14 vydařených posil (jedna z každého týmu)

V létě změnili adresu a v nových působištích prožili výborný vstup do sezony. O kom je řeč? Z každého týmu jsme vybrali jednu z posil, která se zatím vyplácí.

Berani Zlín – Aleksi SALONEN (O, 30 let)
Zatímco ostatní finské posily u Beranů budí lehké rozpaky, Salonen je jednoznačně přestupovou trefou: v patnácti zápasech posbíral devět bodů (1+8), jen čtyři jiní beci v Chance lize jsou produktivnější. Nevysoký zadák tvoří hru především v přesilovkách, kde získal šest ze svých devíti bodů.

VHK ROBE Vsetín – Tomáš JANDUS (Ú, 25 let)
Samozřejmě, nabízel by se aktuálně nejproduktivnější hráč týmu Erik Hrňa, ale že bude skvělou posilou, to už všichni věděli dopředu. Zato Tomáš Jandus svými výkony snad překvapil i samotné vsetínské vedení: má nakročeno k životnímu ročníku, už stihl nasbírat devět bodů a vstřelil dva góly v prodloužení.

SK Horácká Slavia Třebíč – Miha ŠTEBIH (O, 31 let)
Po rozpačitém vstupu do sezony se do toho slovinský čahoun dostal: aktuálně má ve statistikách už deset kanadských bodů, navíc s ním na ledě dosahuje Třebíč velmi dobrých defenzivních hodnot (inkasuje jen 1,64 branky za 60 minut při hře 5 na 5).

LHK Jestřábi Prostějov – Tomáš HANOUSEK (O, 25 let)
Hanousek hraje od Nového roku ve velké pohodě: loni sbíral skoro bod na zápas v pardubickém béčku, u Jestřábů se zatím pyšní bilancí 4+10 z šestnácti utkání. Vyčnívá především v přesilovkách, v nichž získal už deset bodů (nejvíc mezi všemi prvoligovými hráči).

HC RT TORAX Poruba – Ondrej ŠEDIVÝ (Ú, 34 let)
Druhé místo v kanadském bodování (21 bodů) a dělené první místo mezi ligovými střelci (12 gólů). A k tomu ještě tři vítězné nájezdy! Ondrej Šedivý po návratu z Polska řádí a dotáhl Porubu na průběžnou první příčku tabulky.

HC Stadion Litoměřice – Riku SIHVONEN (Ú, 25 let)
Finskému silákovi litoměřické prostředí svědčí. Po návratu ze Vsetína opět sbírá bod na zápas, z role střelce se však prozatím přeorientoval na nahrávače: po osmnácti utkáních má totiž bilanci pěti gólů a hned dvanácti nahrávek. Současně má nejlepší hodnotu +/- (+6) z litoměřického mužstva.

HC Dukla Jihlava – Šimon JELÍNEK (Ú, 23 let)
Po senzačním startu už o něm sice tolik slyšet není, nadále však platí, že je se třemi vítěznými brankami nejlepším jihlavským hokejistou. Celkově zapsal šest bodů, což mu v týmové produktivitě postačuje na šesté místo.

HC ZUBR Přerov – Darek HEJCMAN (Ú, 28 let)
Všestranný centr se po dvou sezonách ve Zlíně vrátil do Přerova a opět si užívá důležitou roli: k týmové produktivitě přispěl osmi body (4+4), což sice dech nevyrazí, u defenzivně laděných Zubrů jde nicméně o třetí nejvyšší číslo.

HC Frýdek-Místek – Patrik URBANEC (O, 30 let)
Frýdek-Místek sice zůstává s bilancí dvou výher a šestnácti porážek poslední, upřít se mu však nedá herní zlepšení. Mužstvu jde příkladem zkušený obránce Patrik Urbanec, jenž navzdory šíleným výsledkům zůstává v kolonce +/- na přijatelných hodnotách (-5) a se sedmi body je společně s Danielem Kowalczykem nejproduktivnějším zadákem rysů.

HC Slavia Praha – Josef SLAVÍČEK (Ú, 21 let)
V podstatě všechny slávistické posily zůstávají za očekáváním, i proto jsou Pražané předposlední. Mladíček Josef Slavíček je však výjimkou: do statistik se zapsal slušnými sedmi body (3+4). Při hře 5 na 5 navíc oproti většině spoluhráčů nepropadá – byl u šesti vstřelených a šesti inkasovaných branek.

SC Marimex Kolín – Josef SKOŘEPA (Ú, 41 let)
Kozlům, kteří se letos v ofenzivě hodně trápí, se podpis prvoligové ikony vyplácí: právě veterán Skořepa totiž vede týmové bodování. Stačí mu k tomu tři góly a šest asistencí.

HC Baník Sokolov – Petr HAMALČÍK (G, 23 let)
Baník obecně přes léto mohutně posílil, v dobrém světle se jeví i další akvizice. Právě Petr Hamalčík, jenž loni nezabránil šumperskému sestupu, patří ke statisticky nejlepším gólmanům Chance ligy: zatím pochytal 94,44 % soupeřových střel.

HC Dynamo Pardubice B – Josef MIKYSKA (Ú, 29 let)
Na startu sezony se stejně jako Lukáš Žálčík s Dominikem Hrníčkem hodně hledal, na rozdíl od nich už se z toho ale Mikyska dokázal vyhrabat: v posledních osmi zápasech nasbíral jedenáct bodů.

HC LERAM Orli Znojmo – Anton KARLSSON (Ú, 27 let)
Když ho Orli představovali jako novou posilu, mluvili o něm jako o budoucí hvězdě soutěže. Dobrý skauting! Karlsson skutečně patří ke špičce: dlouhovlasý Švéd se čtrnácti body (6+8) vévodí týmové produktivitě.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz