Zpátky, ale bez táty. Lítá po doktorech, říká Galvas. Holec utnul čekání

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Barvy nezměnil, přesto v tom byl velký rozdíl. Obránce Jakub Galvas vyměnil dres národního týmu zpět za úbor „své“ Olomouce. Návrat z amerického Buffala, kde česká dvacítka uhrála víc než slušné čtvrté místo, chtěl osladit výhrou. Ale nepovedlo se. Ani přesto, že Hanáci kromě něj přivítali v sestavě další tři důležité beky. Z vyrovnané bitvy nakonec vytěžila víc Jihlava. Kohoutům nepomohl ani gól Miroslava Holce, který prolomil téměř čtyři měsíce trvající půst.

Fanshop

Vypadal svěže, s časovým posunem se zřejmě už dokázal vypořádat. A nejen s posunem, ale také s tím, že čeští junioři nezakončili své vystoupení v Buffalu cenným kovem. „Ze čtvrtého místa mám super pocit. Bylo to po třinácti letech, co se to povedlo,“ pravil Jakub Galvas na úvod.

Na ledě proti jihlavské Dukle hrál tak, jak ho v Olomouci všichni znají. Sebevědomá hra s pravidelnou podporou ofenzívy. „Oproti mistrovství světa dvacítek je to zase úplně jiný hokej, velká změna. Musím ale říct, že jsem se cítil parádně. Doufám, že to bude pořád stejně dobré. Ještě k tomu přidat ty výsledky a bude to super,“ uvedl Jakub Galvas.

Na co 18letý bek narážel? Mora minulý týden nedala ani jeden gól na ledě Komety Brno, v těsném utkání hraném na jeden gól padla 0:1 po gólu z 58. minuty. Doma si chtěla spravit chuť na poslední Jihlavě, ale nepovedlo se to. „Prohra mrzí, určitě jsme měli na víc. Neměli jsme jim nabídnout tolik přesilovek, to nás stálo body,“ říká o zápase, v němž Mora padla 2:3 po prodloužení.

Olomouc přitom na soupeře v úvodních minutách pořádně vletěla, jenže na skóre se to dlouho neprojevovalo. I přesto se dokázali Hanáci v utkání dostat do vedení. Tam ale podle Jakuba Galvase přišel zlom. „Za stavu 2:1 jsme se trochu nechali uspat. Přestali jsme hrát to, co nám celou dobu šlo. Oni nám pak vstřelili kontaktní gól. Ve třetí třetině už to bylo takové bez střel, bez šancí,“ hodnotil.

„Oproti mistrovství světa dvacítek je to zase úplně jiný hokej, velká změna. Musím ale říct, že jsem se cítil parádně.“

Mladík Galvas nebyl jiným obráncem, kterého mohl po nějaké době využít kouč Zdeněk Venera do svých zápasových plánů. Po zranění se totiž vrátili kapitán Martin Vyrůbalík, David Škůrek a Jiří Ondrušek. Na výsledku se to však neodrazilo. „Jejich přítomnost byla znát. Na druhou stranu si myslím, že bylo znát i to, že dlouho nehráli a potřebují se do toho ještě dostat,“ uvedl na adresu zmíněných obránců trenér Mory Venera.

Jediným, kdo v tuto chvíli ze zadáků Olomouce zůstává na marodce, je otec Jakuba Galvase Lukáš. „Táta pořád lítá po doktorech, řeší nějaké menší zranění. Doufám ale, že to bude co nejdřív dobré,“ přál by si nadějný bek, jehož si v loňském draftu NHL zamluvilo Chicago Blackhawks. S tátou obyčejně tvoří jednu obrannou dvojici. Chybí mu na ledě? „Teď jsem s ním měsíc nehrál, takže myslím, že to zvládnu s každým,“ usmál se.

Čekal jsem na to dlouho, řekl o zlomení půstu Miroslav Holec

Aktuálně šestému celku tabulky proti tomu poslednímu nepomohl ani gól útočníka Miroslava Holce, který se prosadil potřetí v sezoně. Prolomil tak svůj střelecký půst, který trval bezmála čtyři měsíce. Naposledy se trefil ve třetím kole. „Čekal jsem na to dlouho, od čtvrtého kola, kdy jsem měl zranění. Čtrnáct dní jsem s tím pak laboroval, pořád mě bolela kyčel, měl jsem otok lýtkové kosti. Dlouho jsem se trápil. Když jsem pořádně nemohl bruslit, tak se mi těžko hrálo. Zvlášť hráč jako já, který má hru založenou právě na bruslení,“ prozradil Holec neduhy, které ho provázely.

Gól, kterým poslal svůj tým v utkání do vedení 2:1, oslavil svým tradičním gestem. „Vždycky dával pusu na prstýnek. Od té doby, co jsem si vzal manželku. Tedy od roku 2011, kdy jsem přišel do Komety,“ odtajnil význam své gólové oslavy.

Sestřih utkání HC Olomouc – HC Dukla Jihlava

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz