Zlín trápí výkyvy. Bod s Duklou je pro nás málo, přiznává Šťastný

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

1. listopadu 2017, 8:05

Michal Sedláček

Dukla Jihlava oslavila první venkovní výhru po návratu do extraligy. Stalo se tak na ledě Zlína, jenž dvě třetiny předváděl hokej, který především uspával. Hosté byli lepší a ve 48. minutě se zaslouženě dočkali branky z hole bývalého hráče ševců Tomáše Čachotského. O minutu později ale Zlín z ničeho nic srovnal a rozhodnout musely až nájezdy, kde jako jediný proměnil svůj pokus jihlavský Tomáš Kubalík.

Fanshop

Jako poslední jel nájezd na zlínské straně David Šťastný. Ten ještě mohl odvrátit prohru Beranů, ale jeho pokus mu o kousek nevyšel. "Myslel jsem, že už to budu zasouvat do prázdné, ale bohužel měl brankář rychlé nohy. Akorát to zakončení," bědoval. "Jinak si myslím, že jsem to naznačil dobře a pak už to stačilo jen zvednout," mrzelo smutného Šťastného. Ten pochopitelně s výsledkem zápasu spokojen nebyl.

"Jeden bod je určitě málo. Hráli jsme doma a chtěli jsme z toho víc. První třetinu byli lepší oni, nemohli jsme se do toho dostat. Ve třetí třetině jsme je zatlačili, je to škoda," krčil rameny. Byl to právě zlínský útočník, kdo srovnal v 50. minutě stav zápasu na 1:1. "Bylo důležité, že se nám povedlo hned vyrovnat. Buky (Roberts Bukarts, pozn. red.) vystřelil a my jsme to tam s Ralfsem Freibergsem doráželi oba najednou. Gól to byl určitě důležitý," souhlasil.

Zlín však nakonec odešel poražen. Za bod může být i rád, jelikož jeho výkon byl výrazně horší, než v posledním utkání na ledě Brna. "Není to tak poprvé. Jednou se nám povede zápas, další je pak špatný, ale nevím, čím to je. Asi je to v hlavách, ale nedokážu si to vysvětlit," přemýšlí Šťastný a souhlasí s názorem, že se ševci svému soupeři možná vždy přizpůsobí. "Je to možné. Něčím takovým to asi musí být, protože odehrajeme s dobrým soupeřem dobrý zápas a pak tady přijede nějaký tým bránit a my se mu asi přizpůsobíme a není to ono. Chybí tam tomu pak ta jiskra a agresivita," říká.

Dvě třetiny nás držel Libor Kašík, ví David Šťastný

Extra motivovaný byl možná Tomáš Čachotský. Ve Zlíně dříve chvíli působil a stejně jako v Jihlavě, tak i tentokrát se gólově prosadil. "Je to šikovný hráč. V Jihlavě ho mají rádi, dávají mu šanci a určitě si ji zaslouží a vrací jim to," chválí tahouna Dukly Šťastný. Berani tak po výhře nad Libercem a Brnem nyní ztratili body s Jihlavou. Týmem, který by vzhledem ke svému postavení a síle chtěli porážet.

"Ztrácíme nejvíc bodů se soupeři, co jsou dole. Nevím, jestli nedokážeme třeba přijmout důležitost zápasu stejně jako soupeř. Mrzí nás to. Musíme makat. Teď nás čekají další dva soupeři, co jsou pod námi, a musíme urvat co nejvíc bodů, když se to teď nepodařilo. Musíme se dobře připravit a já věřím, že to bude povedený víkend," říká před duely proti Litvínovu a Olomouci David Šťastný.

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz