3:0 je nádherné, říká čahoun Hradec. Boleslavská deviza? Zodpovědnost!

Vojtěch Hradec | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jen jeden bod dělil po základní části DHL extraligy juniorů týmy Plzně a Mladé Boleslavi. Indiáni začínali čtvrtfinálovou sérii doma a snili o prvním krůčku v cestě za obhajobou titulu... Jenže nevyhráli ani jeden zápas a do semifinále letí Bruslaři!

5:2, 2:1 po prodloužení a 6:1. Už ve třech zápasech si Mladá Boleslav poradila s obhájci titulu a postoupila mezi čtyři nejlepší celky republiky.

„3:0 je nádherné. Musím říct, že jsme to zvládli dobře. Celou dobu jsme hráli, co jsme potřebovali, zodpovědně, a pak nám to tam i napadalo. Jsme rádi, že jsme to takhle zvládli a můžeme si odpočinout před dalšími zápasy,“ hlásí sedmnáctiletý útočník Vojtěch Hradec.

Pokud má popsat sérii a výkony svého týmu, jedno zmiňované slovo opakuje několikrát – zodpovědnost.

Zdá se, že pro Boleslav bylo výhodou její naladění na poctivost v defenzivní činnosti, které prokazovala v základní části: Inkasovala druhý nejnižší počet branek po Karlových Varech.

„Asi to tak je. Celou dobu jsme plnili náš plán. Pro nás je vždycky důležité hrát zodpovědně zezadu, a pak jsme schopni vyhrát na jeden dva góly,“ líčí Hradec, ačkoli v první i třetí bitvě se jeho tým relativně rozstřílel.

Jestli se Bruslaři před sérií na něco speciálně chystali, byly to plzeňské přesilovky – nejlepší v extralize. „Zaměřili jsme se na ně a musím říct, že jsme je zvládli parádně. Inkasovali jsme v nich teprve až v posledním zápase. Celou dobu se nám je dařilo bránit, to bylo podle mě klíčové,“ přemýšlí boleslavský útočník, jemuž nejlépe vyšel právě třetí duel.

Na ledě byl u čtyř vstřelených gólů. Ten první dal sám, u dalších dvou asistoval; při trefě Tomáše Moravce výtečně clonil brankáři. Pokaždé slavil bouřlivě.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

I když je Vojtěch Hradec v juniorce prvoročákem, takový příspěvek se od něj už trochu očekává. Během sezony totiž udělal velký progres, který ho vystřelil k premiérovým startům v reprezentaci i čtyřem zápasům za áčko.

„Moc gólů jsem nedal, ale aspoň že jsme v juniorce zvládali zápasy kolektivně dobře. Za šanci v áčku jsem byl strašně rád. Bylo to parádní, moc jsem si ty zápasy užil,“ vzpomíná mladík, jehož roli na ledě částečně předurčují i fyzické dispozice. Přerostl totiž 190 centimetrů. „Snažím se být co nejvíc zodpovědný dozadu a pak clonit před bránou, pohybovat se okolo brány,“ popisuje.

„Teď nám tam góly sice padaly, ale v základní části nás to trochu trápilo. V tomhle bychom mohli být ještě lepší.“

Mladoboleslavská juniorka měla v základní části ještě jednu přednost: Skvěle zvládala zápasy na hřištích soupeřů. Ze 78 možných bodů vydolovala 53, a v tomto ohledu nenašla konkurenta. Když k tomu přičteme stoprocentní start čtvrtfinále v Plzni, evidentně nejde o pouhou náhodu.

„Abych řekl, já jsem se o tom, že jsme nejlepší tým venku, dozvěděl asi týden zpátky. Moc to nevnímáme a asi nedokážu odpovědět, čím to je. Prostě nám nevadí hrát venku,“ usmívá se Hradec.

Středočeši dostali v neděli volno, od pondělka se začnou chystat na semifinálového soupeře. Jestli by se měli v něčem ještě zlepšit, je to podle talentovaného útočníka ofenzivní stránka. „Teď nám tam góly sice padaly, ale v základní části nás to trochu trápilo. V tomhle bychom mohli být ještě lepší a dávat víc gólů,“ přemítá Hradec o dalších výzvách.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Je však otázkou, zda to bude i jeho osobní výzva. Po čtvrtfinále už by se totiž nominovaní hráči měli připojit do přípravy reprezentační osmnáctky na mistrovství světa.

„Zatím jsem kontaktovaný nebyl. Jdu zápas od zápasu a uvidíme,“ říká Hradec, jenž s reprezentací absolvoval poslední turnaj v únoru a předtím i ten podzimní. Dá se očekávat, že šanci poprat se o šampionát dostane.

V tom případě ale bude muset oželet boje o titul se svou juniorkou. „Mistrovství světa je taky obrovská výzva, bylo by něco krásného si tam zahrát. Ať už vyjde jedno, nebo druhé, bude to dobré,“ uzavírá optimisticky.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz