Začít lépe než loni, přeje si Straka. Plzeňským kapitánem bude Kadlec

Foto: Facebook HC Škoda Plzeň

4. září 2017, 14:34

Václav Jáchim

Na jaře úspěch v předkole a pak čtvrtfinálová účast, v nové sezoně vyšší mety? Uvidíme. Hokejisté Plzně nevytrubují velkolepé touhy. Chtějí uspět, to je jasné, ale rozhodovat se bude později. I když - kdo nechytí start základní části, má to mnohem těžší. Škoda tuhle pravdu na vlastní kůži pocítila loni. "Teď chceme začít určitě lépe. Ambice máme jako vždycky, tedy dostat se do play off," potvrdil na tiskové konferenci generální manažer a hlavní trenér Martin Straka.

Fanshop

Plzeňská ikona oslavila v neděli 45. narozeniny, Škoda ve stejný den hrála generálku před startem Tipsport extraligy proti Klatovům. Straka mohl být spokojen, jeho svěřenci si zastříleli, v přípravě měli pozitivní bilanci. Z deseti utkání jich šest vyhráli. "Když pomineme zápas v Klatovech, trošku nás trápí koncovka. Do šancí se dostáváme, zatím jich tolik neproměňujeme. Věřím, že se to zlepší," uvedl.

Organizace Západočechů doznala některých změn. A to nejen v hráčském kádru, i když tam jich bylo nejvíc. Martin Straka kupříkladu přivedl zpátky do klubu ředitele Emila Kristka. "Trochu jsme zeštíhleli management, některé věci děláme externě. Snažíme se jít modernější cestou," zmínil Kristek. Rozpočet na sezonu bude činit 98 miliónů korun, ovšem za předpokladu, že klub oslaví titul. V případě dřívějšího konce ročníku budou finanční výdaje nižší.

Představitelé Škody podnikají jen ty kroky, které si mohou dovolit. "Podepsáno máme přes 80 partnerů, 20 z nich jsme přivedli nově. Rozpočet je z 90 procent naplněný," poznamenal Kristek. Vedení hokejové Plzně angažovalo několik výborných hokejistů, přesunů v kádru je celkem dost. Rozloučili se Matěj Machovský, Tomáš Slovák, Peter Frühauf, Tomáš Svoboda, Jakub Koreis nebo reprezentant Jakub Lev. Původně odešel i elitní střelec Dominik Kubalík, jenže v ruské Ufě se nezdržel. Nově patří švýcarské Ambri-Piottě, odkud hostuje v Plzni.

Výčet posil je zajímavý, hlavně tedy v ofenzivě. Z Jihlavy přišel gólman Miroslav Svoboda, defenzivu vyztuží Nick Jones. Po letech v zámořském hokeji je zpátky Petr Straka, ze Švédska našel cestu do vlasti Milan Gulaš, útočný potenciál slibuje také zkušený Tomáš Mertl. "Získali jsme posily, jaké jsme si představovali. Chceme se prezentovat útočným hokejem, který bude diváky bavit," naznačil Martin Straka.

Západočeši hodlají zapracovat do sestavy některé mladé hráče. Plzeňská juniorka na jaře vybojovala mistrovský titul, talenti tu jsou. Chalupa, Vracovský, Kaňák, Kodýtek a další už šanci dostali, další na ně čeká, pokud potvrdí výkonnost. "Jsem rád, že mladé kluky máme v záloze. Samozřejmě neodehrají všechna utkání, ale příležitost jim dáme," přislíbil šéf klubu.

Novinkou je skutečnost, že kapitánské céčko nebude nosit Ondřej Kratěna, nýbrž obránce Petr Kadlec. "V kabině to je delší dobu nějak nastavené. Nic na tom nezmění, že kapitánem jsem teď já," uvedl Kadlec. Hráči už jsou nažhaveni na start nejvyšší soutěže, dočkat se nemůže ani Milan Gulaš, který poslední roky strávil v KHL a na severu Evropy. "Do Plzně jsem se těšil. Věděl jsem, do čeho jdu. Moc se toho nezměnilo, vlastně jen trenéři," usmál se zkušený útočník.

Hokejisté Plzně zahájí Tipsport extraligu v pátek 8. září, od 17:30 hodin vyzvou na svém ledě Litvínov. "Chtěl bych touto cestou pozvat na utkání všechny naše fanoušky," vzkázal Martin Straka.

Aktuální kádr Škody Plzeň

Brankáři:
Miroslav Svoboda, Alexandr Hylák, Lukáš Sochůrek.

Obránci:
Petr Kadlec, David Sklenička, Nick Jones, Lukáš Pulpán, Martin Moravčík, Peter Čerešňák, David Kvasnička, Lukáš Kaňák.

Útočníci:
Ondřej Kratěna, Dominik Kubalík, Milan Gulaš, Tomáš Mertl, Petr Straka, David Stach, Miroslav Indrák, Denis Kindl, Miroslav Preisinger, Ryan Hollweg, Jaroslav Kracík, Jan Schleiss, Petr Kodýtek, Roman Přikryl, Matěj Chalupa, Tomáš Vracovský, Filip Kokoška, Marek Rubner, Jakub Vavřička.

Příchody

Miroslav Svoboda (Jihlava)
Nick Jones (Stjernen,. Norsko)
Milan Gulaš (Färjestad, Švédsko)
Tomáš Mertl (Záhřeb, KHL)
Petr Straka (Albany, KHL)
Denis Kindl (K. Vary)
Roman Přikryl (Kladno)

Odchody

Matěj Machovský (Detroit, NHL)
Tomáš Slovák (Chomutov)
Peter Frühauf (Trenčín, Slovensko)
David Němeček (Mladá Boleslav)
Jakub Lev (Vítkovice)
Tomáš Hrnka (Slovan Bratislava, KHL)
Jakub Koreis (konec kariéry)
Tomáš Svoboda (Kometa Brno)

Přípravné zápasy Plzně před startem TELH

03.08. HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 1:4 (Kindl)
08.08. HC Škoda Plzeň – ČEZ Motor České Budějovice 4:2 (Kracík, Hollweg, Moravčík, Jones)
09.08. HC Škoda Plzeň – Jižní Korea 2:1 sn (Gulaš, Stach)
15.08. HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov 2:3 pp (Schleiss, Stach)
17.08. Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 1:4 (Indrák 2, Gulaš, Sklenička)
22.08. ČEZ Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 6:1 (Gulaš)
26.08. EHC Kloten – HC Škoda Plzeň 3:5 (Kubalík 2, Pulpán, Mertl, Jones)
27.08. Norimberk Ice Tigers – HC Škoda Plzeň 5:2 (Straka, Gulaš)
31.08. HC Slavia Praha – HC Škoda Plzeň 0:4 (Kubalík, Kindl, Indrák, Sklenička)
03.09. SHC Klatovy – HC Škoda Plzeň 1:11 (Kubalík 2. Kratěna 2, Mertl, Jones, Kracík, Preisinger, Gulaš, Indrák, Stach.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz