150 tisíc pro Vendulku. Trutnov s Děčínem ve 2. lize pomáhaly

Foto: hctrutnov.cz

19. ledna 2020, 20:14

Ondřej Mach

Sobotní kolo třetí nejvyšší soutěže bylo výjimečné charitativním utkáním mezi Trutnovem a Děčínem. Na nemocnou Vendulku, která trpí vzácnou poruchu imunitního systému, se vybralo téměř 150 tisíc korun.

O Kapku lepší hokej

Na světe existují důležitější věci než hokej. Přesvědčili se o tom hokejisté Děčína s Trutnovem, kteří se o víkendu stali aktéry charitativního duelu na podporu těžce nemocné holčičky. Výtěžek z celé akce získal Nadační fond Vendulka.

„Výtěžek poputuje na Nadační fond Vendulka a vybrané peníze pomůžou nemocné holčičce.“

Oba kluby událost oznámily těsně před Vánoci. „Náš generální partner BAK pořádá hokejový turnaj firem 16. ledna. Výtěžek z turnaje poputuje na Nadační fond Vendulka a vybrané peníze pomůžou nemocné holčičce. My jsme se chtěli připojit a společně jsme vymysleli tohle utkání, právě proti Děčínu,“ říkal tehdy prezident trutnovského klubu Zdeněk Poul.

Foto: hctrutnov.cz

Pomoc všech zúčastněných přitom měla hned několik forem. Zapojili se samotní hráči obou celků společně s realizačními týmy, kteří mezi sebou vybírali peněžité částky. Vstupné se pro sobotní zápas sjednotilo na dvacet korun, přičemž permanentní vstupenky neplatily.

Návštěvníci kromě toho mohli přispívat do kasiček na stadionu. Trutnovští hokejisté při této příležitosti oblékli speciální edici dresů v růžové barvě, které později půjdou do dražby. Jejich odhadovaná cena je 1499 korun a noví majitelé se mohou těšit i na podpis konkrétního hráče.

Šek s konečnou částkou předávali trutnovský prezident Zdeněk Poul, místostarosta Trutnova Tomáš Eichler, ředitelka společnosti Euniverse Linda Jandová a děčínský kapitán Michal Oliverius. S Vendulkou na utkání dorazila její maminka, tatínek a dva bratři.

 

Domácí hokejisty mohla po zápase těšit výhra 5:3, jak jde ale cítit ze slov asistenta trenéra Ondřeje Poula, hokej je prostě v některých případech až na druhém místě. „Zvládli jsme velmi těžké utkání a jsme spokojení. Co nás všechny ale nejvíc těší je fakt, že se utkání vydařilo v rámci charitativního podtextu,“ pravil Poul pro webové stránky klubu.

„Jsem nesmírně pyšný na obě dvě mužstva, diváky, partnery, prostě na všechny. Kdybych to jmenoval, jsme tady do zítra. Nejvíc jsem pyšný na Vendulku a její rodinu, protože to jsou pro mě největší bojovníci a dlouho jsem nepoznal tak nadšené a pozitivní lidi,“ pokračoval Poul.

„Nejvíc jsem pyšný na Vendulku a její rodinu, protože to jsou pro mě největší bojovníci a dlouho jsem nepoznal tak nadšené a pozitivní lidi.“

Vendulka si kromě toho s týmem užila děkovačku, nakoukla do kabiny a od mužstva dostala dres podepsaný všemi hráči Trutnova. „Jsem hrozně rád, že Vendulka u toho byla s námi a že si mohla vychutnat i děkovačku a následně pokřik v kabině. Ten upřímný dětský úsměv, ta radost, to je k nezaplacení. Nebyl jsem sám, komu šly slzy do očí. Moc díky za takový zážitek,“ uzavřel trutnovský asistent trenéra.

Foto: hctrutnov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz