Začínáme budovat tvrz, těší střelce Svobodu. Hattrickem složil Liberec

Tomáš Svoboda. | Foto: Jan Čech, hcskoda.cz

19. března 2017, 20:57

Lucie Mužíková

Byl to bezesporu on, koho si plzeňští fanoušci budou pamatovat v kontextu třetího zápasu série proti Liberci. Tomáš Svoboda dal zapomenout na dvě spálené tutovky v závěru předchozího duelu a hattrickem se velkou měrou podílel na prvním bodu pro indiány v sérii s obhájci titulu. „Hlavně jsem ale rád, že z domácího prostředí začínáme budovat ‚tvrz‘!“ hlásí třicetiletý útočník.

Fanshop

Tomáši, Plzeň na vlastním ledě odolala dalšímu z ataků Bílých Tygrů a zvítězila 6:3. Jaké to bylo utkání?
Na poměry play off to bylo celkem otevřený hokej, divácky asi atraktivní. Jsem hlavně rád, že pro nás s vítězným koncem. Vrátili jsme se zpátky do série a uděláme všechno pro to, abychom tohle mohli říct i po zítřejším zápase.

Diváci hokej nahoru-dolů milují, ale trenérská komunita už z něj není tak nadšená. Nekontroloval jste vaše kouče, jestli se o ně nepokouší infarkt?
To nevím, moc jsem na ně nekoukal. (usměje se) Většina trenérů takhle otevřený hokej nemá ráda, to jasně, myslím si, že na nás dnes byla cítit síla a chuť a odhodlání po výhře. Nechci říkat, že jsem se nebál o výsledek, protože Liberec je hodně silný soupeř, ale cítil jsem, že za úspěchem jdeme více než oni. Takže i když to bylo tak otevřené, věřil jsem, že duel dotáhneme do vítězného konce.

Plzeň v přestřelce zdolala Tygry a snížila. Oceláři zabrali v Chomutově »

Už v předchozím zápase v Liberci jste měli pasáže hry, kdy jste Tygry přehrávali. Dá se říct, že jste základy výhry položili už v něm?
Jsou to spojené nádoby. Jak jdou zápasy rychle po sobě, člověk si určité momenty či věci z předchozího zápasu pamatuje. Většinou se nevyplácí utkání vypouštět a je dobré hrát až do konce i s osobními souboji a střelby, aby soupeř věděl, že to nezabalíme a nezblázníme se z toho. To jsme udělali v Liberci a možná to byla jedna z těch plusových věcí, která utkání převážila na naši stranu.

Vy jste v utkání zapsal hattrick. Jak se vaše tři trefy seběhly?
Po výborné spolupráci, dvakrát jsem to měl do prázdné branky. U toho třetího to Ondra udělal jeden na jednoho v rohu, pak to šoupl do bránu a jejich beci se každý rozjeli na jednu a druhou stranu, takže jsem tam vyplaval sám a naštěstí, oproti zápasům v Liberci, jsem to trefil.

Ta otázka je nasnadě. Probírali jste vaše spálené šance ze závěru zápasu číslo dva?
Bavili jsme se o tom, samozřejmě. První šanci jsem tam měl za stavu 2:3, mohl jsem vyrovnávat. Byl jsem z toho malinko rozladěný, protože kdybychom chytili už jeden zápas v Liberci, hrálo by se nám o trošku lépe. Jsem rád, že to tam padlo hned v dalším zápase, a já mohl týmu pomoct, abychom první bod zapsali doma.

Plzeň již po několikáté ukázala, že zápasy o hodně umí zvládnout. Čerpáte na ledě z těchto zkušeností?
Nevím, jestli zkušenosti… Ale spíše jsem rád, že se nám daří z toho „doma“ udělat tvrz a že ukazujeme, že se tu body nesbírají jednoduše. To je v play off hrozně důležitý faktor.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz