňo nařídil přísné trestné střílení. Jeho provedení se ujal specialista Vlasák, ale v rozhodující chvíli mu sklouzl kotouč. Hosté poté vycítili šanci a Kallovi chyběl jen kousek k úspěšnému zasunutí po objetí branky. Domácí se o své hubené vedení strachovali až do závěrečné sirény. Ubránili sice kladenskou početní výhodu, ale hosté po oddechovém čase tlačili dál. Západočeši však přečkali i power play a prodloužili neporazitelnost na domácím ledě.

Hlasy trenérů po utkání:

Milan Razým (Plzeň): "Chtěli jsme do zápasu vstoupit dostatečně agresivně, což se nám nepodařilo. Nevyšla nám celá první třetina. Důležité bylo, že jsme ještě do přestávky dokázali stav otočit. Ve druhé třetině jsme mohli o výsledku rozhodnout mnohem dříve. Měli jsme hodně šancí a nikdo by se nedivil. Bohužel jsme v prvním střídání ve třetí třetině dostali gól na 3:2 a Kladno tlačilo. Nakonec jsme rádi, že jsme to hubené vedení uhájili. Málka jsme nechali odpočívat kvůli náročnému programu."

Petr Kasík (Kladno): "Po takovém utkání je výsledku škoda. Máme černou sérii proher. Vstoupili jsme do zápasu dobře, vedli jsme a hráli chytře. Pak přišlo ale vyloučení a vyrovnání. Soupeř se chytil a byl potom lepší. Ve třetí třetině jsme se snažili, ale bohužel jsme gól nedali. Asi se budeme muset naučit vyhrávat na dva góly. Kopřiva s Orctem nemohli chytat, a tak jsme nasadili Cikánka, který na to byl připraven."