Žďár v derby smetl Brod. Vsetín zabral, Poruba je krok od finále

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

14. března 2017, 22:28

Martin Schwarz

Spoustu branek a také překvapení nabídly druhé semifinálové a čtvrtfinálové zápasy třetí nejvyšší soutěže. Pražská Kobra po neúspěchu před domácími fanoušky nestačila na Vrchlabí ani tentokrát, podobný osud stihl Šumperk, který přišel o vedení v závěru základní hrací doby. Odvetné derby Havlíčkova Brodu se Žďárem nad Sázavou suverénně ovládly Plameny, Moravské Budějovice přejely výběr Klatov. Po další senzaci sahal proti Vsetínu Hodonín, nakonec ale slaví Valaši. Druhý bod v sérii má i Jablonec nad Nisou.

Fanshop

Čtvrftinále skupin Západ a Střed

Stadion popravil Kobru šesti góly

První čtvrtfinálový mač Kobry a Vrchlabí musel do prodloužení, teď měl duel k nastavené pětiminutovce hodně daleko. Hosté sice už v 8. minutě otevřeli skóre a vystrašili publikum na tribunách, pak si ovšem vzali slovo hráči Stadionu. Domácí mužstvo od druhé třetiny nepustilo klub z hlavního města do vedení. Přestože Kobra na startu třetí třetiny dorovnala na 3:3, následující chyby ji stály dobrý výsledek. Rozhodující trefu zapsal druhou brankou v utkání Adam Jandejsek, načež ho napodobili Jirků a Šťastný. Pražané už střelecky mlčeli a v Podkrkonoší padli poměrem 3:6. Od konce sezóny je dělí jediná porážka.

HC Stadion Vrchlabí – HC Kobra Praha 3:6 (1:1, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 13. Jandejsek (Jirků), 25. Filip (Procházka), 31. Urban (Novák), 42. Jandejsek (Maďar), 47. Jirků (Filip, Šťastný), 50. Šťastný (Filip) – 8. Jakeš (Antončík), 25. Slanina (R. Verbík., Semrád), 41. Jakeš (J. Verbík). Stav série: 2:0.

Brod utržil ve Žďáru debakl

Parádní obrat předvedli s Havlíčkovým Brodem hokejisté Žďáru nad Sázavou. Do druhého utkání série kráčeli s nedělní porážkou v zádech, ta je však neovlivnila. I když BK unikl během úvodní pětiminutovky do dvoubrankového trháku, Plameny stačily reagovat, ještě před odchodem do kabiny svítil na tabuli vyrovnaný stav 2:2. Nevydržel dlouho, Žďár si proti rivalovi otevřel střelnici. Zatímco v prostřední části překonal brankáře Nováka dvakrát, v poslední dvacetiminutovce počastoval někdejšího prvoligistu čtyřmi góly a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Na konečných 8:3 symbolicky upravil tři sekundy před koncem Kozlík, osud Brodu nicméně nezvrátil.

SKLH Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod 8:3 (2:2, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 8. Krupka (Kaňka, Beneš), 16. T. Střecha (Beneš, Pleva), 29. Pleva (Kaňka), 38. Kunstmüller (Staněk, Kolda), 44. T. Střecha (Bureš, Kuřítko), 46. Čech (Gregar), 50. Kunstmüller (Gregar, Juráň), 55. Gregar (Kaňka, Pleva) – 5. T. Semrád (Lacina, Endál), 5. Michálek (Kozlík, Lacina), 60. Kozlík (Beneš). Stav série: 1:1.

Poctivá obrana Vlkům přinesla ovoce

Dva zápasy čtvrtfinále a jen tři inkasované góly. Taková je bilance jabloneckých hokejistů před návratem série do Tábora. Jihočeši ani tentokrát střelecky neexcelovali, k tomu nezačali vůbec ideálně. Neuteklo ani sedmdesát sekund a Severočeši už křepčili radostí, vedení jim zařídil Havlas. Toho ve 26. minutě napodobil Babec a Kohouti byli v problémech. Hosté sice odpověděli zásluhou Marka Vaniše, jenže třetí periodu opět režírovali Vlci. Přidali další tři přesné zásahy navrch a oslavili vítězství 5:2. I díky dobrému hernímu projevu v obraně je Jablonec nad Nisou krok od postupu do semifinále.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – Hockey Club Tábor 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Havlas, 26. Babec (Mulač, Pavlů), 41. Pavlů (Bříška, Havlas), 47. Havlas (Nevyhoštěný), 54. Babec (Mulač, Demel) – 26. Vaniš (Matušík, Pechánek), 50. Pechánek (Kellner, Severa). Stav série: 2:0.

Žihadla zničila Klatovy osmi góly a srovnala

Že Klatovy o víkendu Moravské Budějovice vyprovodily jednoznačně 5:2? Na to výběr ze skupiny Střed nebral žádný ohled. Jako by se nechumelilo, domácí prchli ještě v první třetině do vedení o dvě branky a svůj náskok stále rozšiřovali. Zápas rozsekli zejména v prostřední dvacetiminutovce, to se radovali dohromady třikrát. Pětibrankové manko SHC dorovnat nedokázalo, k tomu inkasovalo ještě dvakrát a do třetí bitvy na domácím kluzišti má co vylepšovat. Dvakrát skóroval moravskobudějovický Lukáš Havel, brankář Dusík pustil do klece jediný puk. Série je po dnešku vyrovnaná.

HC Moravské Budějovice 2005 – SHC Klatovy 8:1 (2:1, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Krutiš (Matějka, Rytnauer), 16. Lupač (Havel, Šťáva), 24. Peroutka (Matějka), 27. Havel (Mikeš), 34. Havel (Lupač), 38. Horký (Nováček), 56. Polívka (Havel), 60. Hačecký (Kondratěv, Polívka) – 26. Slavík (Němec). Stav série: 1:1.

Semifinále skupiny Východ

Vsetín v Hodoníně zabral včas

Pořádné překvapení připravili Drtiči v úvodní semifinálové vřavě favorizovanému Vsetínu, když jej na jeho vlastním ledě porazili po prodloužení. Zajímavé pokračování série se rýsovalo i tentokrát. První část skončila bez branek, na začátku druhé otevřel gólový účet večera domácí Daniel Vaněk, mimochodem bývalý kapitán Valachů. Dopitovi svěřenci tak měli nad čím přemýšlet. Rozmýšleli dobře, jelikož do konce periody dorovnali na 1:1 a v polovině 43. minuty dokonce strhli vedení na svou stranu. Když třetí trefu přidal Zúbek, mohlo ROBE pomalu slavit. Jihomoravanům nestačilo ani snížení Miklíka, vítězství Valachů pojistil Kucharczyk.

SHK Hodonín – VKH ROBE Vsetín 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 21. Vaněk (Jurča), 54. Miklík (Peš, Vrána) – 30. Hrazdira (Mojžíš, Hryciow), 43. Šilhavý (Čech), 51. Zúbek (Čuřík, Čech), 60. Kucharczyk (Vítek). Stav série: 1:1.

Poruba pohřbila Šumperk chvíli před koncem

Dva rychlé góly. A pak ticho. Fanoušci Draků odcházeli z hokeje zpátky domů pořádně zklamaní. Jejich oblíbenci vedli do 43. minuty 3:1, potom dlouho 4:2. Poruba přesto nesložila zbraně, chvíli po snížení na rozdíl jediné branky kuriózně vyrovnala, když šumperský brankář Kůdela riskantně rozehrával daleko z brány, načež puk skončil v úplně prázdné kleci Draků. Když se ochozy pomalu chystaly na prodloužení, udělal modro-žlutým čáru přes rozpočet v čase 59:45 Dominik Kafka, jenž nečekaně uklidil kotouč do sítě. Ostravané berou i druhý zápas v sérii. Pokud Šumperk ve čtvrtek neuspěje, sezóna pro něj končí.

Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 2011 4:5 (0:0, 3:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 31. Sedláček (Králík, Janota), 35. Sedláček (Janota, Sedlák), 40. Matějka (Vymazal, Hroch), 43. Cink (Hroch, Fischer) – 27. Peslar (Zachar), 43. Piecha (Slováček), 53. Sztefek (Piecha), 57. Sztefek (Slováček), 60. Kafka (Peslar, Zachar). Stav série: 0:2.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz