V derby se radovaly Písek a Brod, Poruba zvýšila náskok před Drtiči

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

29. listopadu 2017, 23:44

Milan Sochor

Středeční zápasy druhé ligy nabídly gólové hody. Na deseti stadionech padlo průměrně přes osm branek na zápas. Nejvíce v Sokolově a Písku, kde oba domácí celky zvítězily shodně 8:5. Šlágr kola se hrál ve východní skupině, vedoucí Poruba nezaváhala proti druhému Hodonínu. Ve skupině Střed byla k vidění dvě měření sil regionálních rivalů, který vyzněla lépe pro Písek a Havlíčkův Brod.

Fanshop

SKUPINA ZÁPAD

Řisuty, které v minulém kole překvapivě loupily na Kobře, byly proti Vrchlabí v roli outsidera. Předzápasové prognózy se začaly plnit brzy. Už ve třetí minutě šli hosté do vedení a do přestávky se trefili ještě jednou. Jenže druhá dvacetiminutovka přinesla zajímavou zápletku. Buldoci vměstnali dvě branky do pouhých 51 sekund a rázem se začínalo od začátku. Mužstvu z Krkonoš ovšem vstup do závěrečného dějství vyšel podobně jako začátek utkání a Ján Niko vystřelil vrchlabským hokejistům opětovné vedení. Jeho branka se nakonec ukázala vítězná. Hosté před koncem své vedení ještě dvakrát navýšili, a nakonec si dokráčeli ke třem bodům přesvědčivým výsledkem.

Na góly bylo ještě bohatší střetnutí Sokolova s Bílinou. Diváci, kteří si na zimní stadion našli cestu, viděli třináct branek a výborně se bavili. Domácí celek totiž od začátku zápasu tahal za delší konec provazu. Už v první třetině vedl i díky trefám Martina Strunze o dvě branky, Draci se ovšem ještě před přestávkou dostali na dostřel. Baník ve druhé periodě svému soupeři dvakrát odskočil na rozdíl dvou branek, hosté ale pokaždé našli odpověď. Až na šestou branku Sokolova nedokázali reagovat a po necelé půlminutě třetí třetiny se domácí dostali do tříbrankového trháku. Ten už si pohlídali až do konce, na výhru Sokolova dal štempl David Hruška.

HC Řisuty – HC Stadion Vrchlabí 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 37. Krpata (Babický, Kos), 38. Patyk (Vildumetz, Havelka) – 3. Moník (Chalupa), 15. Urban (Mišovský, Pšurný), 43. Niko (Šťastný), 56. Šťastný (Filip), 59. Pojkar (Urban, Pšurný).

HC Baník Sokolov – HC Draci Bílina 8:5 (3:2, 3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Strunz (Šmejc, Trapl), 14. Šafář (Kvapil, D. Hruška), 19. Strunz, 26. Weinhold (Strunz, Šik), 30. Přindiš (Michálek, Kašpar), 37. Šmejc (Přindiš), 41. Šafář (Kvapil), 52. D. Hruška (Šafář) – 9. Fučík (Böhm), 19. Kýhos (Polák), 28. Kýhos (Hrdlička), 35. Mála (Hrdlička), 45. Hrdlička (Kuncl).

SKUPINA STŘED

Ve skupině střed se hrála hned dvě regionální derby. Jihočeský Písek na svém ledě přivítal Servismany z Českých Budějovic. Hráči od řeky Otavy si v úvodním dějství vypracovali dvougólový náskok, po přestávce se o něj ale nechali připravit. Žlutomodří ovšem po varovně zdviženém prstu zabrali a pěti góly v řadě rozhodli o svém vítězství. České Budějovice pak sice mohutně dotahovaly, jejich ztráta byla ale příliš vysoká. Druhé derby se odehrávalo na Vysočině, Pelhřimov vyzval favorizovaný Havlíčkův Brod. Hosté se museli obejít bez dvou elitních zadáků a hodně se natrápili. Bruslaři otočili nepříznivý stav ze začátku utkání, jenže Lední Medvědi v poslední minutě druhé třetiny dokázali vyrovnat. Ve třetí periodě už ovšem domácí střelci mlčeli a po gólech Luboše Voříška s Janem Milfaitem spadli zpátky na poslední místo.

Po šesti gólech nasázeli svým soupeřům Moravské Budějovice a Žďár nad Sázavou. Žihadla v Nymburku brzy prohrávala, do konce první třetiny se ale postarala o obrat a od té doby měla průběh utkání pevně ve svých rukou. Dvakrát puk do sítě poslali Ladislav Rytnauer a Petr Krutiš. Plameny se před svými fanoušky nadřely více, ani jednou ale neprohrávaly. Na úvodní branku teprve šestnáctiletého Jaromíra Pytlíka Klatovy bleskově odpověděly, pak ale nabraly čtyřgólové manko. V tu chvíli si kdekdo mohl myslet, že je po zápase. Hosté ovšem nesložili zbraně a dokázali náskok žďárských hokejistů umazat na nejtěsnější možný. V závěru zápasu se pokusili vyrovnat v power play, do jejich opuštěné klece ale zamířil kotouč z hole Petra Štěpánka.

Napínavou bitvu slibovalo střetnutí Kolína s Táborem. Domácí Kozlové si brzy vypracovali zajímavou příležitost, kterou ve vedení neproměnil Josef Malý. Pak dostali hosté početní výhodu a beze zbytku ji využili, Kohouty poslal do vedení Radim Heřman. Jihočeši ve druhé dvacetiminutovce své vedení ještě navýšili a když se v posledním dějství trefil znovu Radim Heřman, bylo rozhodnuto. Domácí mužstvo se pak dočkalo vstřeleného gólu, na obrat ve skóre už bylo ovšem pozdě. Naopak Tábor v poslední minutě potvrdil další tři body do tabulky gólem do prázdné brány.

IHC Písek – HC David Servis Č. Budějovice 8:5 (2:0, 3:2, 3:3)
Branky a nahrávky: 5. Bárta (Hřebíček, Vlk), 9. Vlk (Parýzek, Hřebíček), 32. Doktor (Bárta, Hřebíček), 36. Ciboch (Koupal, Sýbek), 36. Doktor (Vlk), 42. Sýbek (Polata, Hanus), 49. Koupal (Ciboch), 59. Bárta – 23. Marek (Šulčík, Trummer), 27. Trummer (Zich, Šulčík), 50. Vylíčil (Sumerauer, Stodolovský), 54. Trummer (Šulčík, Kříž), 57. Bárta (Farka).

HC Lední Medvědi Pelhřimov – BK Havlíčkův Brod 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 11. Plachý (Kubát, Votápek), 40. Marek (Martin) – 18. Chlubna (Kozlík), 37. Přidal (Třetina, Milfait), 44. Voříšek (Ludvík), 52. Milfait, 60. Milfait (Voříšek).

NED Hockey Nymburk – HC Moravské Budějovice 2005 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Smejkal (Planý), 34. Knesl (Josefus, Kolouch) – 6. Rytnauer (Horký), 19. Matějka (Kabelka, Peter Pucher st.), 21. Peter Pucher st. (Matějka, Mikeš), 36. Krutiš (Kliment, Wasserbauer), 38. Rytnauer (Krutiš, Horký), 49. Krutiš (Rytnauer).

SKLH Žďár nad Sázavou – SHC Klatovy 6:4 (2:1, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Pytlík (Štěpánek), 20. Pleva (Krupka), 24. Jícha (Hort), 24. Kunstmüller (Stehlík, Lojek), 29. Vítek (Pytlík, Štěpánek), 60. Štěpánek – 14. Marcel (Furch), 31. Walter (Kokoška), 38. Topinka (Furch), 49. Topinka (Leština).

SC Kolín – Hockey Club Tábor 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 57. Barták (Morkes, Voženílek) – 6. Heřman (Havran, Matušík), 27. Seidl (Urbanec, Pechánek), 49. Heřman, 60. Dvořák (Jan Březina).

SKUPINA VÝCHOD

Šlágr kola sledovali diváci v RT TORAX Areně, kde vedoucí Poruba přivítala své pronásledovatele z Hodonína. Domácí klub po výprasku v Šumperku čekal další tvrdá rána, když Drtiče poslal do vedení Dominik Matula. Hubený náskok si hosté udrželi až do konce první třetiny. Na to, co se stalo hned po přestávce, ale asi jen tak nezapomenou. Porubě stačily 3 minuty a 36 sekund, aby se skóre otočilo naruby. Domácí během tohoto krátkého časového úseku nastříleli čtyři góly. Získali tak pocit jistoty a pohodlný náskok. Jakub Kadlec vedení domácích zmírnil, víc je Drtiči už ale neohrozili. Naopak krátce před koncem zápasu vrátil Porubě tříbrankový náskok Josef Fojtík, čímž navíc dovršil hattrick.

Na své vystoupení budou chtít hodně rychle zapomenout hokejisté Nového Jičína. Ti po bezbrankové první třetině našli recept na Bobry z Valašského Meziříčí a před závěrečnou částí hry vedli 4:0. Hostům se po přestávce podařilo snížit, dvě minuty před koncem ale stále prohrávali o dvě branky. Bobrům se vyplatil risk s odvolaným brankářem a podařilo se jim vyrovnat. Navíc brali i druhý bod navíc za vítězství po samostatných nájezdech. Do těch dospěl také duel Kopřivnice s Opavou. Domácí Tatra v utkání dvakrát vedla, Slezané se ovšem v obou případech dostali zpátky do hry o body. Ten bonusový nakonec přeci jen zůstal v Kopřivnici, hrdinou zápasu byl Jakub Mach.

HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Fojtík (Hryciow, Slavík), 24. Fojtík (Haas, Zachar), 24. Zdeněk (Káňa, Slavík), 25. Hryciow (Jaroš), 59. Fojtík (Zachar) – 9. Matula (Miklík, Sedlák), 28. Kadlec (Jurča, Charvát).

HC TATRA Kopřivnice – HK Opava 3:2 po nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Sluštík (Kofroň), 27. Mach (Mrowiec), rozhodující nájezd Mach – 16. Rudl (Černý, Seidler), 57. Šindelář (Vítek, Vaněk).

HK Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:5 po nájezdech (0:0, 4:0, 0:4 – 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Sonnek (Motloch, Bednář), 33. Adamík (Motloch), 39. Gebauer (Bednář, Běhal), 40. Adamík (Kocián, Tomeček) – 42. Pořický (Váňa, Dvořák), 45. Dalajka (Váňa, Kývala), 59. Váňa (Dvořák, Pořický), 60. Studený (Weintritt, Báchor), rozhodující nájezd Pořický.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz