VIDEO: Junior Peresuňko zažehnal tragédii, spoluhráči zachránil život

Foto: youtube.com

23. února 2016, 8:27

Václav Jáchim

Hokej je tvrdá hra, plná osobních soubojů a nebezpečných situací. Leckdy planou emoce, dochází k pěstním výměnám. Internetové stránky bývají plné záběrů agresivních akcí a nejrůznějších kolizí, tenhle sport je ale pořád především férovou bitvou soupeřů, a není při něm nouze o úžasné činy. Důkazem budiž událost z běloruského mládežnického hokeje, kde jeden z hokejistů díky odvaze a okamžité reakci zachránil život zraněnému kamarádovi.

Fanshop

Zárodek hrozícího neštěstí vycházel ze situace, k níž v hokejových bitvách bohužel dochází. Soupeř narazil útočníka do mantinelu, ke střetu došlo blízko hrazení a faulovaný podstoupil nekontrolovaný náraz v plné rychlosti. A zůstal ležet. Ještě chvíli se hrálo, ovšem postižený ukrajinský chlapec Bogdan Gricjuk začal bojovat o život.

Po pádu na hrací plochu ztratil vědomí, dostal křeč, měl zapadlý jazyk. Šlo o vteřiny! K hokejistovi mladšího dorostu Berkutu Kyjev (ročníky 2000) se sjeli spoluhráči, soupeři i rozhodčí, ze střídačky vyběhl masér. Záhy přispěchala na pomoc i místní zdravotnice.

Především ale zasáhl Alexander Peresuňko, který přijel ke zraněnému, skočil na led a prsty se snažil uvolnit zapadlý jazyk. Nakonec se mu to společně s zdravotnicí podařilo. Gricjuk přišel k vědomí a posléze byl odveden na střídačku.

Jak uvádějí běloruská média, nebýt okamžité reakce Peresuňka, mohlo být zle. Gricjuk si po nárazu do mantinelu vyrazil dech a ztratil vědomí, pomoci mu mohl jenom rychlá pomoc. Poskytl mu ji spluhráč a kamarád, zraněný útočník podle posledních zpráv nemá žádné následky, ani nemusí podstupovat léčení. Je zkrátka v pořádku.

Připomeňme, že k události došlo během nedělního utkání otevřené běloruské mládežnické ligy hráčů do 16 let. Incident se stal ve Žlobinu, kde místní Metallurg hostil ukrajinský Berkut Kyjev. Po faulu a pádu do hrazení byl Gricjuk v ohrožení života, zatímco trenér Berkutu sledoval hrozící tragédii ze střídačky, útočník Peresuňka se bleskově zorientoval a parťáka pomohl zachránit.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz