Těžká porážka. Věřili jsme, že Švýcarky přejedeme, říká Fidrmuc

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Stačilo by rozhodnout i v prodloužení nebo nájezdech, a čtvrtfinále by už měly juniorky v kapse. Tak vrtkavý už bývá osud velkých turnajů. Mladé české hokejistky místo toho bitvu se Švýcarskem ztratily, získaly jen bod, a to je před finskou výzvou málo. „Pokud myslíme na nejvyšší mety, stejně musíme vyhrávat,“ ví hlavní trenér Jan Fidrmuc.

Fanshop

Jak moc bolí porážka se Švýcarskem, které jste rozhodně chtěli zdolat?
Jsme zklamaní, je to těžká porážka. Nečekali jsme to. Věřili jsme, že Švýcarky přejedeme. Dvě třetiny a prodloužení nasvědčovaly tomu, že bychom mohli rozhodnout ve hře. To byl náš cíl, nechtěli jsme jít do nájezdů.

Proč myslíte, že jste po první třetině prohrávali o dva góly?
Zase jsme se nemohli chytit, prvních deset minut jsme se nedostali do hry. Švýcarky bruslily, byly první na kotouči, nám všechno strašně dlouho trvalo. Bohužel jsme si nechali dát dva rychlé góly, a Švýcarky už takhle hrají. Dají dva góly a drží utkání.

Neubauerová: Hodně to mrzí. Finky porazíme, burcuje Cornová »

Ve druhé třetině jste Švýcarky přestříleli 23:2. Vyrovnání, a snad i obrat visely ve vzduchu...
Holky začaly bruslit. Střídali jsme na čtyři útoky a hrozně jsme zrychlili hru. To se nám vyplatilo, protože Švýcarky hrály jenom na tři. Bylo to vidět. Ale bohužel nám nešlo zakončení. Měli jsme docela dost šancí na to, abychom vyhráli, ale švýcarská brankářka nás opravdu vychytala. Jenže naše zakončení nebylo stoprocentní, všechno šlo do ní.

Zápas dospěl do prodloužení tři na tři, které jste si už vyzkoušeli v přípravě se Švédskem. Jak ho teď hráčky zvládly?
Musím říct, že jsme hru tři na tři zvládli. Hráli jsme zodpovědně, nepustili jsme Švýcarky vůbec do ničeho. Navíc jsme tam měli dvě tři vyložené šance, kdy jsme byli sami před bránou, a v ten moment jsme měli rozhodnout. Zase – nerozhodli jsme, smůla pro nás.

Věříte, že vám den volna před klíčovou bitvou s Finskem prospěje?
Doufejme, že ano. S Finkami jsme prohráli teď jednou, jinak jsme s nimi během tří čtyř let neprohráli. Hlavně věříme, že začneme hrát od první minuty, zkvalitníme utkání a půjdeme si za vítězstvím.

Váš záměr porazit první dva soupeře a na Finky jít s jistotou postupu se nepovedl. Teď to bude o něčem jiném. Víte, že musíte...
Samozřejmě, teď to bude ještě těžší, že musíme vyhrát. Nicméně je to mistrovství světa. Měli jsme vyhrát s Japonskem, to se nám podařilo, měli jsme porazit Švýcarsko, to se nám nepovedlo. A teď zase musíme porazit Finsko. Pokud myslíme na nejvyšší mety, stejně musíme vyhrávat.

Nenasvědčují dosavadní výsledky tomu, že týmy za silnou evropskou čtyřkou se přibližují? Že se pole vyrovnává?
Ano, je vidět, že ty týmy jsou taktičtější, jsou vyspělé. Švýcarky nás chvílemi přehrávaly, což nebývá zvykem. Skupina se zkvalitňuje, všechny týmy se zkvalitňují.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz