Úterní předehrávku nedohráli kvůli zranění čtyři hokejisté

5. října 1999, 22:00

hokej.cz redakce

sparťan Václav Novák má problémy se zády, Kratěnu a pardubické Jančaříka s Mikeskou trápí kolena

Fanshop

S výsledkem úterní předehrávky 16. kola ČTELH jsou jistě maximálně spokojeni na Spartě, která deklasovala tým Pardubic vysoko 7:0. Mnohem menší spokojenost však již panuje, co se týče zdravotního stavu pražských hokejistů. Dva hráči holešovického klubu, Václav Král a Ondřej Kratěna, totiž úterní duel nedohráli a jsou v péči lékařů.

V závěru utkání byl v přesilové hře krosčekován pardubickým Mudrochem útočník Václav Novák a první diagnóza zněla "zhmoždění zádového svalstva". "Venca již dnes lehce trénoval, ale netroufám si zatím odhadnout, zda bude trenérům v pátek k dispozici," informoval o zdravotním stavu centra třetího útoku sportovní ředitel Sparty Miroslav Kuneš. "Když se ale bude vše vyvíjet dobře, mohl by snad v Karlových Varech nastoupit," dodal s nadějí Kuneš.

Mnohem horší situace je však kolem zdravotního stavu dalšího člena třetí formace Ondřeje Kratěny, který zápas nedohrál pro zranění kolene. "Ondra zatím zranění leduje, více budeme vědět po dnešním podvečerním vyšetření," sdělil Kuneš a dodal znepokojující zprávu: "Pokud se prokáže, že jsou vazy v koleni poškozené, bude Kratěna mimo hru minimálně týden, spíše déle."

Úterní předehrávka ovšem po zdravotní stránce nesvědčila ani hostům. Zápas nedohráli kvůli zranění kolene obránce Jančařík a centr Mikeska. "Oba byli ráno u lékaře, přičemž Jančařík se již podrobil artroskopii. U Mikesky jde o zhmoždění, uvidíme, jak se bude jejich zranění vyvíjet dál," popsal situaci v pardubickém mužstvu jeho generální manažer Zbyněk Kusý. "U Martince navíc bylo po sekyře jednoho ze sparťanů podezření na zlomeninu prstu, ale to se naštěstí nepotvrdilo," dodal Kusý s tím, že není jasné, zda budou moci postižení hráči v pátečním 10. kole extraligy nastoupit.

(ToP)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz