Svaz rozdělil zisk z MS: Do menších klubů a mládeže půjde 335 milionů!

Foto: lhkjestrabi.cz

21. září 2015, 17:24

Adam Bagar

Jak dopředu deklarovali, tak teď také činí. Český svaz ledního hokeje vydělal na domácím MS v Praze a Ostravě pořádný balík, který je připraven vložit do podpory českého mládežnického hokeje! Z celkového zisku 450 milionů korun před zdaněním půjde přibližně 335 milionů právě na podporu menších hokejových klubů, dětí či mládeže. "Jsme rádi, že můžeme víc pozornosti věnovat právě tomu hokejovému podhoubí," říká šéftrenér ČSLH Slavomír Lener.

Fanshop

Kam konkrétně půjde přibližně 335 milionů korun? Šedesát milionů přistane klubům přímo na účtech. "Věříme, že je využijí přesně tam, kde nejvíce potřebují," říká Martin Urban, generální sekretář ČSLH. Částka se rozdělí mezi 151 klubů. Nejvíce, celkem 1,5 milionu, dostanou ty, které startují v elitní tuzemské soutěži. "A ostatní podle toho, kolik mají družstev v jednotlivých kategoriích," vysvětluje Urban.

"Nebýt mistrovství světa, tak to podporujeme jen částečně, případně vůbec."

Svaz dále pošle do menších klubů materiální vybavení v celkové hodnotě 76 milionů, akademie podpoří částkou 101 milionů korun a projekt regionálních trenérů a koučů mládeže v menších klubech 98 miliony. "Nebýt mistrovství světa, tak to podporujeme jen částečně, případně vůbec. V letech 2015 až 2020 tak půjde do mládeže celkem 335 milionů korun," prozrazuje generální sekretář svazu Urban.

Na jeho slova navázal šéftrenér ČSLH Slavomír Lener. Ten si finanční injekci logicky rovněž pochvaluje, dle jeho slov se mohou prostředky uvolnit směrem k hokejovému podhoubí. Tedy těm nejmenším. "Doposud jsme se soustředili spíše na to, abychom udrželi mládež ve světové špičce, a to se nám povedlo. Momentálně patříme do top šestky a věříme, že už se nám nestane, abychom spadli," říká.

Manažer rozvoje Milan Hnilička: Hlavní je, aby děti hokej bavil!

Český svaz ledního hokeje se chce hodně soustředit především na práci koučů. A s tím také souvisí nový projekt regionálních trenérů i profesionálních trenérů v menších klubech. "Je to asi nejdražší a nejsložitější projekt, protože výsledek se ukáže až po několika letech," říká šéf projektu Milan Hnilička s tím, že svaz bude platit 54 nových profesionálních trenérů, kteří pomohou menším klubům.

Už nyní přitom na svazu platí šedesát trenérů, 39 profesionálních ve třinácti klubech, které jsou součástí akademie ČSLH, a 21 regionálních trenérů. Jejich kvalita by pak měla přispět k rozvoji hráčské základny, kterou tvoří zhruba 23 tisíc hráčů. "Hlavní je, aby děti hokej bavil. Na tohle se totiž trošku zapomnělo, trenéři často koukali jenom na výsledky a kvůli tomu jsme ztratili hodně kluků," líčí Hnilička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - © Copyright: BPA sport marketing a.s. & eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz