26 a dost. Jeníkova úchvatná série skončila těsně před McDavidem

Foto: Twitter Hamilton Bulldogs

Na fantastickém čísle 26 se zastavila série zápasů Ontario Hockey League, v nichž od začátku sezony bodoval český útočník Jan Jeník. Jejímu prodloužení zabránili v sobotním utkání Hamiltonu i rozhodčí.

Esport hokejová liga

Očekávaný tahoun české reprezentace na nadcházejícím mistrovství světa do 20 let v sobotu útočil na prodloužení série na 27 utkání. V odvetě svých Hamilton Bulldogs proti Mississauga Steelheads se ale stejně jako celý tým neprosadil.

Chyběl mu k tomu však jen kousek. V závěru zápasu se už radoval z gólu, ten mu ale rozhodčí neuznali, neboť zbytečně přerušili hru těsně předtím, než puk přešel brankovou čáru.

Jeníkova bilance se tak zastavila na hodnotách: 26 zápasů – 22 gólů + 34 asistencí. Aktuálně mu v produktivitě soutěže patří druhé místo o bod za Connorem McMichaelem. Jiného Connora, a mnohem slavnějšího, přitom mohl dotáhnout svou bodovou šňůrou.

Českému šikulovi totiž scházel jediný zářez, aby vyrovnal Connora McDavida, Johna Tavarese a Alexe DeBrincata na třetí příčce nejdelších sérií v OHL v tomto století! Primát patří Brettu MacLeanovi, jenž v sezoně 2007/08 bodoval dokonce ve 32 utkáních za sebou.

Takhle vypadaly poslední dvě trefy Jana Jeníka v pátečním zápase s Mississaugou:

Další zápasy čekají jeho Hamilton až mezi čtvrtkem 12. a sobotou 14. prosince. Ne všechny se ale budou týkat českého šikuly, v neděli odpoledne se totiž bude hlásit na srazu reprezentační dvacítky ve Frýdku-Místku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz