Vary mohou přijít o 15 milionů! Sokolovská uhelná jim neobnoví podporu

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Společnost Sokolovská uhelná na úterním jednání s majitelem HC Energie Karlovy Vary Karlem Holoubkem avizovala, že končí na pozici hlavního partnera karlovarského klubu. „Což znamená, že v tuto chvíli ztrácí náš rozpočet podporu ve výši 15 milionů korun," stojí v tiskové zprávě na oficiálních stránkách Energie, která po dvaceti letech sestoupila z nejvyšší soutěže.

Fanshop

Sokolovská uhelná chystá významné investice, které zatíží hospodaření firmy, proto její vedení rozhodlo, že už nebude hlavním partnerem karlovarského hokeje. 

„Podpora z její strany byla pro náš klub jedním z hlavních čtyř pilířů při stavbě rozpočtu na příští sezonu. Majitel spolu s managementem klubu budou muset tuto tak závažnou skutečnost začít velmi rychle řešit a následně hledat taková opatření, která v konečném důsledku zajistí životaschopnost celého klubu. Nahradit tak silného dlouholetého partnera nebude vůbec jednoduché a před vedením klubu v tuto chvíli vyvstává zásadní úkol tuto složitou situaci vyřešit," píše se na hokejkv.cz.

„Majitel spolu s managementem klubu budou muset tuto tak závažnou skutečnost začít velmi rychle řešit."

Sokolovská uhelná podporovala karlovarský klub od roku 1997 a posledních patnáct let byla jeho generálním partnerem.

Na západ Čech po sestupu do WSM Ligy zamířily čtyři zvučné posily: brankář Filip Novotný, obránci Daniel Krejčí s Maticem Podlipnikem a útočník Stanislav Balán. Z hostování ve Slavii se vrátil Jaromír Kverka.

Skončili gólman David Honzík (Sparta), beci Václav Benák, Viktor Baldajev, Tomáš Dvořák (Sparta), Martin Rýgl, Denis Šimek (Nové Zámky), Tomáš Dujsík (Brno) a forvardi Milan Mikulík (Frýdek-Místek), Antonín Dušek, Denis Kindl (Plzeň), Pat Mullane a Lukáš Vrána. Na odchodu jsou také Tomášové Harant (zřejmě návrat do rodné Žiliny) a Rachůnek (má nabídky z extraligy).

Aktuální kádr HC Energie Karlovy Vary

Brankáři: Filip Novotný, Tomáš Závorka, Ondřej Kuchař.

Obránci: Matic Podlipnik, Daniel Krejčí, Vladimír Sičák,  Martin Rohan, Tomáš Kvapil, Martin Weinhold, Ondřej Šafář, Adam Rulík, Jan Tomeček, Ondřej Pajk.

Útočníci: Ondřej Beránek, Dávid Gríger, Jakub Flek, Stanislav Balán, Tomáš Rohan, Jaromír Kverka, Sebastian Gorčík, Michal Vachovec, Martin Kohout, Tomáš Harkabus, Václav Skuhravý, Milan Davídek, Martin Osmík, Matěj Zadražil, Henri Tuominen.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz