Třetí skalp Ocelářů? V play off to bude psychologická výhoda, ví Jarůšek

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Oblíbený soupeř Mountfieldu? Jednoznačně Třinec! Východočeši v dosavadním průběhu ročníku pokaždé Oceláře porazili, v posledním utkání jim navíc uštědřili tvrdý direkt v podobě výsledku 5:1. Tak velkým rozdílem současný lídr extraligy v letošní sezoně ještě neprohrál.

Fanshop

Hradec se momentálně veze na vítězné vlně. Na kontě má čtyři výhry v řadě, navíc v posledních dvou kolech zdolal dva nejlepší týmy extraligy – Liberec a Třinec. „Nepřeceňoval bych to. Tak jednoznačné utkání to nebylo. Třinec snížil na 1:2, tam to bylo už docela vyrovnané. Naštěstí se nám ale podařilo odskočit a na závěr nám tam napadaly nějaké branky,“ hodnotí duel s Oceláři Richard Jarůšek.

Ten byl v neděli stejně jako prakticky po celou prozatímní sezonu hodně vidět, přestože se do listiny střelců nezapsal. Připravil ale několik solidních šancí. Například v první třetině předhodil v přečíslení přihrávku před prakticky volnou bránu Picardovi. „Ujeli jsme dva na jednoho s Alexem. Nahrával jsem mu, bohužel to nedal, gólman udělal dobrý zákrok a Alex to nezvedl,“ lituje vousatý forvard.

Kanadský hokejista se však nakonec prvního gólu na domácím ledě Mountfieldu dočkal, což po zápase oslavil hodně netradičně. Odhodil brusle, rukavice i helmu a přímo v kotli s fanoušky oslavil branku i výhru, když si vystřihl menší bubenické sólo. „Říkalo se, že v Davosu udělal něco podobného, když tam hrál. Neviděl jsem to, budu si to muset někde pustit, určitě to bude stát za to. Sedí to k němu, je taková povaha, rád se na to podívám,“ směje se Jarůšek nad epizodou spoluhráče z útočné formace.

"Picard se v šatně snaží dělat zábavu a házet nějaké fórky. Půlku toho nechápeme, ale to nevadí. Někdo takový je potřebný."

Brněnský rodák si Picarda, který do Hradce přišel v závěru listopadu, zatím nemůže vynachválit, a to jak po hokejové, tak i lidské stránce. „Je to typický kanadský hráč, hlavně důraz dopředu a hodně tvrdá hra. Myslím si, že zatím plní to, co se od něj očekávalo. V šatně se snaží dělat zábavu a házet nějaké fórky. Půlku toho nechápeme, ale to nevadí. Někdo takový je potřebný,“ ví dobře hradecká šestadevadesátka.

Vloni ještě hráč Mladé Boleslavi normálně nastupuje po boku Picarda a Dragouna, bez něj se ale Hradečtí proti Třinci museli obejít kvůli disciplinárnímu trestu. Ale náhradu za bývalého útočníka Slavie získala třetí formace více než kvalitní. „Místo Michala Dragouna jsme dostali Romana Kukumberga a myslím si, že to nebylo špatné. Měli jsme plno šancí, škoda že jsme z toho nedali víc gólů,“ popisuje Jarůšek.

Byl to právě Kukumberg, který po individuální akci díky důrazu před brankou otevřel skóre utkání. „Jel jsem mu na druhé straně. Obhazoval beka, pak se k tomu natlačil a ještě do toho stihl píchnout a dát gól, takže jsem to viděl. Že jsem nedal branku já, to vůbec nevadí. Dali ji jiní, hlavně že jsme vyhráli,“ je rád prozatím jedenáctigólový střelec probíhajícího extraligového ročníku.

Právě první branka se ukázala jako klíčová a předznamenala další průběh utkání. Hradec navýšil vedení na 2:0, posléze ale inkasoval a dokonce se musel bránit více než minutu a půl trvajícímu dvojnásobnému oslabení. To zvládl, sám v něm dokonce párkrát zahrozil a zbytek utkání jasně opanoval. „Byli jsme ve třech, a jak se říká, kdo nedá gól v přesilovce pět na tři, nemůže vyhrát. V neděli to platilo, naštěstí jsme to přežili, podařilo se nám pak dát dva góly a vyhrát.“

A nebyla to výhra ledajaká! Čtyřbrankovým rozdílem totiž Oceláři ještě v sezoně 2016-17 nepadli. Může podle Jarůška za toto rekordní vítězství i páteční volno, které Mountfieldu spadlo do klína kvůli marodce olomouckého celku? „Budu mluvit za sebe – cítil jsem se dobře, nohy docela jezdí. Myslím si, že jsme bruslili jako celý tým dobře, takže možná tam nějaká výhoda byla.“

Východočeši výhrou 5:1 potvrdili, že se jim letos na celky ze špice tabulky daří. Vyjma Třince a Liberce už dokázali skolit také Kometu nebo Spartu. „Zvláštní vysvětlení pro to nemám. Kéž bychom měli podobnou bilanci i s týmy ze středu a spodku tabulky, bylo by to lepší. Určitě je dobré porážet týmy ze špice tabulky. Kdybychom se dostali do play off – v což doufám – a narazili na některý z těchto mančaftů, bude to pro nás psychologická výhoda,“ zamýšlí se Richard Jarůšek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz