Zápasy s Motorem a Kladnem jsou vyhecovanější, hlásí slávista Hylák

Foto: Michal Káva, hc-slavia.cz

24. ledna 2016, 16:49

Adam Bagar

Třikrát nedokázali na Motor najít vítězný recept, ale ve čtvrtém vzájemném měření sil se už radovali. Slávisté se rychle otřepali ze středeční ztráty s Prostějovem a ve šlágru kola podali jeden z nejlepších výkonů tohoto ročníku. I díky bezchybnému brankáři Alexandru Hylákovi, který zneškodnil všech 33 českobudějovických pokusů. „Sehráli jsme super zápas, nebylo tam snad žádné hluché místo,“ pokyvuje spokojeně zkušený gólman.

Fanshop

Slavii vyšlo skvěle hned první dějství. Obzvláště šestnáctá minuta, v níž si během pouhých 25 sekund vytvořila klíčový náskok. „Tohle je přesně to, co na domácí půdě potřebujete. Kdyby to bylo obráceně, pak by se zápas těžko otáčel. Obzvláště proti takovému soupeři jako jsou České Budějovice,“ uvědomuje si Hylák, který z brankoviště sledoval slávistický nápor také ve druhé dvacetiminutovce. Tentokrát už bez brankového efektu.

"S na dresu Motoru? Spartu nám to nepřipomínalo."

„Šancí jsme tam měli dost, ale skvěle je podržel gólman. Klidně to mohlo být už 4:0. Ale zase pro nás možná bylo lepší, že jsme stále museli o něco hrát. Připomínalo mi to zápas play off, který jsme zvládli na jedničku,“ pokyvuje dvaatřicetiletý brankář. „Na našem výkonu se fakt dala najít jen samá pozitiva. Těch hluchých míst jsme měli strašně málo, možná vůbec žádné. Skvělý výkon,“ hodnotí vítězství 2:0 nad Českými Budějovicemi.

Předchozí tři vzájemná utkání bývalých extraligových týmů se přitom stala kořistí Motoru. „Všichni jsme věděli, že jsme s nimi letos neuhráli ani bod. Už naposledy u nich jsme ale podali dobrý výkon, ale dostali jsme smolně pět minut před koncem gól na 3:2, ačkoli jsme dvakrát vedli. Musím přiznat, že první dvě utkání nám moc nevyšla, tam byl soupeř lepší, ale tentokrát jsme zaslouženě vyhráli my,“ má jasno Alexandr Hylák.

Triumf to byl pro Slavii důležitý také po psychické stránce, oba soupeři totiž na sebe mohou narazit v semifinále play off. „Kdybychom s nimi měli bilanci 0:4, nebylo by to zrovna moc příjemné,“ potvrzuje slávistická brankářská jednička, kterou potěšila i divácká kulisa. „Přijelo zase spoustu fanoušků Motoru. Atmosféra byla tradičně bouřlivá a věřím, že si všichni diváci přišli na své. Oba týmy totiž podaly velice kvalitní výkon,“ hlásí.

Právě vzájemná utkání Kladna, Slavie a Českých Budějovic přinášejí mimořádně atraktivní zápasy se skvělou atmosférou. „Jakmile tady přijede Prostějov nebo Přerov a je to po druhé třetině 1:1, tak je v hale ticho. Ale když přijedou Rytíři nebo Motor, je to víc vyhecované a hraje se hokej do útoku. Někteří sem přijedou zabetonovat střední pásmo a pokud jim nedáte dva rychlé góly, potom máte problém. Je to tak i v extralize,“ líčí.

Slavia vynulovala Motor, Jihlava je druhá. Most zatopil Rytířům »

Duel Slavie s Motorem se hrál už podruhé v letošní sezoně v historických dresech. Zatímco ty domácí se zase tolik nelišily od těch novodobých, barvy Motoru byly úplně odlišné a na hrudi navíc měly „S“. „Ale Spartu nám to nepřipomínalo,“ usmívá se Hylák. „Abych pravdu řekl, ani jsem nevěděl, že to byl kdysi Stadion. Čekal jsem klasické motorácké žlutomodré dresy, aspoň jsem se dozvěděl něco nového,“ pokračuje pobaveně.

Už v pondělí pokračuje WSM Liga dalším kolem, v němž Slavia zajíždí na led nepříjemné Kadaně. „Musím říct, že tak jako hrají letos, jsem je ještě nikdy neviděl hrát. Všechna utkání šla zatím do prodloužení, ale pokud podáme stejný výkon jako proti Motoru, potom bychom měli vyhrát. Hlavně nesmíme mít výpadky, které nás stojí body. Jako se nám stalo už tolikrát v sezoně, naposledy proti Prostějovu,“ zdůrazňuje Alexandr Hylák.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz