0:3? 2:4? Ne! Berani mají dva body. Nikdy není co vzdávat, říká Ferenc

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

27. listopadu 2019, 11:29

Daniel Ježek

Drama jako hrom. V zápase mezi Oceláři a Berany to v polovině utkání vypadalo, že si domácí Slezané jdou pro jednoznačné vítězství, když vedli 3:0. Zlínští se ale nevzdali a heroickým výkonem srovnali krok na 4:4. V nájezdech si pak připsali druhý bod. Hrdina zápasu? Obránce Jakub Ferenc.

partneři českého hokeje

Urostlý bek si v duelu připsal tři přesné brankové nahrávky, navrch přidal proměněný samostatný nájezd. Jakub Ferenc se ze zlínské strany rozjel jako první, po krásné bekhendové kličce překonal třineckého gólmana. Podobné zakončení zvolil již v loňské sezoně v dresu přerovských Zubrů, třicetiletému obránci se vyplatilo i na ledě úřadujících extraligových šampiónů.

Prohrávali jste už 0:3, nakonec máte dva body. Co vás nakoplo?
Ve druhé třetině jsme měli výpadek, tohle se nám nesmí stávat. Já byl na třech střídáních v řadě za sebou, třikrát jsme inkasovali. Nakopl nás Piškyho (Pavel Sedláček, pozn. red.) gól po otočce kolem branky, pak druhý na 3:2. My pak věděli, že to je vyrovnaný zápas a že se s nimi dá hrát. Hlavně jsme to za stavu 0:3 nezabalili.

Jak těžké bylo nezabalit to?
Pořád zbývalo půl zápasu do konce, což je třicet minut. Za tu dobu se může stát cokoliv, a taky že se stalo. Není co balit, dokud to není stav 3:0 minutu nebo dvě do konce. Jinak není co vzdávat.

V zápase jste prohrávali 0:3, 2:4, dotahovali v nájezdech.
Byl to takový stíhací závod. Larry (Martin Hamrlík, pozn. red.) nám napsal motivační papír, že se nesmíme bát vyhrát. To jsme si vzali k srdci, nakonec to takhle dopadlo.

První gól byl šťastný, ale asi vám hodně pomohl, že?
Zvedl nám sebevědomí. Bavili jsme se s klukama, že nám stačí jeden gól, který nás nakopne. Pak to z nás spadne a my můžeme hrát s každým. Tohle se opět potvrdilo. Potřebujeme dát branku, abychom si dokázali, že na to máme. Pak to na ledě i takhle vypadá, víc si věříme. Povedlo se nám srovnat, nakonec máme o bod navíc.

Pak se hra změnila, co se stalo?
Dostávali jsme se více do šancí. I první polovina zápasu byla hodně vyrovnaná, nám tam napadaly tři branky. Přestali jsme chvilku hrát, najednou to bylo 0:3. Naštěstí jsme se do toho rychle vrátili, dali branky, pak už to bylo vyrovnané utkání.

Obě branky ve druhé třetině jste dali těsně po konci přesilovky.
Oni už klepali, že do konce přesilovky zbývá pět vteřin. Ono to pořád doznívá. Ve druhé třetině hrajete zhruba dvě minuty a pět vteřin v přesilovce, než se ten potrestaný vrátí. Přeci jen je to dost daleko. Vyšlo nám to.

Co říct k samostatnému nájezdu? Předvedl jste bravurní bekhendový blafák.
Nájezdy jsem jel už v Přerově a udělal to stejné. Brankář mi zavřel lapačku, tak jsem udělal kličku do bekhendu. Jako pravák, nechci říct že šikovný, mám výhodu. Musím pochválit třinecké ledaře za velice kvalitní led. Na tom se ty nájezdy dělají podstatně jednodušeji.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz