Švédsko? Změna mi prospěje, hlásí Kaše. Dál sní o NHL s bráchou

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

14. června 2017, 13:35

Adam Bagar

Jeden z velkých talentů našeho hokeje ve dvaceti letech opouští česká kluziště! Chomutovský útočník David Kaše kývl na nabídku švédské Mory a stejně jako jeho starší bratr Ondřej, který už dvě sezony válí v zámoří, si zahraje zahraniční soutěž. "Myslím, že mi změna prospěje. A že jsem udělal dobrý krok," hlásí Kaše v rozhovoru pro hokej.cz.

Fanshop

Představil se celkem na pěti juniorských šampionátech, v mládežnických kategoriích válel, ale poslední dvě sezony mezi muži už nebyly takové, jak by si přál. „Je to tak, nebyly úplně podle mých představ, tak jsme se s agentem a rodinou rozhodli, že by to chtělo nějakou změnu,“ líčí David Kaše, který k letošnímu semifinálovému úspěchu Pirátů přispěl patnácti body.

Kolem talentovaného mladíka kroužily severské kluby a z několika nabídek si nakonec vybral tu od švédského nováčka nejvyšší soutěže. „Měl jsem tam i jeden klub ve Finsku a další celky ze Švédska,“ prozrazuje Kaše, jenž se s Morou dohodl na roční smlouvě. „Tohle bude pro mě ideální. Je to menší město, já taky pocházím z malého města,“ hlásí rodák z Kadaně.

"Přítelkyni už nemám, takže tam budu úplně sám. I to byl důvod, proč jsem se rozhodl jít zrovna tam. Chtěl bych se osamostatnit, naučit jazyk a bojovat sám za sebe."

Barvy švédského klubu dřív hájili taky Miroslav Blaťák, Pavel Skrbek, Andrej Nikolov, Pavel Brendl nebo Ivan Huml, jenž v uplynulém ročníku hrál právě s Kašem za Piráty. „O tom jsem vůbec nevěděl. Až teď, když jsem šel cvičit, tak jsme se potkali a říkal mi, že za Moru hrával. Ale moc toho neřekl. Jen, že je to hrozně malé město,“ prozrazuje šikovný hokejista.

A co od elitní švédské soutěže vůbec čeká? „Bude to hodně náročné a jiné než v extralize. Co vím, tak tam hrají hodně defenzivně, ale třeba MS ukázalo, jak na tom Švédové jsou. Myslím, že švédská soutěž patří v Evropě k těm nejlepším. Už se na ni hrozně moc těším. Uvidíme, jak to zvládnu, pevně věřím, že dobře.“ S Čechy a Slováky se však v mančaftu nepotká.

NHL je pro mě stále velkým snem, na podpis mám poslední rok

„Už ani přítelkyni nemám, takže tam budu úplně sám. I to byl důvod, proč jsem se rozhodl jít zrovna tam. Chtěl bych se osamostatnit, naučit jazyk a bojovat sám za sebe,“ pokyvuje David Kaše, který švédsky pochopitelně neumí ani slovo. „Nějaká slovíčka se chci naučit, ale hlavně pořádně vypilovat angličtinu. Budu tam mít dostatek času sám pro sebe,“ přiznává.

Přesun na sever konzultoval mimo jiné se svým bráchou Ondřejem, který už dva roky působí v zámoří a v uplynulé sezoně dokonce hrál stabilně NHL. „A ta je pro mě taky velkým snem,“ září Kaše. Před dvěma lety byl draftován Philadelphií, ale smlouvu ještě nezískal. „Na podpis mám poslední rok. I to byl jeden z důvodů, proč odcházím do Švédska,“ říká Kaše.

Zahrát si s bráchou NHL? To úplně nejlepší, co by se mohlo stát

„Byl jsem s Flyers v kontaktu a přáli si, abych šel do Švédska,“ doplňuje mladík. Na nejlepší ligu světa jistě má, ale chtělo by to teď sehrát dobrou sezonu na severu Evropy. „Kdybychom si někdy s bráchou zahráli spolu, nebo aspoň proti sobě, NHL, to by bylo to úplně nejlepší, co by se mohlo stát. Ale nyní se soustředím na další sezonu, na kterou se moc těším.“

Na Chomutov dle svých slov bude vzpomínat rád, teď také trénuje pod taktovkou kondičního trenéra Pirátů Petra Švehly. „I brácha s ním trénoval, má to zmáklé a trénuje fakt super.“ Kaše se musí chystat nejen na novou štaci, ale i červencové testy v zámoří „Čeká mě nováčkovský kemp ve Philadelphii, na přelomu července a srpna se pak budu hlásit ve Švédsku.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz