24 klubů v play off NHL? Šampion Trotz by rád nový systém zachoval i nadále

Foto: nhl.cz

Právě s newyorskými Islanders usiluje o skalp floridských Panterů. Je krok od postupu mezi nejlepší osmičku Východní konference. Jistě se mu hlavou honí především myšlenky, jak docílit rozhodujícího vítězství. Barry Trotz i tak stíhá dumat třeba nad současným formátem rozšířeného play-off, v němž bojuje hned 24 klubů NHL. Systém, který vznikl jako z nouze ctnost, by uznávaný kouč rád zachoval.

Chance liga na Hokejka TV

Když Trotz mluví, lidé naslouchají.

Přemýšlivý Američan si vydobyl v NHL silné renomé.

Dvakrát vyhrál Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra, zkrotil Alexe Ovečkina, získal Stanley Cup. Toť jeho kariéra, která čítá přes 800 výher, ve zkratce.

Když ve čtvrtek prohodil pár slov s Andrewem Grossem z listu Newsday, pozastavil se i nad novým formátem play-off. Zamlouvá se mu a věří, že liga nad ním bude uvažovat jako nad dlouhodobým řešením.

24 klubů ve hře, 7 (od roku 2021 to bude 8) klubů na prázdninách. Jinými slovy, jen čtvrtka soutěže a tím pádem i trhu mimo hru. Z ekonomického hlediska se taková situace jistě musí NHL líbit.

Trotz hledá ale spíše sportovní důvody, proč je fajn, když o Stanley Cup usiluje více klubů. "Myslím si, že liga je ohromně našlapaná a těsná. Za mého působení se NHL rozrostla a hodně vyrovnala. Vedení by mělo důkladně zvážit, zda nezůstat u nového formátu play-off."

NHL používala systém se 16 kluby od roku 1980, kdy čítala elitní hokejová společnost celkem 21 členů. Brzy jich bude mít o 11 více, přitom vyřazovací boje se až do koronavirové krize nerozšířily.

"Myslím si, že se NHL určitě zamyslí nad tím, zda by nebylo lepší nastálo přejít na play-off s 24 kluby. Já jsem toho zastáncem," dodal Trotz.

Je otázkou, zda by také nestálo za zvážení natáhnout "předkolo" na čtyři vítězné mače. Cesta za Stanley Cupem by se nicméně pak pro 16 klubů potenciálně natáhla na 20 výher. Historicky přitom stačilo i osm trumfů.

Přesně tolik má chapadel chobotnice a přesně kvůli tomu vznikla ona svérázná tradice detroitských Red Wings. O tom ale zase jindy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz