12 a dost! Gulaš zlomil prokletí. V pravou chvíli, těší Hanzlíka. Mora vyhlásila klid

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Plzeň v Olomouci neudržela slibné dvoubrankové vedení a houževnatá Mora sahala po bodech. Milan Gulaš ale v čase 58:55 udeřil a definitivně zlomil hanácký odpor. „Nemyslím si, že jsme byli horším týmem. Remíza by zápasu slušela daleko více,“ myslí si olomoucký střelec Petr Kolouch.

O Kapku lepší hokej

„Zápas jsme měli docela dobře rozehraný, smazali jsme dvoubrankový náskok Plzně, a v závěru jsme ho takhle ztratili. Je to už několikátá prohra o gól v sezoně a štve nás to. V této situaci bychom měli zabrat a sbírat body, ale bohužel se nám to pravidelně nedaří. Dostat gól v poslední minutě a prohrát je těžká rána. Hodnotí se mi to těžko,“ přiznává Petr Kolouch.

Jeho pocity sdílí i trenér Jan Tomajko. „Samozřejmě, že to bolí. Hráčům nemůže vytknout vůbec nic. Byla tam obrovská bojovnost, i hra vypadala dobře. Je to škoda,“ říká a popírá, že by si Plzeň v zápase vytvořila výrazný tlak.

Do druhé třetiny se vstupovalo za vyrovnaného stavu a Západočeši získali dvoubrankový náskok v přesilových hrách. Ten však v 56. minutě úplně ztratili. „Byli jsme ve vedení 3:1 a zkušené mužstvo by to mělo udržet, nebo si s tím alespoň poradit líp. Domácí z ojedinělých útoků vyrovnali. V první třetině jsme měli největší šance a nešli jsme do většího náskoku. Ale je víceméně jedno, jak se k vítězství dojde,“ komentuje po utkání Jiří Hanzlík, který zároveň chválí své svěřence za jeden z nejlepších výkonů. „Byli jsme hokejoví, naše hra se mi líbila,“ dodává.

Petr Kolouch se postaral o třetí branku domácích necelých pět minut před koncem třetí třetiny, radost však mohla přijít až po kontrole u videa. „Oli říkal, že stál před brankovištěm. A jestli byl v kontaktu s gólmanem, tak ho tam hodil jejich bek. Z tohoto pohledu jsem věřil, že bude gól platit,“ vysvětluje devětadvacetiletý úročník.

Dalším vodítkem k tomu, že to dobře dopadne, mu byl i jeho malý syn. „Před zápasem jsem ležel se synem v posteli, a když jsem viděl, jak spí s rukama nad hlavou, tak jsem si říkal, že už asi slaví nějaký gól. Takže jsem tušil, že by to dneska mohlo vyjít,“ směje se.

Vyrovnané skóre ale dlouho nevydrželo. Po chybě Jana Káni se puku chopil Milan Gulaš a prolomil své střelecké trápení. „Každý střelec chce dávat góly, a když má dlouhou pauzu bez branky, není to ono. V zápasech se snaží, ale přijde období, kdy ani střelci nedávají góly. Počítáme s ním a teď to přišlo v pravou chvíli,“ těší Hanzlíka.

„Byla škoda, že jsme za stavu 3:3 nepřeklopili výsledek na svou stranu, když už se nám podařilo dotáhnout. Měli jsme to udržet, ale nedá se nic dělat,“ mrzí Tomajka. „On ví, že udělal chybu, takže to nemá cenu nijak řešit. Ví, že takové chyby se nedělají,“ říká olomoucký trenér o Káňovi.

A nakonec měli v Olomouci i důvod k radosti, protože se v utkání poprvé mezi seniory prosadil obránce Adam Rutar. „Je to odměna za práci, kterou dělá směrem do defenzivy. Musím říct, že střelu má výbornou, což je potvrdil,“ líčí Tomajko.

Na druhé straně vstřelil svůj gól s pořadovým číslem dva taktéž obránce, sedmnáctiletý David Jiříček. „David má všechny předpoklady stát se skvělým obráncem. Má všechny grify, které dělají hokejistu hokejistou,“ popisuje Hanzlík.

Ve druhé formaci Plzně pak nastoupil Markus Korkiakoski, který přišel na střídavé starty z prvoligové Poruby. „Chtěli jsme si okouknout, jestli pro nás bude přínosem. V mých očích nezklamal, ale z jednoho zápasu nemůžeme dělat závěry,“ říká Hanzlík o finském útočníkovi, který si svou premiéru v české extralize odbyl před dvěma lety v dresu Litvínova.

Na Západočechy čeká další zápas už v úterý, kdy na svém ledě přivítají Karlovy Vary, celek z Hané se ale k dalšímu zápasu postaví až v pátek. „Nejsme zvyklí na tak dlouhou pauzu, takže to bude změna. Kluci si aspoň odpočinou. Ať jsou teď dva dny doma a ať sem ani nechodí, aby do toho měli pořád chuť,“ nařizuje Tomajko.

„Je jedno, jestli prohrajeme 0:5, nebo 3:4 gólem v poslední minutě. Pořád máme nulu. Ale mrzí nás to. Je dobře, že se teď v úterý asi po třech měsících nehraje, takže zmobilizujeme síly a v pátek do toho vletíme. Budeme plní sil a věřím, že najedeme na vítěznou vlnu a půjde to,“ dodává optimisticky Kolouch.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz