Tipsport Cup vyhrál Litvínov

27. září 2002 17:02 | Václav Jáchim

Hokejisté Chemopetrolu Litvínov vyhráli letošní finále Tipsport Cupu, hrané na jejich ledě. V dresu domácích se představila i nová posila Jiří Šlégr, který se dosud nedohodl na své smlouvě v Detroitu. Litvínov otočil vývoj v polovině zápasu, a o jejich definitivním vítězství rozhodl Říha gólem v prodloužení. Hráče Chemopetrolu čeká prémie 100.000 korun a výstroj v hodnotě dalších sto padesáti tisíc. Poražený finalista získal 70.000 Kč a hokejové vybavení za sto tisíc korun.

Do zápasu lépe vstoupil Litvínov, v 8. minutě mezi kruhy střílel Kroupa, poté se v dobré šanci objevil i Gýna. O tři minuty později znovu Vlastimil Kroupa si najel až před brankáře, ale Svoboda v brance znojemských byl pozorný. Stejně jako o chvíli později při důrazu Proroka s Trávníčkem. Když domácí nevyužili ani přesilovku, tentokrát byl smolařem Alinč, začalo se blýskat na druhé straně. Mikulík ještě trefil brankovou konstrukci, ale v poslední minutě první části Znojmo využilo přesilovou hru. Do konce herní výhody chyběly pouhé dvě vteřiny, když se před brankou přesně do šibenice trefil Sklenář.

Také ve druhé části Litvínov lépe bruslil a byl důraznější v osobních soubojích, nicméně nebezpečnější příležitosti si vypracovávali hráči hostujícího týmu. Tehdy Chemiky držel nad vodou brankář Marek Pinc, nejprve vychytal Puchera a ránu Pavla Kumstáta vyrážel ramenem. Znovu platilo ono známé - nedáš dostaneš. V sedmadvacáté minutě si Gombár položil Svobodu a vyrovnal, o pět minut později se prosadil čtvrtý útok Havel, Říha, Kotrla. Nejdůraznější z této řady mladíků byl její vedoucí Říha, který dostal svůj tým do vedení. Další velkou šanci poté nevyužil ještě Ivo Prorok.

Do poslední části vtrhli znojemští s cílem vyrovnat, což se jim brzy podařilo zásluhou Baruse po přihrávkách Pláška a kapitána Puchera. Hra byla poté velmi vyrovnaná, ale branka už v normální hrací době nepadla. O vítězi Poháru tak muselo rozhodnout až prodloužení. Navrch mělo mít Znojmo, protože v úvodu hrálo přesilovou hru, jenže ve vlastním oslabení ujel domácí Kotrla, Svoboda jeho pokus ještě vyrazil, ale na dorážku Říhy už byl krátký.

Chemopetrol Litvínov - Znojemští orli 3:2 v prodloužení (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Gombár (Trávníček, T.Martinec), 32. Říha (Havel), 63. Říha (Kotrla) - 19. Sklenář (Uram), 44. Barus (Plášek, P. Pucher). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2620.

Sestavy:

  • Litvínov: Marek Pinc - Kuntoš, Hranáč, Kroupa, Ťupa, Gýna, Šlégr, Poživil, Macholda - Klíma, Alinč, Klobouček - Prorok, Šulc, Stavenský - Trávníček, T. Martinec, Gombár - L. Havel, Říha, Kotrla. Trenéři: František Výborný, Jaroslav Hübl.
  • Znojmo: O. Svoboda - Snopek, Havíř, Klimeš, Soudek, Pavel Kumstát, Křetinský - P. Pucher, Barus, Plášek - Sklenář, Haman, Uram - Erat, Mikulík, Milan Procházka - Plch, Ludvík, Petr Kumstát. Trenéři: Miloslav Hořava, Milan Kastner, Milan Skrbek.

Hlasy po zápase:

  • Jaroslav Hübl (Litvínov): "Na začátek sezóny se hrál rychlý a kvalitní hokej. Převaha se neustále přelévala z jedné strany na druhou, byla to výborná generálka na extraligu. Brali jsme zápas sice jako přípravu, ale samozřejmě jsme chtěli vyhrát, což se nakonec podařilo."
  • Miloslav Hořava (Znojmo): "Viděli jsme zápas s vysokou úrovní, fyzicky dosti náročný. Stav 2:2 po normální hrací době byl spravedlivý, pak měl Litvínov více štěstí."
HC Chemopetrol HC Znojemští Orli

Související články